126

(9 odpovědí, posláno do Informace)

Novinka z Francie.

127

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Máš pravdu. Verzi Comp.  stejně u nás asi nikdo mít nebude. Na německém fóru je diskuze k úpravám a je tam i popsáno jaké jsou změny v chování draka. Protože Comp. verze je jinak zarámována,tak úpravy jsou u každé verze trochu jiné. Od příštího roku by se draci měli prodávat už v upravené verzi.
http://www.drachenforum.net/forum/Slide … 69784.html

128

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Nevím přesně jak je drak konstrukčně vyřešen. Ty menší draci mají tyčku přední hrany většinou vcelku,takže když jí zlomíš tak měníš celou. Tyčka přední hrany,ale až zas tak často nepraskne, pouze při agresivnějším přistání na špici. Větší draci jsou zarámováni kvalitnějšíma tyčkama a ty mají už z výroby délku 825mm a nebo 1000mm. Tam je to řešeno tak ,že přední tyčka je dělená. Žádne problémy s tím ale nejsou a navíc se dá drak demontovat na menší převozní velikost.
Jestli chceš kouknout jak se staví akrobat,tak je možnost na  http://cs.justin.tv/jest_of_eve
Tam je i výroba nosu. Nos se teda přešije. Vypáráš starej děravej a našiješ novej. V mém případě to bylo první setkání s šicím strojem. Nakonec jsem si i troufnul draka ušít komplet celého. Když nemáš stroj tak stačí jehla nit,náprstek a kombinačky. Bude to asi práce na nějakou tu hodinu,ale nelepší je nos přešít než vymejšlet nějaké dočasné záplaty. Nemusíš se ale bát že za měsíc budeš mít díru v nose. Ono to vydrží opravdu dlouho. Kromě nosu se pak asi nejvíc opotřebovává zadní hrana draka v místě připojení stand-off tyček. To je tím že draka občas popotáhneš po zemi. Zezačátku se člověk k drakovi taky hodně nachodí,než se naučí jak draka otočit. Další co se prošoupe je výztuha u křížení horní vzpěry a páteře. Dá se to místo něčím vypodložit a tím předejít prošoupání.
Závažíčko je běžná věc u všech akrobatů a usnadňuje provedení triků. Sundavat můžeš při slabém větru a tím i odlehčit drakovi.

129

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Přidám teda ještě to druhé video smile


V slabším větru fungují i další z triků. Zdá se že zas tak "oldschool" drak to nebude. Před tím grrrr je právě yofade. Při slabém větru je tenhle trik s tímhle drakem dosažitelný,,ale moc bych tomu při standartním  větru nevěřil,že to funguje.
Ještě bych měl otázku na t0ma. Slide má plachtu z icarexu a nebo je to jen u té Comp. verze ?

130

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Dzanek napsal:

Spis se bojim o misto, kde na sebe navazuji tycky na hrebetch kridla:)

V čem je problém ?

131

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Tyčky praskaj to je normální a začátečníkům o něco víc smile . Je to ale jen tím ,že začátečník nedokáže předejít tvrdému pádu draka. Už jenom tím ,že začneš zkoušet triky ,tak bude drak víc vystaven kritickým situacím. S tím ale nic nenaděláš. Malý děti taky padaj než se naučej chodit. Určitě neuděláš chybu když budeš mít nějakou tyčku do zásoby. Já jsem těch tyček až zas tak moc nezlomil a to kritické období trvalo asi ten první rok. Jednou jsem to v plné rychlosti napral do země a středová tyčka se rozletěla na kusy. Nos jsem taky párkrát přešíval a na to se taky budeš muset připravit,když se budeš chtít něco naučit. Drak se celkově opotřebovává a nic není na věky.

132

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Pěkné. Jestli budeš dělat tu změnu ,tak napiš jak velký rozdíl to je oproti originálu. Je vidět že drak v rukách zkušeného pilota zvládá většinu triků.

