26

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Pro některé je to trochu dál, ale protože podobně to maj někteří i do Jihlavy, tak bych se snažil taky pokud bude čas zúčastnit. Na delší cesty se rád svezu s Milanem a je to i cenově pro oba příjemnější. Pak je to i na něm jestli bude ochotný jet a bude mít čas.

27

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

28

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nevím jestli sem Holešováci choděj, tak snad to nepíšu zbytečně. Levné skysharky v druhé jakosti jsou k dostání přímo v americe za tu cenu o které jsme mluvili. Jsou ale vyprodané takže momentálně jen ta červená varianta nebo ty CLX. Oni tam ale časem budou i ty černý.
Na Frantu bych měl prosbu jestli nemá představu kolik by stálo poštovné z ameriky a jestli se to vůbec vyplatí. Sice je nepotřebuju ale když už jsme o tom mluvili tak třeba to bude zajímavé info i pro ostatní.
Pro porovnání cena stejné tyčky v německu a v americe.

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 00-442-red
http://www.kitesandfunthings.com/Produc … RED3X.aspx

29

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

http://www.emmakites.com/

30

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nic v plánu nemám na ty termíny tak asi nebude problém.

31

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nakonec teda také nepojedu. V Bořitově jsem už byl několikrát a samotnému se mi jet nechce. Asi je to i tím že to nadšení po těch letech už není takové. Počasí bude asi v pohodě a vzpomínám že jsme tam byli a předpověď byla i horší.
Něco málo foukat bude a na předpověď se nedá vždy spoléhat. Kdo tam ještě nebyl tak určitě doporučuju.

32

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

bubu323 napsal:

Ahoj, děkuji ale já na 100% letos nepřijedu.
Takže se mnou nepočítat.

Nevím jestli se mi chce jet takovou dálku sám, takže zřejmě asi také nedorazím.

33

(18 odpovědí, posláno do Informace)

Závaží by mělo být součást draka. Dá se samozřejmě sundat při létání v slabším větru a tím si posunout hranici kdy drak vydrží ve vzduchu. Běžně se s ním ale počítá pokud jde o střed větrného rozsahu draka. Pak by mělo nabízet snažší přístup k trikům. Vše je ale jen o zvyku a dá se vyměnit za jiné nebo i nepoužívat.

34

(13 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Co vlastně chceš stavět za draka a kolik potřebuješ té padákoviny?

35

(13 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Gramáže můžou být asi různé a běžně se udává 42g. Zkoušel jsem hledat a našel jsem tyhle stránky http://pegas2000.com/. Je tam i výroba, takže budou mít přehled. Možná že by vyhovovalo i tohle http://www.mk3k.cz/shop.php?section=7
Mám dojem že jsem kupoval metr asi za 50Kč, ale je už to několik let. Nevím jak je to s prodišností těhle materiálů, ale asi u všech se dělá nějaký zátěr aby to neprofouklo.

36

(13 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Padákovinu jsem kupoval v místním obchodu s látkami, ale byla jen v modré barvě a asi to byla i náhoda. Pak jsem kupoval od Milana z Aikonu a měl barvy modrá,žlutá,červená,bílá,černá. Použil jsem asi všechny kromě žluté a modré mám taky asi víc. Asi bych to i prodal i když mě docela inspiruješ tím, že bych z toho něco ušil. Dřív jsem uvažoval o Quartzovi v černo,bílo,žluté barvě. Nakonec jsem ale postavil z icarexu.

37

(36 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Díky. V nabídce maj i Nirvanu a nakonec jsem zjistil, že jsou z Košic. Výber tyček neni nijak velký, ale super, že maj aspoň nějaké.
http://www.kitee-sarkany.sk
S nirvanou maj i pěkné video točené dronem.
https://www.youtube.com/watch?v=lzTXWtWou1U

38

(36 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Dnes jsem si vzpomněl jak si říkal o těch skysharkách. Pošli link jestli najdeš. Díky

39

(36 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Většina linků na tutoriály jsou mrtvé tak jsem oživil to co je ještě dostupné.
http://diskuze.draci.net/post90.html#p90

40

(0 odpovědí, posláno do Foto, video)

41

(36 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Já něco určitě navíc mám.

