76

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

77

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

78

(3 odpovědí, posláno do Informace)

Nevím přesně co myslíš. Možná je suchý zip jako výztuha mezi páteří a horní vzpěrou. To místo se celkem rychle prošoupe a třeba je tam suchý zip abys mohl to kolečko snadno vyměnit. Ale to jen hádám. Měl bys být konkrétnější.

79

(9 odpovědí, posláno do Foto, video)

80

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

úžasný video

81

(14 odpovědí, posláno do Informace)

Ještě by se dal doporučit i drak Belusa od Wolkensturmer. Zase je to ale o tom jestli je u nás vůbec k sehnání.

82

(29 odpovědí, posláno do Informace)

Poslední kolo které proběhlo je 27. Kdo má zájem může soutež sledovat na youtube a nebo přímo na stránkách http://www.virtualfreestyle.com/
http://www.youtube.com/user/VirtualFreestyleHQ

83

(14 odpovědí, posláno do Informace)

Ano. Nedá se říct ,že by Neox byl slabší. Je to menší rychlejší drak. Díky tomu víc trikový, ale většina lidí stejně dává přednost těm větším drakům díky větší stabilitě. Je to ale jen o zvyku. U Neoxe budou chtít triky přesnější načasování a rychlejší ruce. Na učení je lepší stabilnější drak, ale nedá se zase říct že se s Neoxem nedá naučit. Některé triky budou snažší s větším drakem a jiné s menším.

84

(14 odpovědí, posláno do Informace)

JelenCB napsal:

Opravdu je tak moc znát na váze šňůr jejich pevnost? Kdybych třeba vzal na 90kg? Snažm se vyčíst po všech možných fórech co bude opravdu "nepružné" abych neměl doma další dlouhou gumu do trenek smile

Váha šňůr souvisí s rozpětím draka a větrným rozsahem v kterém se létá. Dá se říct ,že pro slabý až mírný vítr je možné použít šňůry 25kg a pro nějaký ten střed stačí 50kg. Drak díky rozpětí a síle větru dokáže na šňůry působit danou silou a pak tenké šňůry v silném větru můžou prasknout. Je zase logické že draci do mírného větru budou mít tenčí šňůry a tím se i drak díky menší hmotnosti šňůr odlehčí.
Pokud budeš mít draka o rozpětí 2 - 2.4m, tak pro běžné létání stačí 50kg šňůry. Do silného větru už je lepší mít 75kg ,ale běžně i ty 50kg vydrží.
Další věc je kvalita šňůr a tam se řeší použitý materiál a povrchové úpravy které prodlužují životnost šňůr. Samozřejmostí je i minimální průtažnost a kluzné vlastnosti při překřížení.
Pro akrobaty je základ ta dyneema ,kterou nabízí HQ Invento. Bohužel u nás nic jiného ani neseženeš a pro začátečníky profi šňůry za 700Kč jsou příliš drahé. Je docela škoda že u nás se nadají koupit celkem cenově dostupné  Climax Profiline 55daN , kdy metr stojí cca  7Kč.

85

(14 odpovědí, posláno do Informace)

Nevím jestli toho Jam Session ještě seženeš. HQ Invento udělalo retro sérii těhle draků, ale už je to nějaký rok zpátky.
Nějaké info najdeš tady http://kite-and-friends.de/lenkdrachen/ … erstehung/

86

(30 odpovědí, posláno do Informace)

1) Jojo stoper je součást akrobatů, protože ti umožní při triku jojo dál ovládat draka. Pokud drak jojostoper nemá tak není problém si ho tam dodělat.
Co se týká náročnosti triku ,tak jsou draci s kterýma jde jojo hůř a pak zase ty s kterýma jde celkem snadno. Jojo také usnadňuje i závaží, které zase u levnějších draků většinou nenajdeš, ale zase dá se přidělat dodatečně.
2) Šňůry u akrobatů jsou od 25m do 40m. Rozdíl je jak říkáš v citlivosti draka a v prostoru který drak na obloze má. Používám 30m ale je to asi hlavně o zvyku. Mám i 35m a  zase u menšího draka by stačilo i 25m.
Je to dané asi i tím co ti víc vyhovuje a co chceš lítat. Někomu na freestyle (triky) vyhovuje víc 25m a naopak na to přesné létání a kombinace triků s nějakýma kolečkama a růžkama je lepší těch 35 - 40m.
Draci pro létání na přesnost jsou většinou s rozpětím 2,4m a vynikají ve stabilitě a je u nich možné dosáhnout větší přesnosti v řízení.

87

(4 odpovědí, posláno do Informace)

Do ceny draka je nutné započítat i kvalitu šňůr. Na akrobaty jsou zase speciální šňůry s co nejmenším průtahem a i povrchovou úpravou pro zvýšení životnosti. Takové šňůry ani neprasknou pokud nejni nijak výrazně překročena jejich doporučená zátěž. Pokud takové šňůry budeš kupovat tak stojí od 300Kč . Pak je zase jasné ,že výrobce šetří na kvalitě materiálů z kterých je drak vyroben. Je to podobné jako použití uhlíkových nebo laminátových tyček. S cenou může jít výrobce dolu díky méně kvalitním materiálům.

88

(30 odpovědí, posláno do Informace)

No jednou jsme se pokusili o soutěžní videa ;-)
http://www.draci.net/1.kolo-ceske-stunt … .a105.html

89

(30 odpovědí, posláno do Informace)

No s tím bazarem máš pravdu. Málo lidí se tomu u nás věnuje ,tak je docela problém něco staršího sehnat. Musel bys asi něco staršího koupit z Německa a to už je trochu risk. Kromě Elliot Slide můžeš uvažovat i o Maestro od Hq Invento. Bude to cenově podobný drak. Dražší se dá koupit i Neox od Eola,ale těžko říct jestli ho ještě u nás seženeš.

90

(30 odpovědí, posláno do Informace)

Asi už jsem to někde psal. Je potřeba opravdu rozlišit draky na akrobatické a ty ostatní. Mnohdy je i popis od prodejce dosti zavádějící. Kdo se rozhodne ,že se chce učit triky a nejen lítat kolečka , tak se musí připravit že ho drak bude stát víc. Ty akrobati jsou speciálně navrženy aby ty triky zvládaly. S obyčejným drakem jsou pak dostupné jen některé triky a někdy i tak jsou dost náročné.
Pro začátečníka ,který ví přesně co ho zajímá a  jsou to právě triky je nejlepší větší drak. Ten má asi 2.3m rozpětí. To už je ale drak co potřebuje kvalitní zarámování. Nejdražší jsou pak na drakovi přávě tyčky. Různí výrobci se snaží nabídnout levnější varianty akrobatů i pro širokou veřejnost a tam se cena pohybuje kolem těch třech tisíc. Asi nejznámější firmy jsou HQ Invento,Eolo,Wolkenstuermer,Elliot,Premier ..
Je teda s čeho vybírat ,ale důležitě je i to jak moc času má kdo na to lítání. Učení triků je postupný proces, kdy se pomalu člověk zlepšuje a spousta lidí si koupí akrobata a nemá na lítání čas. Pak je ta investice do draka zbytečná. Naučit se všechny dostupné triky trvá i několik let , takže je to opravdu o čase. Pokud je možnost tak je lepší i koupit draka už lítaného od někoho kdo zjistil že se mu drak víc válí doma.
Každý začátečník bude mít problém s tím že drahého draka ničí a bude muset časem znova investovat do něčeho dalšího. Na druhou stranu levnější menší drak bude pro začátečníky méně stabilní a rychlejší. Proto jsou akrobati vhodnější pro učení díky větší velikosti a stabilitě.

91

(0 odpovědí, posláno do Foto, video)

92

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

93

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

94

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

Super video ;-)

95

(16 odpovědí, posláno do Informace)

Lepší šňůry jsou většinou trochu jinak splétané, tak aby se co nejmíň opotřebovaly. Pak jsou impregnované a nějaké ty úpravy proti uv. I ta povrchová úprava podporuje jejich vlastnosti při překřížení. Nové šňůry nemají problém i s více násobným překřížením. Pořád se zachová ovladatelnost bez nějaké znatelné změny. Po roce létání se tyhle vlastnosti trochu zhorší. Je to tím že překřížení je v určitém místě a pomalu se ta povrchová úprava opotřebuje. Pak se může stát že v některém místě při překřížení víc jak ccca desetkrát se už šňůry můžou zablokovat a ovladatejnost většinou jedné šňůry je omezena. Na šnůry se nalepujou i nečistoty jako hlína a další, takže i to zhoršuje vlastnosti. Běžně ale šňůry vydrží i víc jak tři roky. Záleží jak často se lítá.
Určitě ale žádné přetržení při vícenásobném překřížení nehrozí. Šňůry se můžou přetrhnout pouze pokud už jsou opotřebované. Co jsem přetrh tak byla dynema, ale ty jak jsem dával odkaz mám už nějaký ten rok. Pokud můžu doporučit,tak ty žluté budou dobré. Ty červené jsou o něco lepší.
Jestli vybereš ještě něco s toho e-shopu jak jsem psal,tak mi napiš do sz a domluvíme se.

96

(16 odpovědí, posláno do Informace)

Pokud můžeš tak tu objednávku na 110kg zruš je to zbytečné pro Overa. Pro tyhle draky těch 50-75kg. Do slabého větru i 25kg. Délka 25 nebo 30 je celkem jedno. Mě víc vyhovuje 30 a lítá se i s 35m. Mám i nějakou dyneemu asi 85kg. Koupil jsem jí protože jinou neměli a třeba za stovku bych jí prodal. Na trénink by i stačila. Možná je to 50m na špulce, takže bys měl těch 25m.  Dřív jsem taky nakoupil nějaké šňůry,ale většinou opravdu stačí mít dvoje. Jedny nové na nějakou lepší příležitost a starší na běžné lítání. Z těch co jsem dával odkazy jsem žádné nepřetrh,ale je to i tím že postupně se člověk zlepšuje a už to tolik po zemi netahá. Jinak strňišti se vyhni. Drakovi to taky nesvědčí. Ideální je tráva a i tak se drak celkem rychle opotřebovává. Většínou nos a zadní hrana trpí nejvíc. Nos hlavně nazačátku smile

97

(16 odpovědí, posláno do Informace)

Dynema šňůry nejsou nic moc. Měl jsem taky jedny a časem se  zničí . Taky možná po roce jsem je přetrh. Je to ale dané opotřebením kdy se šňůry o sebe třou a postupně vlákna povolí. Kdyby si chtěl,tak budu objednávat nějaké tyčky v německu,tak bych ti tam šňůry přidal. Musíš ale počítat s tím že kvalitní šňůry budou dražší ale vydrží dvakrát tolik.
http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … -055-030-V
http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … -050-030-O
Tyhle jsem kupoval a jsou dobrý. Délka jak psal Pvalen. Já používám 30m. Dá se i něco ušetřit,když koupíš jen šňůru a navážeš si je sám. Ta žlutá by ti měla stačit a cenou to nejni zas tak hrozné.
http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … /L03-055-P
Kdybys chtěl šňůry tak napiš. Do týdne snad už objednám.

98

(4 odpovědí, posláno do Informace)

rongo.cz

99

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

beautiful autumn colors in Cologne wink

100

(29 odpovědí, posláno do Informace)

VF24 videa


http://www.virtualfreestyle.com/