51

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Tak teoreticky můžeš lítat i v bezvětří, ale to se asi naběháš. Zephyr má v popisu že je navržen i do slabšího větru a zarámován je jako jsou UL draci. Takže ten rozsah je asi v pořádku, ale ideální podmínky budou někde jak bylo napsáno.
K tomu kde koupit, taky není co dodat. Žádný výběr u nás není a z akrobatů koupíš jen asi tři modely které nabízí německé firmy. Můžeš koupit enigmu od elliot a nebo infinity od hq invento . Tam vybereš i jiné akrobaty jako třeba Maestro II. Dřív byla nabídka i od Eolo, ale to už je asi minulost. Podobně Premier kites asi už taky nikdo u nás neřeší.
Pak teda prohlédnout německé e-shopy. Teoreticky jako náhradu bych mohl doporučit draka Sin od kitehouse.de. Nemám sice zkušenost ,ale bude to dobrý drak.

52

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

Ano je to jak říkáš. Aby mě přesvědčilo že ten drak je dobrej tak nejlepší jsou právě ty videa kde můžu vidět co zvládá.

53

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

54

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

bubu323 napsal:

Moc pěkný drak to je nějaká nová modifikace? Nebo je to prostě Le Quartz co máš? Dobře se s ním lítá.

Jenom nové video.

55

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

Tady je staré video kdy to byla novinka. Publikované před šesti lety (2008).

56

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

57

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

58

(4 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Těch uzlů je asi víc a stačí prohledat net. Tuším že se to jmenuje soudkovitý uzel.

59

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Dnes by dle předpovědi mělo foukat zbytečně moc, takže se přesouvá sraz na neděli. Zítra budou během dopoledne nějaké přeháňky, takže bysme měli počítat s obutím do mokra,ale doufám že pršet nebude. Vítr by dle dnešní předpovědi měl v neděli po obědě slábnout, takže ideální podmínky by teoreticky měly být až kolem čtvrté hodiny. Vidím to teda tak, že přijedu kolem dvanácté až jedné hodiny. Pokud chce někdo vyrazit i dopoledne je to na dohodě s ostatními. Počítám že vydržím do tmy (cca páté). Pro předpověď jsem použil tyhle stránky, ale nemusí to být nejlepší předpověď. Porovnejte informace i na jiných servrech.  http://flymet.meteopress.cz/crdl/index. … p;gmepic=1
http://flymet.meteopress.cz/crdl/index. … p;gmepic=1
Kdyby měl někdo jiný názor napište. Nerozhoduju o tom sám a je na nás jak se domluvíme.
Předpověď se může během dne změnit, takže ještě zkontroluju předpověď kolem oběda, ale  dnes asi nebudou úplně nejvhodnější podmínky na létání.
Aktuální stav můžem sledovat na meteostanici http://meteotabor.ic.cz/ , ale nemám vypozorováno jak přesně to ukazuje. Vypadá to ,že je to za kopcem a pro jižní vítr to bude asi v závětří.

60

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

http://mapy.cz/letecka?vlastni-body& … T%C3%A1bor

61

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

V něděli mají být podle předpovědi o něco lepší podmínky. Všichni můžem i v neděli, takže záleží jen na předpovědi. Uvidíme večer jak to bude vypadat.

62

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Čas bych měl taky mít. Uvidíme jaké bude počasí. Draka bych klidně zapůjčil, pokud nebudeš mít svého spraveného a rozhodneš se přijet. Jestli se pojede se dohodne ale až v sobotu dopoledne. V sobotu má foukat asi hodně a i moc větru může být důvod pro zrušení.

63

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Není to žádný pravidelný sraz za každého počasí. Domlouvali jsme podle toho jak kdo máme čas a jaké bude počasí. Máme to nějakých pár desítek kilometrů na letiště a pokud nefouká tak to rušíme. Rozhodujem se hodinu předem jestli pojedem nebo ne. Pokud někdo bude mít zájem tak není problém ho informovat.