133

(2 odpovědí, posláno do Foto, video)

Tenhle drak byl můj první akrobat s kterým jsem měl možnost si zalítat. Když jsem pak koupil většího draka tak mi bylo jasné ,že některé věci s Venice prostě nejdou. Byl jsem ale začátečník a netušil jsem ,že v rukou profíka je tohle možné. Když jsem viděl tohle video,tak jsem jen nevěřícně koukal. Nevím jestli je drak nějak upraven, ale ty backspiny jsem jednou zkoušel už když jsem je uměl na větším drakovi a nešly. Drak byl příliš rychlý a nestabilní, tak jsem to vzdal. Znovu si ale říkám,že až bude příležitost tak si s Venice ještě někdy zalítám. big_smile

134

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Ještě něco o schopnostech akrobatů. Vzhledem k vývoji akrobatů se postupem času měnily letové vlastnosti  draků a vznikaly i nové triky. Když dnes člověk kupuje draka,tak by měl mít i představu co od akrobata čeká.Běžně se dá v recenzích dozvědět,které triky jsou silnou a které slabou stránkou draka. Když si pak přečtete,že drak je spíše "oldschool",  tak novější triky půjdou hůř. Dříve se více lítaly triky jako axel,540,slotmachine. Triky ,které jsou vlastně všechno břišní rotace. Nově pak vznikaly triky jako jojo,jacobs lader ...  U starších draků zaměřených spíše na oldschool triky jsou novější triky náročnější. Trik yofade už někteří draci nezvládnou vůbec . Z těch jmenovaných bude oldschool ten Didak (dle recenze),asi i Slide a hlavně Jam Session Rainbow. Ten poslední je vlastně z retro edice starých oblíbených akrobatů z 90 let.
Genesis a Jive budou zvládat i novější triky celkem dobře. Vzhledem k ceně se musíš spokojit z drakem do 2m, protože větší draci už musí mít kvalitnější tyčky a tam jde cena nahoru. Pro učení je samozřejmě lepší drak nad dva metry ,ale zase to už musíš vědět že u toho vydržíš a nebude to jen o tom že si zalítáš několikrát za  rok. Když se budeš chtít něco naučit, tak tomu musíš věnovat čas.

135

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Nějaké informace o Jive najdeš tady http://www.kite-tests.de/der-jive-von-h … anger.html
Ty hodnoty větrného rozsahu nejsou nijak přesné, tak je ber trochu s rezervou. http://cs.wikipedia.org/wiki/Beaufortova_stupnice

136

(22 odpovědí, posláno do Informace)

Vyber co se ti líbí. Nabídka pro začátečníky je veliká. Firmy Elliot,Eolo,HQ Invento,Spiderkites... Mě by se líbil třeba Jive II od Inventa. Cena od 1 do 2 tisíc je tak akorát. Koupíš už draka s uhlíkovým rámem a kvalitnějšíma šňůrama. Jestli chceš lítat triky, tak už se něco naučit dá s takovým drakem.

137

(20 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

http://www.kareloh.com/p2/index.html
http://www.kareloh.com/p2/image/p2_headerjpg.jpg

Nefunguje mi to jak má ,takže to už neřeším.I když to změním tak to stejně nejde a nebo to háže chyby.Jestli chceš tak tu fotku z galerie přidej k těm vašim.

139

(29 odpovědí, posláno do Informace)

http://farm7.static.flickr.com/6034/6283441696_b1d88eec00_b.jpg
Dates.

All Entrys to be in by end of 20/11/2011
All scores to be completed by 4/12/2011

Fotek mám pár z mobilu,takže jednu jsem dal do galerie a zbytek někdy příště. smile

141

(15 odpovědí, posláno do Foto, video)

Pěknej dráček. Těď už jen aby trochu fouklo. smile

142

(9 odpovědí, posláno do Informace)

Akrobata bych asi těžko moh srovnávat s drakem z dětství co má ocas aby byl stabilní. Tvar draka je üplně jiný,takže to bude asi trochu jinak.
Závaží se dává na ocas u akrobatů aby se podpořila trikovost draka a některé triky byly snáz proveditelné.
Drak jak jsi ho koupil by měl lítal dobře. Když si najdeš lepší ladění vah,které ti víc vyhovuje tak tím jenom získáš.

