Díky za organizaci a pohodové odpoledne. S účastí to bylo slabší a i vítr mírný. Když už ale trochu fouklo tak to lítalo pěkně.

2

(6 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Když bude možnost tak přijedu.

3

(17 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Asi bych to zrušil a případně se uvidíme v Bořitově když vyjde počasí.

4

(17 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky bych se zastavil když nebude celej den pršet.

5

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nepojedu , tak se třeba uvidíme na jaře.

6

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Koukal jsem na ty draky od Horvatha a nakonec si říkám že do města asi nemá cenu dělat většího draka než těch 230cm. Chce to pak asi víc prostoru na létání. Docela by mě zajímalo jak si v návrhu postupoval. Vždycky když jsem o tom přemýšlel tak bych asi postavil toho malého abych měl představu jak se má ten drak chovat. Pak už by to byl experiment o větší velikosti.  Trochu mě na tom odrazuje že ten drak musí být nějak vyvážen a chce to zkušenosti. Je super že ti to takhle lítá a zajímá mě jestli si nějak řešil návrh draka. Nějaké rozměry, nastavení vyvážení, délku napínací tyčky a umístění ... Ten větší je to samé v jiném měřítku a nebo nově vymyšlený s trochu jiným nastavením ? Je těžké to nějak vyladit aby to lítalo ?

7

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Moc pěkné. Zase mě to trochu láká, ale chtěl bych rozpětí aspoň dva metry.  Kde seženeš ten skytex 27 ?

8

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Aspoň jsem to zkouknul. Ty oblouky jsou asi jenom o tom si to vyzkoušet a naučit se to.  Pěkný je jak šije tu špičku kde je malej oblouk zpátky (46:15).  Musí vědět jak moc otočit aby to pěkně vypadalo.

9

(3 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Mark Clements stavěl draka Talon na zakázku a bylo možnost si vybrat i barevné provedení. Jednu dobu provozoval stream a bylo možné vidět i stavbu objednaného draka. Nějaké streamy jsem stáhnul, protože mě zajímaly jednotlivé postupy stavby.
Posílám jedno video na ukázku. Pokud bude zájem tam můžu poslat i další kde bude další část stavby.
http://www.uschovna.cz/zasilka/MWKGFHB2X97WIBH9-EZA/

Zbytek 6mm tyčky bych taky nějaký našel. Záleží i na co to je a některé tyčky pak můžou mít vnější průměr 6,1mm a může to vadit. Jednou mi nešla tyčka do kříže a musel jsem díru zvětšit a jindy jsem jí zase nastavoval epoxidem aby to nebylo volné. To označení by mělo být asi 6/4mm.

11

(12 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Já jsem uvažoval taky jednu dobu že si ho ušiju, ale návod je jen na toho nejmenšího draka https://www.horvath.ch/en/the-urban-ninja-kite-plan/ a mě se líbil ten největší ale cena je opravdu vysoká. Sháněl jsem jak ho zarámovat a jsou tam lehké tyčky a to je taky problém. Nakonec jsem ale koukal že HQ invento asi v licenci nějaké prodávalo za příznivější cenu.
https://kite.builders/test-der-hq-hybrid-200-240

12

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Taky nějakou sobotu a jedno jakou.

13

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ještě jsem našel to srovnání tuhosti tyček. https://kitelife.com/forum/topic/7329-c … omparison/
Nevím přesně která tyčka ti praskla, ale co jsem jenom krátce viděl v diskuzi tak lidi kombinujou i Revolution a skyshark rám, podle toho co jim pro daný vítr víc vyhovuje.
http://mysite444.byethost32.com/CarbonT … erties.xls

14

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Vnitřní průměr je jinej a je to jak říkáš. Novej rám a nebo originál. Nouzově výměna spojky nebo úprava kdy jí zbrousíš z 6.3 na 6.1.
Pokud do toho nechceš šahat tak bych hledal nejlevnější poštu a koupil originál a něco do zásoby.

15

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

První co mi vyhodil google bylo tohle. Chce to pročíst fóra a pak se rozhodnout. https://www.revkites.net/forum/topic/32 … ert-spars/

16

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Původně jsem si myslel že chceš skysharky jak si psal že je to tyčka 3X, ale asi chceš tu originál. Kromě drachenmarkt jsem našel i tady ale zase ta pošta je vysoká https://www.wepaflyer.de
Pokud se nedomluvíš s Milanem, tak bych uvažoval o skysharku a zkusil napsat do kitehouse.de kolik chtěj za poštu. Nádhradu bych řešil tyčku o podobném průměru a váze. Bude to asi P300 nebo P400. Skysharky jsou v pohodě a stejně to asi nepoznáš. Zkusil bych hledat i na německém fóru drachenforum.de. Tam by i poradili kde koupit nebo čím nahradit.