64

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Těžko soudit podle obrázku. Musel bys vyzkoušet. Jednou jsem kupoval trubku v modelářské prodejně a to 8/6mm a chtěl jsem jí na spojku dvou 6mm tyček. Byla to ale špatná koupě protože nic nevydržela. Nevím přesně naco ty modeláři ty uhlíkové trubky používaj, ale setkáš se s různou kvalitou a nakonec můžeš zjistit že je lepší si připlatit a koupit kvalitnější tyčku, která je přímo určená pro akrobaty.
Asi nejznámější z těch 6mm a údajně i jedna s nejodolnějších v daném průměru jsou tyčky excel cruise. Seženeš například na http://www.karpisek.cz . Z těch kvalitnějších jsou nejznámější americké tyčky skyshark, které tady nekoupíš. V německu ale bez problémů. Pokud bys chtěl nahradit ty spodní vzpěry něčím kvalitnějším, tak bych doporučil tenhle obchod. http://www.drachenmarkt.de
Za skysharky dáš víc ,ale můžeš očekávat že vydržej daleko víc. Mě se zatím žádná zlomit nepovedla. Tyčky maj vnitřní průměr 6mm a některé i 7mm. Právě na videu je kříž pro tyhle tyčky, kdy je místo kříže pouze 6mm plná tyčka.
Protože jsem nějaké draky stavěl, tak mi nezbylo než objednat v německu. Prodraží se to a nemá cenu kupovat jen drobnosti. Třeba máš ale někoho známého kdo by ti tyčky mohl dovézt. Pak bych i o téhle variantě uvažoval.

65

(11 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nakonec i tu trubku jsem našel. Modeláři maj tenkostěné ,takže tam jí asi neseženeš.
http://www.ehlinik.cz/hlinikova-trubka- … 00101.html
Musíš nakonec i počítat, že vnitřní průměr budeš možná muset  zvětšit na 6.1mm aby ti tam tyčky volně šly. Ta výztuha tyčky obzvlášť u kříže je nutná jak už se psalo. Je dobré i řez tyčky zalepit gelovým vteřiňákem aby díky trhlinám se tyčka neštípala od kraje podélně.

66

(11 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Obrázek mizerný, ale musí stačit.
http://www.imagehosting.cz/thumbs/sany0003.jpg
Rozměry kříže. Trubička je z hliníku 8/6mm a nakonci jsou asi umělohmotné konce 18mm dlouhé a průměr 10,5. Celková délka je  76mm. Střed je taky asi z umělé hmoty průměru 14,5 a délky 28mm.
Pokud máš nějakého známého soustružníka, tak střed se dá udělat ze silonu a díry pro tyčku a trubičku vyvrtat. Trubičku bych hledal u modelářů a umělé konce nahradil zase tou elektrikářskou páskou. Pokud je pro tebe problém vrtat, tak by měla stačit ta modelářská hliníková trubka o délce cca 76mm.
Kříž bych udělal podle tohoto návodu. Samozřejmě u tebe jsou tyčky uvnitř, takže ještě musíš řešit nějakou středovou výplň. Asi stačí kousek tyčky a tu uprostřed trubičky malou dirkou zafixovat proti posunutí.

67

(11 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ještě k tvému drakovi. Koukal jsem že má rozpětí 252cm což je na tyčky průměru 6mm až kam. Nevím jak ti ty tyčky držej ale typnul bych si že praskaj u kříže. V kříži jsou tyčky hodně namáhané a proto i ten kříž je na takové rozpětí draka možná slabý. Ber to jen jako můj odhad. U akrobatů co mám používám kvalitnější tyčky a nejni problém. Cena je ale vyšší a u nás je neseženeš. Možná že nemá tvůj drak takový tah jak bych podle rozpětí předpokládal ,ale je to první co mě napadne.

68

(11 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Dělám to taky tak, ale počítám že když je kvalitně přilepeno že c-klip taky praskne, nebo ho poničím. Kombinačkama chytnu a jemně zahejbu a většinou povolí. Pokud je c-klip nepoužitelný tak nahrazuji stahovací elektrikářskou páskou. Uvažoval jsem že by dobře zafungovala i naříznutá benzínová hadička. Těch možností čím nahradit bude asi víc. Třeba i elektrikářská izolačka může posloužit a nebude s ní problém.
Dá se samozřejmě nový c-klip koupit ale je to drahé a čistě jen estetická věc.
Ten kříž se dá taky teoreticky nahradit, ale to je už horší. Sám mám u jednoho draka hliníkovej kterej je fakt super a nezničitelnej.
Náhradu bych zase řešil podle možností. Nejaké hliníkové trubičky se asi seženou i u modelářů. Pokud budeš chtít tak se kouknu jakou má stěnu ta u toho mého kříže..

69

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Letos už dvakrát jsme se sešli na letišti Čápův dvůr u Tábora. Zatím jsme dva a termín je vybrán vždy podle našich možností a větrné předpovědi.
Další společné létání je plánováno na 18.října. Pokud by měl někdo zájem se přidat, tak napište.

70

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

71

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

72

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

73

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

74

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

75

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)