1

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nepojedu , tak se třeba uvidíme na jaře.

2

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Koukal jsem na ty draky od Horvatha a nakonec si říkám že do města asi nemá cenu dělat většího draka než těch 230cm. Chce to pak asi víc prostoru na létání. Docela by mě zajímalo jak si v návrhu postupoval. Vždycky když jsem o tom přemýšlel tak bych asi postavil toho malého abych měl představu jak se má ten drak chovat. Pak už by to byl experiment o větší velikosti.  Trochu mě na tom odrazuje že ten drak musí být nějak vyvážen a chce to zkušenosti. Je super že ti to takhle lítá a zajímá mě jestli si nějak řešil návrh draka. Nějaké rozměry, nastavení vyvážení, délku napínací tyčky a umístění ... Ten větší je to samé v jiném měřítku a nebo nově vymyšlený s trochu jiným nastavením ? Je těžké to nějak vyladit aby to lítalo ?

3

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Moc pěkné. Zase mě to trochu láká, ale chtěl bych rozpětí aspoň dva metry.  Kde seženeš ten skytex 27 ?

4

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Aspoň jsem to zkouknul. Ty oblouky jsou asi jenom o tom si to vyzkoušet a naučit se to.  Pěkný je jak šije tu špičku kde je malej oblouk zpátky (46:15).  Musí vědět jak moc otočit aby to pěkně vypadalo.

5

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Mark Clements stavěl draka Talon na zakázku a bylo možnost si vybrat i barevné provedení. Jednu dobu provozoval stream a bylo možné vidět i stavbu objednaného draka. Nějaké streamy jsem stáhnul, protože mě zajímaly jednotlivé postupy stavby.
Posílám jedno video na ukázku. Pokud bude zájem tam můžu poslat i další kde bude další část stavby.
http://www.uschovna.cz/zasilka/MWKGFHB2X97WIBH9-EZA/

Zbytek 6mm tyčky bych taky nějaký našel. Záleží i na co to je a některé tyčky pak můžou mít vnější průměr 6,1mm a může to vadit. Jednou mi nešla tyčka do kříže a musel jsem díru zvětšit a jindy jsem jí zase nastavoval epoxidem aby to nebylo volné. To označení by mělo být asi 6/4mm.

7

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Já jsem uvažoval taky jednu dobu že si ho ušiju, ale návod je jen na toho nejmenšího draka https://www.horvath.ch/en/the-urban-ninja-kite-plan/ a mě se líbil ten největší ale cena je opravdu vysoká. Sháněl jsem jak ho zarámovat a jsou tam lehké tyčky a to je taky problém. Nakonec jsem ale koukal že HQ invento asi v licenci nějaké prodávalo za příznivější cenu.
https://kite.builders/test-der-hq-hybrid-200-240

8

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nějakou sobotu a jedno jakou.

9

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ještě jsem našel to srovnání tuhosti tyček. https://kitelife.com/forum/topic/7329-c … omparison/
Nevím přesně která tyčka ti praskla, ale co jsem jenom krátce viděl v diskuzi tak lidi kombinujou i Revolution a skyshark rám, podle toho co jim pro daný vítr víc vyhovuje.
http://mysite444.byethost32.com/CarbonT … erties.xls

10

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Vnitřní průměr je jinej a je to jak říkáš. Novej rám a nebo originál. Nouzově výměna spojky nebo úprava kdy jí zbrousíš z 6.3 na 6.1.
Pokud do toho nechceš šahat tak bych hledal nejlevnější poštu a koupil originál a něco do zásoby.

11

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

První co mi vyhodil google bylo tohle. Chce to pročíst fóra a pak se rozhodnout. https://www.revkites.net/forum/topic/32 … ert-spars/

12

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Původně jsem si myslel že chceš skysharky jak si psal že je to tyčka 3X, ale asi chceš tu originál. Kromě drachenmarkt jsem našel i tady ale zase ta pošta je vysoká https://www.wepaflyer.de
Pokud se nedomluvíš s Milanem, tak bych uvažoval o skysharku a zkusil napsat do kitehouse.de kolik chtěj za poštu. Nádhradu bych řešil tyčku o podobném průměru a váze. Bude to asi P300 nebo P400. Skysharky jsou v pohodě a stejně to asi nepoznáš. Zkusil bych hledat i na německém fóru drachenforum.de. Tam by i poradili kde koupit nebo čím nahradit.

