226

(3 odpovědí, posláno do Informace)

http://v2.1.kiteclique.com/wordpress-3.0/wordpress/wp-content/uploads/2010/10/3231-Mongoose-300x225.jpghttp://v2.1.kiteclique.com/wordpress-3.0/wordpress/wp-content/uploads/2010/11/Mongoose-289x300.jpg
Blue Moon Kites “Mongoose” Review by Ian Newham
Blue Moon Kites “Mongoose” Review by Glen Warren

227

(8 odpovědí, posláno do Informace)

Ber to trochu s rezervou,  je to předpověď zpožděná, takže ne vždy to musí vyjít. I tak se dá podle toho trochu plánovat. Dobrý je taky najít si poblíž bydliště na netu nějakou meteostanici, která ukazuje kolik to vlastně fouká. Mockrát sem čekal že bude foukat a byla z toho jen procházka na louku a zpátky.  smile

228

(8 odpovědí, posláno do Informace)

http://www.windguru.cz

229

(2 odpovědí, posláno do Foto, video)

Ještě jedno pěkné video z festivalu Dieppe.
Letošní novinka od firmičky Drôle d'Oiseau
Le Phénix

230

(1 odpovědí, posláno do Informace)

http://www.kitehouse.de/images/pulsarfront.jpg
www.kitehouse.de

231

(2 odpovědí, posláno do Foto, video)

232

(5 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Jó kdyby to bylo tak jednoduchý.  smile
Kometa je trik pro pokročilejší, ale naučit se dá. Chce to intenzivní trénink a za rok se to dá zvládnout. Zkouším jí už asi rok a dá se říct, že pokroky jsou znát. Můžu teda přidat pár postřehů. Každý začátek je těžký a kdo chce trénovat kometu, tak by měl zvládnout nejdříve triky jako half axel (cascade) a backflip (kombo,rolling suzan). Tyhle triky jsou vlastně základem komety. Začíná se halfaxelem a pak se přechází přes fade do backflipu a zase pokračuje halfaxelem. Nemá cenu to moc popisovat, protože ty tutoriály to ukazujou názorně. Je to teda série nedokončených half axelů a backflipů. Každý drak je trochu jiný, takže i kometa může jít s některým drakem snáz a s jiným trochu hůř. Tohle je ale pouze o správném načasování pro daného draka. Dá se také říct ,že draci kteří jdou hůř do backflipu mají trochu výhodu, protože si nemusí člověk tolik dávat pozor na to aby nedal při backflipu moc průvěsu a draka nenechal spadnout do úplného backflipu. S drakem,který jde snadno do backflipu může mít začátečník větší problémy ,ale všechno je to jen zvyk. Další na co si člověk musí dát pozor je vítr. Kometa je trik, který chce stabilní vítr ,který vytváří dostatečný tlak do plachty. Při slabém větru si můžete na některých videích (saber II intro - 2:55) všimnout ,že pilot couvá aby vytvářel dostatečný tlak do plachty. Ideální je trénink ,kdy vítr vytváří dostatečný tlak a pilot tak může stát na místě. První začátky učení triku jsou omezeny pouze na jednu otočku. Učení první otočky může trvat nějaký ten měsíc tréninku a když člověk zvládá jeden úplný cyklus ,tak je potřeba naučit se navázat otočkou další. S tímhle má každý zezačátku docela problém, protože najednou musíte kompenzovat nedokonalosti ve správném načasování z předchozího cyklu. Přechodné období kdy se to nedaří trvá zase nějakou dobu a pak už je to jen o zdokonalení triku a získání větší jistoty v provedení.
Jak už sem psal tak klíčové je u komety správné načasování impulsu a nepřehánět to s průvěsem. Pilot by měl mít s drakem v průbehu triku stálý kontakt a cítit tlak který vytváří vítr do draka a dle toho upravit intenzitu impulsů a míru průvěsu.
Ještě teda přidám další dva tutoriály a teď už stačí jen začít trénovat   smile
http://en.eolo.com/videos/tutoriales/co … ete_en.wmv
http://www.sportkiteflyer.com/Tutorials … ial_07.avi

233

(4 odpovědí, posláno do Informace)

Souhlasím. Závaží má vliv na triky. Když ho sundáš tak se změní letové vlastnosti. Pokud nechceš odlehčit draka v slabém větru, tak neni důvod sundavat. Eolo Genesis je drak určenej na triky a závaží tam má svůj význam. Co sem koukal tak má dvě závaží 6g. Pro silnější vítr bych nechal dvě a pro slabší stačí jedno. Protože Eolo Genesis je malej drak, tak si myslím ,že bude lítat i při slabém větru se závažím 12g. Tohle je ale nejlepší vyzkoušet a uvidíš co ti vyhovuje víc a třeba zjistíš že nemá cenu sundavat závaží vůbec.