17

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nakupovali jsme v www.drachenmarkt.de ale oni nechtěj posílat do zemí kde se nemluví německy, protože je pro ně údajně problém řešit případné reklamace. Já to řešil tak že jsem nakupoval za víc jak 125€ kdy maj poštu v Německu zdarma a využil nějaké služby která ti to přiveze do Čech. Pak bylo poštovné kolem 300Kč což bylo v tom množství pro mě přijatelné. Varuju ale že tyhle služby co přeposílaj můžou být i rizikové a je na každém jestli to chce takhle řešit. Naposledy jsme to řešili s Milanem který má známého, který pracuje na pobočce v Německu a ten to pak poslal přes řidiče kamionu do Čech.
Jinak na prvního draka co jsem stavěl jsem nakupoval v kitehouse.de a tam bylo poštovné v pohodě ale menší výběr. Najde se ale v Německu víc e-shopů takže bych to nejdřív prošel a zkusil napsat. Většinou nemaj s angličtinou problém.
Mě se líbilo na drachenmarkt.de že maj velký výběr za dobré ceny a prodávaj i skyshark tyčky druhé jakosti za lepší ceny.
Tu druhou jakost tyček jsem pak našel i v tomhle e-shopu https://www.kitesandfunthings.com .
Kazovou tyčku P3X tam najdeš za 2,5$.
Tam jednou nakupoval jeden kluk ze Slovenska ,ale kolik dal za poštu nevím.

18

(1 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

V Bořitově jsme se bavili o šňůře pro stavbu draka. Používám jí na uzdu pro akrobata.
http://www.vmaly.cz/2061-dyneema/

19

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

galasek napsal:
bubu323 napsal:

Michale četl jsem to tady, ale zatím jsem se do toho nechtěl vkládat nebo to rozebírat. Faktem je že jsem pro a jel bych. Záleží na tom kdy respektive jaký by to byl víkend. Jak všichni víte tak to v tomto směru mám trochu složitější. Osobně preferuji sudý víkend , to je pro mne nejjednodušší a bez starostí jediné co o těchto víkendech musím řešit je abych byl v neděli odpoledne v Benešově kam se mi vrací malej. Předpokládám že by se to dělalo od soboty do neděle. Jak to padlo v Jihlavě.
Pro mne a pro ostatní to je mírně z ruky (hlavně pro Šluknováky) takže bych počítal se stanem a přespáním. Tož abych si mohl s Holešovákama dát to jejich tekuté sluníčko smile

Ahoj, sluníčko je připravený,už se těšíme až přijedete.

Mluvil jsem s Milanem a nakonec nepojede. Musel bych jet sám a to se mi moc nechce protože je to docela daleko. Takže u mě to zatím vypadá že se taky nezúčastním. Zdá se že počasí vám bude přát tak si to užijte a pokud si to ještě nerozmyslím tak se uvidíme až v Jihlavě.

20

(11 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Do Velkého Meziříčí bych se i podíval a neni to pro mě tak daleko. Nakonec ale odradila předpověď.  Vypadá to že to tak špatné s počasím nebylo.
www.novinyvm.cz/12898-drakiada-2017-k-nebi-se-vzneslo-101-souteznich-draku.html

21

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

Moc pěkné video. Menší hodně trikový drak a asi i ideální stabilní vítr. Paráda

22

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Pro některé je to trochu dál, ale protože podobně to maj někteří i do Jihlavy, tak bych se snažil taky pokud bude čas zúčastnit. Na delší cesty se rád svezu s Milanem a je to i cenově pro oba příjemnější. Pak je to i na něm jestli bude ochotný jet a bude mít čas.

23

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

24

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Nevím jestli sem Holešováci choděj, tak snad to nepíšu zbytečně. Levné skysharky v druhé jakosti jsou k dostání přímo v americe za tu cenu o které jsme mluvili. Jsou ale vyprodané takže momentálně jen ta červená varianta nebo ty CLX. Oni tam ale časem budou i ty černý.
Na Frantu bych měl prosbu jestli nemá představu kolik by stálo poštovné z ameriky a jestli se to vůbec vyplatí. Sice je nepotřebuju ale když už jsme o tom mluvili tak třeba to bude zajímavé info i pro ostatní.
Pro porovnání cena stejné tyčky v německu a v americe.

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 00-442-red
http://www.kitesandfunthings.com/Produc … RED3X.aspx

25

(37 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

http://www.emmakites.com/