13

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nakupovali jsme v www.drachenmarkt.de ale oni nechtěj posílat do zemí kde se nemluví německy, protože je pro ně údajně problém řešit případné reklamace. Já to řešil tak že jsem nakupoval za víc jak 125€ kdy maj poštu v Německu zdarma a využil nějaké služby která ti to přiveze do Čech. Pak bylo poštovné kolem 300Kč což bylo v tom množství pro mě přijatelné. Varuju ale že tyhle služby co přeposílaj můžou být i rizikové a je na každém jestli to chce takhle řešit. Naposledy jsme to řešili s Milanem který má známého, který pracuje na pobočce v Německu a ten to pak poslal přes řidiče kamionu do Čech.
Jinak na prvního draka co jsem stavěl jsem nakupoval v kitehouse.de a tam bylo poštovné v pohodě ale menší výběr. Najde se ale v Německu víc e-shopů takže bych to nejdřív prošel a zkusil napsat. Většinou nemaj s angličtinou problém.
Mě se líbilo na drachenmarkt.de že maj velký výběr za dobré ceny a prodávaj i skyshark tyčky druhé jakosti za lepší ceny.
Tu druhou jakost tyček jsem pak našel i v tomhle e-shopu https://www.kitesandfunthings.com .
Kazovou tyčku P3X tam najdeš za 2,5$.
Tam jednou nakupoval jeden kluk ze Slovenska ,ale kolik dal za poštu nevím.

14

(1 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

V Bořitově jsme se bavili o šňůře pro stavbu draka. Používám jí na uzdu pro akrobata.
http://www.vmaly.cz/2061-dyneema/

15

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

galasek napsal:
bubu323 napsal:

Michale četl jsem to tady, ale zatím jsem se do toho nechtěl vkládat nebo to rozebírat. Faktem je že jsem pro a jel bych. Záleží na tom kdy respektive jaký by to byl víkend. Jak všichni víte tak to v tomto směru mám trochu složitější. Osobně preferuji sudý víkend , to je pro mne nejjednodušší a bez starostí jediné co o těchto víkendech musím řešit je abych byl v neděli odpoledne v Benešově kam se mi vrací malej. Předpokládám že by se to dělalo od soboty do neděle. Jak to padlo v Jihlavě.
Pro mne a pro ostatní to je mírně z ruky (hlavně pro Šluknováky) takže bych počítal se stanem a přespáním. Tož abych si mohl s Holešovákama dát to jejich tekuté sluníčko smile

Ahoj, sluníčko je připravený,už se těšíme až přijedete.

Mluvil jsem s Milanem a nakonec nepojede. Musel bych jet sám a to se mi moc nechce protože je to docela daleko. Takže u mě to zatím vypadá že se taky nezúčastním. Zdá se že počasí vám bude přát tak si to užijte a pokud si to ještě nerozmyslím tak se uvidíme až v Jihlavě.

16

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Do Velkého Meziříčí bych se i podíval a neni to pro mě tak daleko. Nakonec ale odradila předpověď.  Vypadá to že to tak špatné s počasím nebylo.
www.novinyvm.cz/12898-drakiada-2017-k-nebi-se-vzneslo-101-souteznich-draku.html

17

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

Moc pěkné video. Menší hodně trikový drak a asi i ideální stabilní vítr. Paráda

18

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Pro některé je to trochu dál, ale protože podobně to maj někteří i do Jihlavy, tak bych se snažil taky pokud bude čas zúčastnit. Na delší cesty se rád svezu s Milanem a je to i cenově pro oba příjemnější. Pak je to i na něm jestli bude ochotný jet a bude mít čas.

19

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

20

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nevím jestli sem Holešováci choděj, tak snad to nepíšu zbytečně. Levné skysharky v druhé jakosti jsou k dostání přímo v americe za tu cenu o které jsme mluvili. Jsou ale vyprodané takže momentálně jen ta červená varianta nebo ty CLX. Oni tam ale časem budou i ty černý.
Na Frantu bych měl prosbu jestli nemá představu kolik by stálo poštovné z ameriky a jestli se to vůbec vyplatí. Sice je nepotřebuju ale když už jsme o tom mluvili tak třeba to bude zajímavé info i pro ostatní.
Pro porovnání cena stejné tyčky v německu a v americe.

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 00-442-red
http://www.kitesandfunthings.com/Produc … RED3X.aspx

21

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

http://www.emmakites.com/

22

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nic v plánu nemám na ty termíny tak asi nebude problém.

23

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nakonec teda také nepojedu. V Bořitově jsem už byl několikrát a samotnému se mi jet nechce. Asi je to i tím že to nadšení po těch letech už není takové. Počasí bude asi v pohodě a vzpomínám že jsme tam byli a předpověď byla i horší.
Něco málo foukat bude a na předpověď se nedá vždy spoléhat. Kdo tam ještě nebyl tak určitě doporučuju.

24

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

bubu323 napsal:

Ahoj, děkuji ale já na 100% letos nepřijedu.
Takže se mnou nepočítat.

Nevím jestli se mi chce jet takovou dálku sám, takže zřejmě asi také nedorazím.

25

(18 odpovědí, posláno do Informace)

Závaží by mělo být součást draka. Dá se samozřejmě sundat při létání v slabším větru a tím si posunout hranici kdy drak vydrží ve vzduchu. Běžně se s ním ale počítá pokud jde o střed větrného rozsahu draka. Pak by mělo nabízet snažší přístup k trikům. Vše je ale jen o zvyku a dá se vyměnit za jiné nebo i nepoužívat.