42

(36 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Tak zatím to vypadá že tento rok se sejdeme ve čtyřech ;-) Asi je brzo na nějaké předpovědi, ale i počasí by mohlo být lepší než minulý rok.
https://www.windyty.com/49.424/15.631?m … ,15.633,16

43

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nečekej že se něco naučíš. Chce to jen trénovat.

44

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nečekám , že se dočkáme nějaké větší diskuze na tohle téma. Pro mě návštěva Jihlavy jednou do roka není problém, protože to mám kousek. Chápu ale ,že pronájem plochy na letišti něco stojí a pokud se sejdeme zase jen ve dvou tak bych to opravdu zrušil.

45

(10 odpovědí, posláno do Informace)

Je to jak bylo napsané a jen něco málo doplním. Akrobati jsou speciály zaměřené na triky a pak s ohledem na výkon se vybírají i materiály. Cena je pak celkem vysoká. Pro širší veřejnost je pak výběr omezený a s cenou se jde dolů tím, že si firma nechá draka ušít v Číně. V nabídce je pak většinou jeden akrobat větší velikosti. Běžně jsou v rozpětí od 230 do 250 cm. Měnší draci 210-220 jsou díky menší velikosti trikovější ale chtějí rychlejší a přesnější ruce. S cenou se pak může jít o něco dolů a tím se i více prodávají jako draci pro začátečníky. Naopak 250 cm už je celkem dost a jsou zaměřený na přesné létání. Záleží i na poměru výška ,šířka a návrhu plachty. Pak se nedá jednoznačně řídit podle rozpětí. Enigma je nižší, takže s ní půjdou snáz triky jako yoyo,yofade,jacobs lader ... Infinity je celkem velký drak i na výšku a je pomalý. Ideální na přesné létání. U velkých draků chce drak víc větru (díky váze) a i to může rozhodovat. Má i větší tah ,takže není vhodný pro děti. Malý drak zvládá i slabší vítr a tím je i víc možností zalítat.
Pokud bych hledal nějaký ideál ,tak drak kolem 230cm který bude dobrý kompromis mezi obojím.
Ideální je pak když drak zvládá všechny triky a jeho výkon je vyrovnaný. Některé triky jdou snadno u jednoho draka a u druhého jsou hůře dostupné. Podobně je to i s větrným rozsahem. Některý drak je lepší pro silnější vítr a jiný zase pro mírnější. U nás je lepší vybrat draka pro mírnější vítr, ale to už chce spíš číst nějaké zkušenosti, protože popis bývá většinou hodně obecný.
Nedá se teda jednoznačně říct co vybrat. Naučit se základní triky jde téměř s každým drakem. Vhodnější je větší velikost díky stabilitě a tím i snažší zvládnutí některých základů. Třeba pro axel,halfaxel,axel to fade,fade je určitě lepší stabilnější větší drak.
Našel jsem dvě videa od autora Enigmy a je možné že i Maestro ve verzi III může být upraven na základě jeho tuningu.


46

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Tak to necháme v tom Německu. Bude to jednodušší.

47

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Jednou jsem koupil nějakou takovou trubku. Chtěl jsem jí na spojování trubek 6mm. Bylo to ale pro mě zklamání. Zbytek trubky ještě mám a je mi k ničemu. Spojka nevydržela první testovací let a už jsem to dál neřešil.
Náhrada za skyshark určitě ne. Když se podíváš na parametry skysharku http://www.skysharktubes.com/ tak zjistíš že je tam udávaná i tloušťka trubky a váha. Pak je to nesrovnatelné. Druhá věc je že tyhle trubky jsou vyráběné jinou technologií než ty klasické uhlíkové. Tam jsou vlákna podélně a trubka se štípne v délce doslova na třísky. Skyshark praskne asi v jednom místě ale zkušenost nemám ,protože jsem žádný nezlomil.
Pokud chceš nějakou takovou trubku koupit, tak je to trochu loterie. Ty trubky jsou určené na něco jiného a vlastnosti nemusí odpovídat. Lidi běžně kupujou od modelářů trubky 6mm, ale i u těch může být kvalita různá. To už je na každém kde nakoupí a jak je spokojen.
Ještě jsem ale nezmínil jednu možnost. Jednou nějaký slovák stavěl draka a objednával přímo v http://www.kitesandfunthings.com
Jsou to přímo výrobci skysharků a prodávaj kazové trubky se slevou. I na drachenmarkt je seženeš ale jen některé. Nevím jak je to s poštou z ameriky ,ale kdybys chtěl zjistit podrobnosti a vyřídíl objednávku tak bych se možná přidal.

