Tyhle věci se stávaj že se uvolní c-klip. Nakonec je to přilepený ,takže to není na věky. Když máš novýho draka,tak není od věci si někam napsat rozměry tyček (přesnost na milimetry) a stejně i překontrolovat vyvázání draka a i délku šňůr. Co je nalevo musí být i napravo. Na tohle ti stačí tužka,papír a metr. Zkontroluj i umístění c-klipů na přední hraně. Měř umístění c-klipů na tyčkách. Plachta může být trochu posunutá díky nestejnému napnutí na špičkách křídel. Když si všechno zdokumentuješ a někam schováš,tak jednou se ti to může hodit. Je ale nepravděpodobné,že by se ti najednou uvolnilo víc c-klipů,takže když je problém tak koukneš jak je to na druhé straně a podle toho opravíš. Umístění c-klipů (spojek) a délka tyček dělá tvar draka, takže když s tím hneš tak se mění tvar plachty a tím i letové vlastnosti . Samozřejmě drobné změny můžou přinést drakovi i lepší letové vlastnosti,ale jako začátečník spoléhej na to jak je drak nastaven z výroby. Když pak je to z výroby na každé straně jinak,tak nezbývá než najít někoho kdo má stejného draka a změří ti jak to má on. Poslední možnost je obrátit se na prodejce a nebo přímo výrobce.
Nějak mi pořád neni jasný co tu řešíš. Jak jsem psal tak se spojkama se nehejbe. C-klip je tam proto,aby spojky držely tam kde maj být. Ty píšeš že si dal spojky podle fotky,ale nechápu proč ? Napnutí zadní hrany je pomocí šňůry ,která prochází zadní hranou. Over se prodává v druhé upravené verzi. Díky úpravám bylo dosaženo větší trikovosti. To jako podle fotky ladíš tu starou verzi ? Na fóru Eola byly přesně popsány ty úpravy a rozdíly mezi starou verzí a novou. Eolo fórum je ale minulost a nic tam už nenajdeš,takže smůla. Drak tak jak si ho koupil, je připraven k letu. Maximálně můžeš vypnout konce křídel a tu zadní hranu, ale s umístěním spojek se nehejbe. Neni důvod. To že drak má povolenější plachtu je normální. Každý drak má určitý objem když do něj foukne a tím je dán i tvar draka. Ty tady řešíš jak napnout plachtu,ale to je dané délkou tyček a umístěním spojek. Jediné co můžeš udělat je zkontrolovat si jestli jsou c-klipy na přední hraně stejně daleko na obou stranách. To samé platí o délce tyček. Při výrobě může dojít k špatnému umístění c-klipů,ale když je to na obou stranách stejné tak je to vpořádku. Tady jsem našel rozdíly mezi první a druhou verzí. http://www.active-fun.de/web/drachen/over_2007.htm Na poslední fotce je vidět ta bílá šňůra co napíná zadní hranu.
Napnutí zadní hrany pomocí šňůry by mělo být na obou stranách stejné. To že drak vydává zvuk při silnějším větru,nebo agresivnější otočce neni nic neobvyklého. Když to s napnutím přeženeš ,tak drak ztratí do určité míry letové vlastnosti. U některých draků není napínací šňůra v zadní hraně vůbec a drak je pak sice hlasitější, ale je to záměr. Volnější hrana draka zpomaluje a redukuje i nárazy větru.Určitě neposunuj úchyty tyček. Jakýkoliv posun přesahující centimetr bude mít vliv na letové vlastnosti.Šňůru nenapínej zbytečně moc. Tohle je ladění pro bezvětří,kdy se drak udrží déle ve vzduchu,ale ztrácí výkon v tricích. Při normálním větru bude mít zbytečně napnutá šňůra zadní hrany negativní vliv na letové vlastnosti draka.
Máš pravdu. Verzi Comp. stejně u nás asi nikdo mít nebude. Na německém fóru je diskuze k úpravám a je tam i popsáno jaké jsou změny v chování draka. Protože Comp. verze je jinak zarámována,tak úpravy jsou u každé verze trochu jiné. Od příštího roku by se draci měli prodávat už v upravené verzi. http://www.drachenforum.net/forum/Slide … 69784.html
Nevím přesně jak je drak konstrukčně vyřešen. Ty menší draci mají tyčku přední hrany většinou vcelku,takže když jí zlomíš tak měníš celou. Tyčka přední hrany,ale až zas tak často nepraskne, pouze při agresivnějším přistání na špici. Větší draci jsou zarámováni kvalitnějšíma tyčkama a ty mají už z výroby délku 825mm a nebo 1000mm. Tam je to řešeno tak ,že přední tyčka je dělená. Žádne problémy s tím ale nejsou a navíc se dá drak demontovat na menší převozní velikost. Jestli chceš kouknout jak se staví akrobat,tak je možnost na http://cs.justin.tv/jest_of_eve Tam je i výroba nosu. Nos se teda přešije. Vypáráš starej děravej a našiješ novej. V mém případě to bylo první setkání s šicím strojem. Nakonec jsem si i troufnul draka ušít komplet celého. Když nemáš stroj tak stačí jehla nit,náprstek a kombinačky. Bude to asi práce na nějakou tu hodinu,ale nelepší je nos přešít než vymejšlet nějaké dočasné záplaty. Nemusíš se ale bát že za měsíc budeš mít díru v nose. Ono to vydrží opravdu dlouho. Kromě nosu se pak asi nejvíc opotřebovává zadní hrana draka v místě připojení stand-off tyček. To je tím že draka občas popotáhneš po zemi. Zezačátku se člověk k drakovi taky hodně nachodí,než se naučí jak draka otočit. Další co se prošoupe je výztuha u křížení horní vzpěry a páteře. Dá se to místo něčím vypodložit a tím předejít prošoupání. Závažíčko je běžná věc u všech akrobatů a usnadňuje provedení triků. Sundavat můžeš při slabém větru a tím i odlehčit drakovi.
V slabším větru fungují i další z triků. Zdá se že zas tak "oldschool" drak to nebude. Před tím grrrr je právě yofade. Při slabém větru je tenhle trik s tímhle drakem dosažitelný,,ale moc bych tomu při standartním větru nevěřil,že to funguje. Ještě bych měl otázku na t0ma. Slide má plachtu z icarexu a nebo je to jen u té Comp. verze ?
Tyčky praskaj to je normální a začátečníkům o něco víc . Je to ale jen tím ,že začátečník nedokáže předejít tvrdému pádu draka. Už jenom tím ,že začneš zkoušet triky ,tak bude drak víc vystaven kritickým situacím. S tím ale nic nenaděláš. Malý děti taky padaj než se naučej chodit. Určitě neuděláš chybu když budeš mít nějakou tyčku do zásoby. Já jsem těch tyček až zas tak moc nezlomil a to kritické období trvalo asi ten první rok. Jednou jsem to v plné rychlosti napral do země a středová tyčka se rozletěla na kusy. Nos jsem taky párkrát přešíval a na to se taky budeš muset připravit,když se budeš chtít něco naučit. Drak se celkově opotřebovává a nic není na věky.
Pěkné. Jestli budeš dělat tu změnu ,tak napiš jak velký rozdíl to je oproti originálu. Je vidět že drak v rukách zkušeného pilota zvládá většinu triků.
Tenhle drak byl můj první akrobat s kterým jsem měl možnost si zalítat. Když jsem pak koupil většího draka tak mi bylo jasné ,že některé věci s Venice prostě nejdou. Byl jsem ale začátečník a netušil jsem ,že v rukou profíka je tohle možné. Když jsem viděl tohle video,tak jsem jen nevěřícně koukal. Nevím jestli je drak nějak upraven, ale ty backspiny jsem jednou zkoušel už když jsem je uměl na větším drakovi a nešly. Drak byl příliš rychlý a nestabilní, tak jsem to vzdal. Znovu si ale říkám,že až bude příležitost tak si s Venice ještě někdy zalítám.
