26

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 0Kosten%22
Z mého pohledu má drachenmarkt.de celkem dobré ceny a velký výběr. Protože ale v minulých letech nebyla možnost poslat do Čech, tak jsem to řešil přes poslito.eu. Nevím jestli ještě fungují ,ale Milan má někoho kdo pravidelně do Německa jezdí takže by to mělo být levnější než minule. Je taky nutné připočíst 220Kč za běžný převod přes banku do zahraničí. Další možnost je i paypal ale nezkoušel jsem jak to vychází. Náklady na poštu pak můžou být asi kolem 500Kč. Zdá se to dost ale pořád je pro mě lepší koupit vše co potřebuju na jednom místě a drak mě vyjde cca na 3 - 4 tisíce. Protože jsem dřív koupil nějaký icarex tak mám ještě nějaké zbytky a jednoho draka určitě postavím. Když jsem zkoušel shánět materiál v Čechách tak jsou náhradní díly předražené a tyčky skyshark nedostupné. U draka nad 220cm už je ale potřebuješ a 6mm na spodní vzpěry nestačí. Je lepší koupit dvakrát dražší skyshark než ty tyčky lámat.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

27

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

No není to zas tak hrozné jak jsem si myslel. Tak pak dej vědět a přidal bych se. Ušití vyjde na 3-4K ? Čekal jsem větší náklady, ale ty do toho samozřejmě nepočítáš čas. Za jak dlouho jsi se naučil stavět? Rád bych si jednou postavil svého :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

28

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

Ano čas nepočítám. Nejdražší jsou tyčky a skysharky na přední hraně to pak prodraží. Draka postavíš zhruba za 30 - 50 hodin. Záleží co všechno do času započítáš.
Můj první drak byl o tom že jsem viděl prvně šicí stroj a někdo mi musel vysvětlit jak navlíknout nit a jak jí správně napnout. Jak přesně postupovat při šití. Takže jediné co se na tom musíš naučit je zvládnout obsluhovat šicí stroj. Koupil jsem metr icarexu,konetory,tyčky a stavěl UL draka Thornback. Vyšel asi na 2,5K a mé překvapení bylo jak je to výborný drak. Jediné co jsem udělal blbě byl výběr tyček. Na spodní vzpěru jsem dal tyčky 5mm a ty praskly v kříži asi po čtrnácti dnech. Zlomil jsem i tyčku na páteři a nahradil 6mm. I ty jsou na spodní vzpěry nedostatečné, ale to jsem pochopil až později.
Napoprvé to teda dopadlo nad moje očekávání, takže následovali další draci. Vždycky je co vylepšovat pokud nemáš kvalitní stroj a zkušenosti, ale začít může opravdu každý. Záleží jak moc se na to cejtíš. Pěkný návod je třeba tady http://www.tweelijners.com/tom/tomskite … /Home.html

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

29 Naposledy upravil: dafoemage (19.07.2015 19:38:49)

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

Napadlo me kupovat tady: http://www.houska-modelar.cz/shop/produ … cts_id=480 Konkrétně tahle trubka by se dala použít místo origo Skysharku? Případně tyhle trubky na stavbu draků ? A jestli chápu správně tak 8/6 1M značí že vnější průměr je 8, vnitřní 6 a délka 1 metr..?

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

30

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

Jednou jsem koupil nějakou takovou trubku. Chtěl jsem jí na spojování trubek 6mm. Bylo to ale pro mě zklamání. Zbytek trubky ještě mám a je mi k ničemu. Spojka nevydržela první testovací let a už jsem to dál neřešil.
Náhrada za skyshark určitě ne. Když se podíváš na parametry skysharku http://www.skysharktubes.com/ tak zjistíš že je tam udávaná i tloušťka trubky a váha. Pak je to nesrovnatelné. Druhá věc je že tyhle trubky jsou vyráběné jinou technologií než ty klasické uhlíkové. Tam jsou vlákna podélně a trubka se štípne v délce doslova na třísky. Skyshark praskne asi v jednom místě ale zkušenost nemám ,protože jsem žádný nezlomil.
Pokud chceš nějakou takovou trubku koupit, tak je to trochu loterie. Ty trubky jsou určené na něco jiného a vlastnosti nemusí odpovídat. Lidi běžně kupujou od modelářů trubky 6mm, ale i u těch může být kvalita různá. To už je na každém kde nakoupí a jak je spokojen.
Ještě jsem ale nezmínil jednu možnost. Jednou nějaký slovák stavěl draka a objednával přímo v http://www.kitesandfunthings.com
Jsou to přímo výrobci skysharků a prodávaj kazové trubky se slevou. I na drachenmarkt je seženeš ale jen některé. Nevím jak je to s poštou z ameriky ,ale kdybys chtěl zjistit podrobnosti a vyřídíl objednávku tak bych se možná přidal.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

31 Naposledy upravil: dafoemage (20.07.2015 17:35:06)

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

Obchod se zdá být v pohodě, jen je třeba vědět které trubky by jsme potřebovali a podle toho by jsme spočítali jestli se nám to vyplatí z "Reichu" nebo z US. Teď myslím jen ceny tyčí. V každém případě poštovné počítám kolem tisícovky, další věc je celková hodnota balíku (clo v ČR), potom tu ČR připočítá DPH z celkové ceny balíku a přes stovku poplatek poště. Vyřízení objednávky pro mě problém není. Nějak to s mojí lámanou angličtinou dám:)

Co se týká těch trubek na které jsem posílal odkaz, myslel jsem že to nebude úplně ono ale tak chtěl jsem se aspoň zeptat) Skyshark se mi zlomil dokonce nadvakrát, jak jsem zjistil předevčírem, což při pouhém zaškubnutí ve vysoké trávě moc nechápu. Teď si říkám že se budu bát na ty skysharky i dýchat aby se s nimi něco nestalo, ale prostě asi jsem si vybral špatnou náhodu. Jinak právě jednám o sklepní dílně pod svým bytem tak s ní drž palce a od příštího měsíce mám novou práci tak bude na matroš a hurá :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

32

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

Tak to necháme v tom Německu. Bude to jednodušší.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

33

Re: Létá tu někdo se Zephyrem?

No myslím že jednodušší a ve finále vyjde cena dost podobně. Resp. soudím podle kita co mi přišel za stejné peníze za jaké by mi přišel z Němec

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -