1

(12 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ideální je najít podobnou velikost draka a to vyvázání zkopírovat a otestovat. Pak posouvat a zkoušet. Podle pocitu najít to co se zdá nejlepší. Obecně se dá říct že to vyvázání není jenom o poměru jednotlivých délek, ale pak může být i celkově delší nebo kratší vyvázání. Všechno má smysl měnit jen v určitém rozsahu pro danou velikost. Pokud jde o větší draky určené na triky tak to vyvázání je pravě ladění na výkon a je to nějaký kompromis. V tvém případě bych prostě zkoušel a vybral z čeho máš nejlepší pocit. Ta šířka vah je zase o stabilitě v otočkách takže i tam bys měl poznat rozdíl. Tady je třeba vidět zhruba jak je to zeširoka uvázané, tak prostě odhadem zkus a pak přesouvej  na jednu a druhou stranu. https://www.kareloh.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/02/img_6919.jpg

2

(12 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Používal jsem to takhle nějak. Možná je to jen podobný uzel. V podstatě to pak po přenastavení chytneš na ty uzlíky. https://www.youtube.com/watch?v=I5NTjUyubvE

3

(12 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Kromě uzlíků je ještě varianta přímo ladícího vyvázání. Taky jsem to zkoušel a tam si můžeš nastavovat větší rozsah. Délku ti ale neurčujou uzlíky takže musíš přeměřovat metrem. Těžko ale najdu odkaz na to jak se to uváže. Asi jsem to poprvé viděl na německém fóru. Je to založené na posunutelném uzlu. https://www.my-best-kite.com/prusik-knot.html

4

(12 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Váhy se dají uvázat na uzlíky a tím se dá ladit přímo při létání . Pak se najde pocitově nejlepší ladění. U draků jsou pak uzlíky většinou na horním uvázání a je to ladění na silnější vítr. Tím se kompenzuje tlak větru aby se dalo lítat i při silnějším větru. Délka vyvázání bude podle velikosti draka a pak i širší nebo užší uvázání je o stabilitě a ovladatelnosti. Prostě zkoušej a nebo okopíruj z něčeho co je podobně velké.

Díky za organizaci a pohodové odpoledne. S účastí to bylo slabší a i vítr mírný. Když už ale trochu fouklo tak to lítalo pěkně.

6

(6 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Když bude možnost tak přijedu.

7

(17 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Asi bych to zrušil a případně se uvidíme v Bořitově když vyjde počasí.

8

(17 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky bych se zastavil když nebude celej den pršet.

9

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nepojedu , tak se třeba uvidíme na jaře.

10

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Koukal jsem na ty draky od Horvatha a nakonec si říkám že do města asi nemá cenu dělat většího draka než těch 230cm. Chce to pak asi víc prostoru na létání. Docela by mě zajímalo jak si v návrhu postupoval. Vždycky když jsem o tom přemýšlel tak bych asi postavil toho malého abych měl představu jak se má ten drak chovat. Pak už by to byl experiment o větší velikosti.  Trochu mě na tom odrazuje že ten drak musí být nějak vyvážen a chce to zkušenosti. Je super že ti to takhle lítá a zajímá mě jestli si nějak řešil návrh draka. Nějaké rozměry, nastavení vyvážení, délku napínací tyčky a umístění ... Ten větší je to samé v jiném měřítku a nebo nově vymyšlený s trochu jiným nastavením ? Je těžké to nějak vyladit aby to lítalo ?

11

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Moc pěkné. Zase mě to trochu láká, ale chtěl bych rozpětí aspoň dva metry.  Kde seženeš ten skytex 27 ?

12

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Aspoň jsem to zkouknul. Ty oblouky jsou asi jenom o tom si to vyzkoušet a naučit se to.  Pěkný je jak šije tu špičku kde je malej oblouk zpátky (46:15).  Musí vědět jak moc otočit aby to pěkně vypadalo.

13

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Mark Clements stavěl draka Talon na zakázku a bylo možnost si vybrat i barevné provedení. Jednu dobu provozoval stream a bylo možné vidět i stavbu objednaného draka. Nějaké streamy jsem stáhnul, protože mě zajímaly jednotlivé postupy stavby.
Posílám jedno video na ukázku. Pokud bude zájem tam můžu poslat i další kde bude další část stavby.
http://www.uschovna.cz/zasilka/MWKGFHB2X97WIBH9-EZA/

Zbytek 6mm tyčky bych taky nějaký našel. Záleží i na co to je a některé tyčky pak můžou mít vnější průměr 6,1mm a může to vadit. Jednou mi nešla tyčka do kříže a musel jsem díru zvětšit a jindy jsem jí zase nastavoval epoxidem aby to nebylo volné. To označení by mělo být asi 6/4mm.

15

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Já jsem uvažoval taky jednu dobu že si ho ušiju, ale návod je jen na toho nejmenšího draka https://www.horvath.ch/en/the-urban-ninja-kite-plan/ a mě se líbil ten největší ale cena je opravdu vysoká. Sháněl jsem jak ho zarámovat a jsou tam lehké tyčky a to je taky problém. Nakonec jsem ale koukal že HQ invento asi v licenci nějaké prodávalo za příznivější cenu.
https://kite.builders/test-der-hq-hybrid-200-240

16

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nějakou sobotu a jedno jakou.