Ještě něco o schopnostech akrobatů. Vzhledem k vývoji akrobatů se postupem času měnily letové vlastnosti draků a vznikaly i nové triky. Když dnes člověk kupuje draka,tak by měl mít i představu co od akrobata čeká.Běžně se dá v recenzích dozvědět,které triky jsou silnou a které slabou stránkou draka. Když si pak přečtete,že drak je spíše "oldschool", tak novější triky půjdou hůř. Dříve se více lítaly triky jako axel,540,slotmachine. Triky ,které jsou vlastně všechno břišní rotace. Nově pak vznikaly triky jako jojo,jacobs lader ... U starších draků zaměřených spíše na oldschool triky jsou novější triky náročnější. Trik yofade už někteří draci nezvládnou vůbec . Z těch jmenovaných bude oldschool ten Didak (dle recenze),asi i Slide a hlavně Jam Session Rainbow. Ten poslední je vlastně z retro edice starých oblíbených akrobatů z 90 let. Genesis a Jive budou zvládat i novější triky celkem dobře. Vzhledem k ceně se musíš spokojit z drakem do 2m, protože větší draci už musí mít kvalitnější tyčky a tam jde cena nahoru. Pro učení je samozřejmě lepší drak nad dva metry ,ale zase to už musíš vědět že u toho vydržíš a nebude to jen o tom že si zalítáš několikrát za rok. Když se budeš chtít něco naučit, tak tomu musíš věnovat čas.
Vyber co se ti líbí. Nabídka pro začátečníky je veliká. Firmy Elliot,Eolo,HQ Invento,Spiderkites... Mě by se líbil třeba Jive II od Inventa. Cena od 1 do 2 tisíc je tak akorát. Koupíš už draka s uhlíkovým rámem a kvalitnějšíma šňůrama. Jestli chceš lítat triky, tak už se něco naučit dá s takovým drakem.
Nefunguje mi to jak má ,takže to už neřeším.I když to změním tak to stejně nejde a nebo to háže chyby.Jestli chceš tak tu fotku z galerie přidej k těm vašim.
Akrobata bych asi těžko moh srovnávat s drakem z dětství co má ocas aby byl stabilní. Tvar draka je üplně jiný,takže to bude asi trochu jinak. Závaží se dává na ocas u akrobatů aby se podpořila trikovost draka a některé triky byly snáz proveditelné. Drak jak jsi ho koupil by měl lítal dobře. Když si najdeš lepší ladění vah,které ti víc vyhovuje tak tím jenom získáš.
Jak píšeš zkrácení šňůry "A" změní úhel draka proti větru a na draka nepůsobí takový tlak (ladění pro silnější vítr). Drak zrychlí, ale trikovost je o něco horší. U někerých akrobatů nejsou ladící uzlíky a drak má váhy vyladěné tak,aby výkon byl nejlepší pro daný větrný rozsah. To zkrácení pro silnější vítr je opravdu jen asi o centimetr až dva. Většinou ale lidi dávaj přednost většímu tlaku do plachty,než ztrátě vlastností. Když se změní vlastnosti,tak je potřeba si na to zvyknout a některé triky jdou i hůř. Někde jsem čet,že u draků do bezvětří je paradoxně také zkrácena šňůra "A",ale tam se využívá právě to že drak zrychlí a je snažší ho tahem dostat nahoru. Možné je taky zkracovat vnější a vnitřní šňůru vah a to zase ovlivňuje draka při některých tricích.U draků se také mluví o krátkých a dlouhých váhách. Krátké by byly,když zkrátíš všechny šňůry stejně a dlouhé zase naopak. Správně nastavené váhy dokáží plně využít shopností draka. Běžné je že se objevují na fórech modifikace vah a další tuning pro zvýšení výkonu draka.
Těžko říct co si pod tím mám představit. Když fouká víc a povolíš tak vždycky šňůry díky větru maj tendenci znova napnout. Při slabém větru zase musíš couvat abys draka udržel ve vzduchu a když povolíš tak jde k zemi. Váha ani délka šňůr na to nemá žádný vliv. U akrobatů je délka šňůr většinou 25-35m. Jestli chceš ladit to vyvázání,tak jak už bylo řečeno tou horní šňůrou. Zkrácením do silnějšího větru a prodloužením do slabšího. Zkrácení i prodloužení, ale funguje jen do určité míry, když to přeženeš tak drak nepoletí.