48

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Ano čas nepočítám. Nejdražší jsou tyčky a skysharky na přední hraně to pak prodraží. Draka postavíš zhruba za 30 - 50 hodin. Záleží co všechno do času započítáš.
Můj první drak byl o tom že jsem viděl prvně šicí stroj a někdo mi musel vysvětlit jak navlíknout nit a jak jí správně napnout. Jak přesně postupovat při šití. Takže jediné co se na tom musíš naučit je zvládnout obsluhovat šicí stroj. Koupil jsem metr icarexu,konetory,tyčky a stavěl UL draka Thornback. Vyšel asi na 2,5K a mé překvapení bylo jak je to výborný drak. Jediné co jsem udělal blbě byl výběr tyček. Na spodní vzpěru jsem dal tyčky 5mm a ty praskly v kříži asi po čtrnácti dnech. Zlomil jsem i tyčku na páteři a nahradil 6mm. I ty jsou na spodní vzpěry nedostatečné, ale to jsem pochopil až později.
Napoprvé to teda dopadlo nad moje očekávání, takže následovali další draci. Vždycky je co vylepšovat pokud nemáš kvalitní stroj a zkušenosti, ale začít může opravdu každý. Záleží jak moc se na to cejtíš. Pěkný návod je třeba tady http://www.tweelijners.com/tom/tomskite … /Home.html

49

(32 odpovědí, posláno do Informace)

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 0Kosten%22
Z mého pohledu má drachenmarkt.de celkem dobré ceny a velký výběr. Protože ale v minulých letech nebyla možnost poslat do Čech, tak jsem to řešil přes poslito.eu. Nevím jestli ještě fungují ,ale Milan má někoho kdo pravidelně do Německa jezdí takže by to mělo být levnější než minule. Je taky nutné připočíst 220Kč za běžný převod přes banku do zahraničí. Další možnost je i paypal ale nezkoušel jsem jak to vychází. Náklady na poštu pak můžou být asi kolem 500Kč. Zdá se to dost ale pořád je pro mě lepší koupit vše co potřebuju na jednom místě a drak mě vyjde cca na 3 - 4 tisíce. Protože jsem dřív koupil nějaký icarex tak mám ještě nějaké zbytky a jednoho draka určitě postavím. Když jsem zkoušel shánět materiál v Čechách tak jsou náhradní díly předražené a tyčky skyshark nedostupné. U draka nad 220cm už je ale potřebuješ a 6mm na spodní vzpěry nestačí. Je lepší koupit dvakrát dražší skyshark než ty tyčky lámat.

50

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Termín není a pravidelně taky ne. Objednával jsem když jsem stavěl dalšího draka. Poslední Quartz byl postaven před dvěma lety a domlouval jsem se s Milanem (bubu323) protože chtěl taky něco a tím mě to vyšlo o něco levnějc.
Na jaře jsem tu psal že se chystám zase něco nakoupit. Nikdo se zatím nepřidal a tak to oddaluju. Pevný termín nemám. Jde jen o to se dohodnout.
Vnitřní průměr skyshark tyček je 6.2mm takže tyčka 6mm je v pohodě. Jednou mi ale přišlo že je na ní zbytečná vůle a tak jsem jí oblepil epoxidem. Co bylo navíc  jsem pak obrousil. Epoxid je o něco měkčí, tak záleží co vybereš. Gelový vteřiňák je taky možnost. Opravu zlomené tyčky tu někde popisoval Milan.