1

Téma: ELLIOT Delta Stunt

koupil jsem loni pro začátek tohohle draka, naučil jsem se s nim zatáčky, lítání ve čtverci, osmičky, piruletu a chtěl bych se zaptat co ještě takový obyčejný drak dokáže a na co už nemá, co by se s ním dalo trénovat za figury?

ještě mám dotaz na vyvázání, když je slabší vítr tak uzlem zkracuju vyvažovací šňůry aby měl vůči větru trochu jiný úhel náběhu a lítá pak trochu líp, je někde nějakej návod jak šňůry a tím pádem úhel upravit na vhodný vítr? nebo pomohlo by někam umístění nějakého závažíčka?

předem díky

---Elliot Delta Stunt---

2

Re: ELLIOT Delta Stunt

Drak je celkem malý a tím i možnosti omezené. Můžeš zkoušet i triky,ale díky rychlosti draka budou náročnější.Třeba axel,lazy suzan,insane a možná i další by mohl drak zvládnout.To už si musíš ,ale vyzkoušet sám.
Nevím jak má drak řešené vyvázání, ale u většiny akrobatů je možné měnit délku horní vyvazovací šňůry. Od spojky je několik uzlíků asi po centimetru a posunutím po uzlících je možné délku měnit a tím i náklon draka ve větru. Doplnit draka o tohle ladění nebude nijak složité.
Závažíčko se dává na ocas draka a u malého draka by to bylo pár gramů. U akrobatů se závažím ladí výkon draka.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

3

Re: ELLIOT Delta Stunt

díky za info, tak mám co trénovat smile mrknu na to vyvázání a budu laborovat, čím to může bejt že když uvolnim šňůry tak mi dál stoupá a snaží se napnout místo toho aby ztratil vztlak a vyklesal? špatný vyvážení, težké šňůry? nebo moc dlouhé? mám 25m

---Elliot Delta Stunt---

4

Re: ELLIOT Delta Stunt

Těžko říct co si pod tím mám představit. Když fouká víc a povolíš tak vždycky šňůry díky větru maj tendenci znova napnout. Při slabém větru zase musíš couvat abys draka udržel ve vzduchu a když povolíš tak jde k zemi. Váha ani délka šňůr na to nemá žádný vliv. U akrobatů je délka šňůr většinou 25-35m. Jestli chceš ladit to vyvázání,tak jak už bylo řečeno tou horní šňůrou. Zkrácením do silnějšího větru a prodloužením do slabšího. Zkrácení i prodloužení, ale funguje jen do určité míry, když to přeženeš tak drak nepoletí.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

5 Naposledy upravil: Vita_Valke (26.10.2011 17:36:09)

Re: ELLIOT Delta Stunt

tak jsem dneska ty moje uzlíky rozmotal, přeměřil bridle podle návodu a všechny maj 38cm ale když ho za šnury pověsim tak má vůči stolu úhel tak 5st ale je težkej na špici, nemělo by to bejt obráceně?, to je možná důvod proč mi nechce bez zkrácení "A" bridle lítat, co si pamatuju z dětskejch draků tak byly vždy težší na ocas nebo je to tady jinak? tim uzlikem zkracuju "A" bridle na cca 36cm pak má úhlel vůči stolu cca 10st težkej na ocas a pak jde do vzduchu krásně, ale zas s tim nejde moc akrobatit

vyvázání viz: http://www.elliot.de/datenblaetter/Delta%20Stunt.pdf

škoda že ho tady nikdo nelítá nebo nelítal sad

jen co přestane lejt tak budu laborovat

---Elliot Delta Stunt---

6

Re: ELLIOT Delta Stunt

Jak píšeš zkrácení šňůry "A" změní úhel draka proti větru a na draka nepůsobí takový tlak (ladění pro silnější vítr). Drak zrychlí, ale trikovost je o něco horší. U někerých akrobatů nejsou ladící uzlíky a drak má váhy vyladěné tak,aby výkon byl nejlepší pro daný větrný rozsah. To zkrácení pro silnější vítr je opravdu jen asi o centimetr až dva. Většinou ale lidi dávaj přednost většímu tlaku do plachty,než ztrátě vlastností. Když se změní vlastnosti,tak je potřeba si na to zvyknout a některé triky jdou i hůř. Někde jsem čet,že u draků do bezvětří je paradoxně také zkrácena šňůra "A",ale tam se využívá právě to že drak zrychlí a je snažší ho tahem dostat nahoru. Možné je taky zkracovat vnější a vnitřní šňůru vah a to zase ovlivňuje draka při některých tricích.U draků se také mluví o krátkých a dlouhých váhách. Krátké by byly,když zkrátíš všechny šňůry stejně a dlouhé zase naopak. Správně nastavené váhy dokáží plně využít shopností draka. Běžné je že se objevují na fórech modifikace vah a další tuning pro zvýšení výkonu draka.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

7

Re: ELLIOT Delta Stunt

Akrobata bych asi těžko moh srovnávat s drakem z dětství co má ocas aby byl stabilní. Tvar draka je üplně jiný,takže to bude asi trochu jinak.
Závaží se dává na ocas u akrobatů aby se podpořila trikovost draka a některé triky byly snáz proveditelné.
Drak jak jsi ho koupil by měl lítal dobře. Když si najdeš lepší ladění vah,které ti víc vyhovuje tak tím jenom získáš.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

8

Re: ELLIOT Delta Stunt

Chování draka na povolení šňůr, záleží také na rychlosti větru a jak moc ty šňůry povolíš a také trochu na vyvázání a ještě také v které části větrného okna a jakým směrem to děláš.
Podle toho co píšeš, tak si myslím, že to povolení je malé a drak tudíž neztratí tak moc rychlost a snaží se šňůry napnout a letět vzhůru.
Až to budeš příště zkoušet, tak při letu vzhůru středem okna švihni prudce rukama dopředu a ještě přitom udělej rychle krok, i více, vpřed. Drak by měl udělat trik Turtle (Backflip) a nebo se úplně povolit a jít k zemi. Vzhlem k tomu, že je to drak pro začátečníky, tak spíše to druhé.

9

Re: ELLIOT Delta Stunt

Pokud jsi z Brna nebo okolí, tak se můžeme potkat a mohu se na to podívat.

P.S.: prosím vás ,všichni zaregistrovaní co to ještě nemáte, pište si do Profilu do části Osobní vaše bydliště nebo aspoň oblast, kraj apod. dá se potom lépe domlouvat osobní setkání a pomoc

10

Re: ELLIOT Delta Stunt

nene z druhý strany republiky, bohužel

díky moc za info, asi fakt lítám dost na rychlosti, zkusím to klidněji a trpělivějc a s volnějšíma šnurama smile na víkend má bejt slušně tak budu trénovat smile

---Elliot Delta Stunt---