17

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ještě jsem našel to srovnání tuhosti tyček. https://kitelife.com/forum/topic/7329-c … omparison/
Nevím přesně která tyčka ti praskla, ale co jsem jenom krátce viděl v diskuzi tak lidi kombinujou i Revolution a skyshark rám, podle toho co jim pro daný vítr víc vyhovuje.
http://mysite444.byethost32.com/CarbonT … erties.xls

18

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Vnitřní průměr je jinej a je to jak říkáš. Novej rám a nebo originál. Nouzově výměna spojky nebo úprava kdy jí zbrousíš z 6.3 na 6.1.
Pokud do toho nechceš šahat tak bych hledal nejlevnější poštu a koupil originál a něco do zásoby.

19

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

První co mi vyhodil google bylo tohle. Chce to pročíst fóra a pak se rozhodnout. https://www.revkites.net/forum/topic/32 … ert-spars/

20

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Původně jsem si myslel že chceš skysharky jak si psal že je to tyčka 3X, ale asi chceš tu originál. Kromě drachenmarkt jsem našel i tady ale zase ta pošta je vysoká https://www.wepaflyer.de
Pokud se nedomluvíš s Milanem, tak bych uvažoval o skysharku a zkusil napsat do kitehouse.de kolik chtěj za poštu. Nádhradu bych řešil tyčku o podobném průměru a váze. Bude to asi P300 nebo P400. Skysharky jsou v pohodě a stejně to asi nepoznáš. Zkusil bych hledat i na německém fóru drachenforum.de. Tam by i poradili kde koupit nebo čím nahradit.

21

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nakupovali jsme v www.drachenmarkt.de ale oni nechtěj posílat do zemí kde se nemluví německy, protože je pro ně údajně problém řešit případné reklamace. Já to řešil tak že jsem nakupoval za víc jak 125€ kdy maj poštu v Německu zdarma a využil nějaké služby která ti to přiveze do Čech. Pak bylo poštovné kolem 300Kč což bylo v tom množství pro mě přijatelné. Varuju ale že tyhle služby co přeposílaj můžou být i rizikové a je na každém jestli to chce takhle řešit. Naposledy jsme to řešili s Milanem který má známého, který pracuje na pobočce v Německu a ten to pak poslal přes řidiče kamionu do Čech.
Jinak na prvního draka co jsem stavěl jsem nakupoval v kitehouse.de a tam bylo poštovné v pohodě ale menší výběr. Najde se ale v Německu víc e-shopů takže bych to nejdřív prošel a zkusil napsat. Většinou nemaj s angličtinou problém.
Mě se líbilo na drachenmarkt.de že maj velký výběr za dobré ceny a prodávaj i skyshark tyčky druhé jakosti za lepší ceny.
Tu druhou jakost tyček jsem pak našel i v tomhle e-shopu https://www.kitesandfunthings.com .
Kazovou tyčku P3X tam najdeš za 2,5$.
Tam jednou nakupoval jeden kluk ze Slovenska ,ale kolik dal za poštu nevím.

22

(1 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

V Bořitově jsme se bavili o šňůře pro stavbu draka. Používám jí na uzdu pro akrobata.
http://www.vmaly.cz/2061-dyneema/

23

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

galasek napsal:
bubu323 napsal:

Michale četl jsem to tady, ale zatím jsem se do toho nechtěl vkládat nebo to rozebírat. Faktem je že jsem pro a jel bych. Záleží na tom kdy respektive jaký by to byl víkend. Jak všichni víte tak to v tomto směru mám trochu složitější. Osobně preferuji sudý víkend , to je pro mne nejjednodušší a bez starostí jediné co o těchto víkendech musím řešit je abych byl v neděli odpoledne v Benešově kam se mi vrací malej. Předpokládám že by se to dělalo od soboty do neděle. Jak to padlo v Jihlavě.
Pro mne a pro ostatní to je mírně z ruky (hlavně pro Šluknováky) takže bych počítal se stanem a přespáním. Tož abych si mohl s Holešovákama dát to jejich tekuté sluníčko smile

Ahoj, sluníčko je připravený,už se těšíme až přijedete.

Mluvil jsem s Milanem a nakonec nepojede. Musel bych jet sám a to se mi moc nechce protože je to docela daleko. Takže u mě to zatím vypadá že se taky nezúčastním. Zdá se že počasí vám bude přát tak si to užijte a pokud si to ještě nerozmyslím tak se uvidíme až v Jihlavě.

24

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Do Velkého Meziříčí bych se i podíval a neni to pro mě tak daleko. Nakonec ale odradila předpověď.  Vypadá to že to tak špatné s počasím nebylo.
www.novinyvm.cz/12898-drakiada-2017-k-nebi-se-vzneslo-101-souteznich-draku.html

25

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

Moc pěkné video. Menší hodně trikový drak a asi i ideální stabilní vítr. Paráda