143

(9 odpovědí, posláno do Informace)

Jak píšeš zkrácení šňůry "A" změní úhel draka proti větru a na draka nepůsobí takový tlak (ladění pro silnější vítr). Drak zrychlí, ale trikovost je o něco horší. U někerých akrobatů nejsou ladící uzlíky a drak má váhy vyladěné tak,aby výkon byl nejlepší pro daný větrný rozsah. To zkrácení pro silnější vítr je opravdu jen asi o centimetr až dva. Většinou ale lidi dávaj přednost většímu tlaku do plachty,než ztrátě vlastností. Když se změní vlastnosti,tak je potřeba si na to zvyknout a některé triky jdou i hůř. Někde jsem čet,že u draků do bezvětří je paradoxně také zkrácena šňůra "A",ale tam se využívá právě to že drak zrychlí a je snažší ho tahem dostat nahoru. Možné je taky zkracovat vnější a vnitřní šňůru vah a to zase ovlivňuje draka při některých tricích.U draků se také mluví o krátkých a dlouhých váhách. Krátké by byly,když zkrátíš všechny šňůry stejně a dlouhé zase naopak. Správně nastavené váhy dokáží plně využít shopností draka. Běžné je že se objevují na fórech modifikace vah a další tuning pro zvýšení výkonu draka.

144

(9 odpovědí, posláno do Informace)

Těžko říct co si pod tím mám představit. Když fouká víc a povolíš tak vždycky šňůry díky větru maj tendenci znova napnout. Při slabém větru zase musíš couvat abys draka udržel ve vzduchu a když povolíš tak jde k zemi. Váha ani délka šňůr na to nemá žádný vliv. U akrobatů je délka šňůr většinou 25-35m. Jestli chceš ladit to vyvázání,tak jak už bylo řečeno tou horní šňůrou. Zkrácením do silnějšího větru a prodloužením do slabšího. Zkrácení i prodloužení, ale funguje jen do určité míry, když to přeženeš tak drak nepoletí.

145

(9 odpovědí, posláno do Informace)

Drak je celkem malý a tím i možnosti omezené. Můžeš zkoušet i triky,ale díky rychlosti draka budou náročnější.Třeba axel,lazy suzan,insane a možná i další by mohl drak zvládnout.To už si musíš ,ale vyzkoušet sám.
Nevím jak má drak řešené vyvázání, ale u většiny akrobatů je možné měnit délku horní vyvazovací šňůry. Od spojky je několik uzlíků asi po centimetru a posunutím po uzlících je možné délku měnit a tím i náklon draka ve větru. Doplnit draka o tohle ladění nebude nijak složité.
Závažíčko se dává na ocas draka a u malého draka by to bylo pár gramů. U akrobatů se závažím ladí výkon draka.

146

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Když si přečteš tu recenzi na Infinity,tak je tam psáno,že slabý vítr už je problém.Na německém fóru je pak něco málo o vývoji UL verze,která možná bude někdy v prodeji. Na youtube (fourmatic4) můžeš vidět upravenou verzi STD na light. Jsou tam měněné tyčky, aby byla plachta napnutější.
Šnůry za 800Kč to mi příde až moc. Kupoval jsem asi do 500Kč a jsem spokojen. Pro začátek šňůry od Eola nebo HQ taky stačej. Jestli je možnost koupit Overa za těch 3,5 tak bych asi koupil Overa.Co koupíš je ale na tobě. Snaž se něco si o dracích přečíst a pak se rozhodni. Určitě na drachenforum.de něco najdeš. Vím že ten google translator je na dvě věci,ale pořád lepší než nic.
Každý drak má doporučený větrný rozsah a nejlépe se chová v určitém rozmezí. Napnutím,nebo povolením šňůry v zadní hraně se dá trochu regulovat chování draka ve slabším větru. Stejně tak závažím a vyvázáním. Nemůžeš ale chtít od STD draka ,aby zvládal to co UL drak. Někteří STD draci jsou pak na tom s menším větrem o něco líp než jiní.. Over na tom teda bude o něco lépe než Infinity.

147

(20 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

http://www.stuntkitepalermo.com/fotddffo.jpg
http://stuntkitepalermo.blogspot.it/201 … za-di.html

148

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Jak jsem procházel web,tak jsem našel na aukru draky od firmy Avajo. http://aukro.cz/listing.php/user?us_id=19157698
Firma Avajo byla česká firma,která prodávala draky vyráběné v Číně.Našel jsem i stránky výrobce http://wanjiakite.taobao.com/
Protože jsme se s Ondřejem z Avajo potkali na prvním srazu v Jihlavě měl jsem možnost od nich dva draky vyzkoušet.Violet a Noto. Video Violet nakonec můžete vidět i na vimeo. Violet se mi líbil o něco víc a zvládal všechny triky co jsem už v té době uměl. Noto je větší drak,takže o něco pomalejší a díky absenci napínací šňůry v zadní hraně i o něco hlučnější.U Violet díky napnutější plachtě nebyl hluk nijak výrazný. Triky zvládal i Noto v trochu pomalejším tempu.Protože cenově je drak Noto a asi i totožný Boro celkem zajímavý, podělím se s Vámi o pár zkušeností s těmito draky.
Draci jsou postaveny z těžšího materiálu nylon ripstopu stejně jako levnější draci pro začátečníky. U akrobatů už je standard lehčí icarex. Zpracování plachty je celkem kvalitní, drobné nedostatky se najdou,ale nic co by mohlo nějak výrazně vadit.
Protože původní cena byla celkem vysoká (asi 4,5k) a nakonec se objevili draci i na e-bay za poloviční cenu,tak firma Avajo asi moc draků neprodala. Mě osobně vadilo na dracích pouze pár nedostatků. První co mě překvapilo bylo netradiční vyvázání draků. Klasické vyvázání je tříbodové, případně jedna z variant turbo bridle. Na videu můžete vidět přímo jak je drak vyvázán. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl a určitě bych zkusil i klasické vyvázání a možná by sedělo drakovi více. Co by se dalo drakům vytknout byly spojky tyček. Spojky jsou z tvrdší gumy a díra ve spojce byla je o málo menší než průměr tyčky.Tyčky mi pak při pádech ze spojek vypadávaly. Tohle se dá samozřejmě odstranit a případná výměna spojek,taky nebude nijak drahá. Tyčky u draků jsou kónické a ve srovnání s tyčkama skyshark5PT o něco tužší. U draka Noto se mi ale povedlo jednu tyčku zlomit při přistání na špičku křídla. Kvalita teda nemusí být nic moc a tyčky se můžou snáz lámat. Tohle by ale ukázal  až čas jestli jsem narazil na kazovou tyčku a nebo jsou opravdu křehčí a víc se lámou. Drak měl také šňůry, ale ty jsem netestoval a asi to bude nějaký základ jako třeba u ostatních levnějších draků.

149

(15 odpovědí, posláno do Foto, video)

Tak draka máš hotovýho. Koukal jsem a vypadá opravdu úžasně.  smile

150

(35 odpovědí, posláno do Informace)

pvalen napsal:

.... tak cena Over byla přes 3tis., u 3D až 4tis. i když v kompletu i se šňůrama (jen dynema) ...

No nedávno Syta měla Overa ve slevě za 3 tisíce a říkal jsem si ,že pro začátečníky je to super možnost koupit dobrýho draka za slušný peníze. Pamatuju,že Neox stával jednu dobu tuším 2,5. To 3D je podle mě pouze výmysl lidí ze syta. Žádný 3D Over neexistuje. Pořád je to ta druhá vylepšená verze stará už několik let. Když si dám vyhledat eolo over,tak cena 3,5 tisíce.

gamer007 napsal:

Ok půjdu do Over. Snad je to drak, který nebudu mít potřebu dlouho upgradovat ....

S Overem vystačíš opravdu dlouho. S Neoxem nakonec taky. Oba jsou to draci stavěný aby zvládali triky, takže chybu neuděláš ani s jedním. Over je stabilnější, takže na učení určitě lepší. Co koupíš je ale nakonec na tobě.
Když bych měl hledat něco podobného za podobnou cenu, tak Enigma a nebo Infinity.
Z těch menších bych to viděl na Belusu a nebo i Wolf (22.cz) a určitě se najdou i další.
Draky ale neznám,takže těžko můžu něco radit.
Recenzi najdeš i na Neoxe . www.legolem.com
Když budeš hledat,tak určitě informace najdeš. Abych ti to trochu usnandil, tak pár odkazů.
http://www.kite-tests.de/der-neox-von-e … sonne.html
http://kite-and-friends.de/category/lenkdrachen/  (Belusa,Enigma)
http://www.invento-hq.com/images/storie … review.pdf Infinity

Názory,zkušenosti a další informace můžeš hledat i na německém fóru. drachenforum.de