234

(5 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

patlam napsal:

Ahoj, mám dotaz - pořídily jsme si draka - EOLO Genesis a dnes šly vyzkoušet. Po asi 10 - 15 pádech se rozštěpily obě tyčky (krátké vzpěry křídel) a na jedné straně dokonce zlomená tyčka natrhla látku :-( Chci se jen zeptat - myslíte, že je možné, aby tento drak vydržel jen tolik nárazů? Jsme začátečnice proto jsem čekala, že drak určen mj také začátečníkům vydrží trochu víc :-( Myslíte, že má smysl draka reklamovat, nebo je tohle normální a máme nakoupit tyčky do zásoby? :-) Díky za radu.

Každý začátečník má problém dvoušňůrového draka udržet poprvé ve vzduchu a nevyhne se tak pádům kdy zapíchne draka nosem do země v plné rychlosti. Tím samozřejmě tyčky trpí a jsou extrémě namáhány. Lámání tyček pak k úplným začátkům patří, takže nezbývá než koupit tyčky nové. Naštíplé tyčky se případně dají slepit vteřinovým lepidlem a můžou sloužit dál.
Pokročilejší pak dokážou reagovat na kritické situace a draka při pádu ztlumit.  Když drak letí proti zemi, tak je potřeba povolit šňůry a tím draka zpomalit.  Tyčky pak běžné pády v malé rychlosti bez problémů vydrží. Všechno je to jen otázka času než si vytvoříte správné návyky a tyčky už pak lámat nebudete.

235

(5 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Druhý tutoriál  smile

236

(2 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

237

(1 odpovědí, posláno do Foto, video)

238

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

239

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nejde o tu váhu ,ale o tu tuhost tyčky. Když máš draka za dva tisíce a chceš šetřit na tyčkách tak je to samozřejmě tvoje věc. Já bych naopak kdyby ta možnost u nás byla nahradil ty 6mm karbonový lepšíma tyčkama skyshark P200 ,nebo P300 a ty tak snadno neprasknou a je docela možné že se ti to nakonec i vyplatí dát za tyčku o stovku víc. Můžu říct ,že tyčky se lámou do té doby než se člověk naučí  draka ztlumit ,tak aby to nenapral do země v plné rychlosti. Za tu dobu co lítám sem zlomil pouze asi čtyři tyčky a to v tom prvním roce létání.Kvalitní karbonová tyčka běžné pády bez problémů přežije. Jednoho draka z tyčkama 6mm mám taky a ty tyčky mi vydržely zhruba rok. Jestli ti tyčka praskla v kříži, tak bych doporučil novou vyztužit. Seženeš si cca 7cm dlouhou tyčku průměru 4mm a tu vlepíš do té karbonové. Také doporučuju řez tyčky zalepit vrstvičkou vteřiňáku. Obyčejné karbonové tyčky maj tendenci praskat podélně od konců. Tohle platí hlavně v kříži kde je největší tlak na tyčku. Z těch tyček co se daj koupit jsou asi nejlepší tyčky exel,nebo avia. Asi bych se také vyhnul o pár korun levnějším tyčkám pro modeláře, protože kvalita tyček může být různá.

240

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Karbonová tyčka je tužší, ale také i křehčí. Laminátové tyčky jsou levnější a většinou jsou použity u levných malých draků. U větších draků, kteří jsou určeny na akrobacii už laminátovou tyčku nenajdeš, pouze jako rollbars (http://bensonkites.com/kites/deepspace.html). Na rollbars je vidět jak ta laminátová tyčka jde ohnout. Pro akrobata je důležité aby tyčky držely tvar plachty ,takže proto  se používají karbonové.  Výměna karbonové tyčky za laminátovou se teda projeví negativně na letových vlastnostech draka. Výměna tyčky se řeší tak ,že ty kroužky (stoperclip) se odstraní, tak aby se daly ty spojky sundat. Kroužky jsou přilepeny lepidlem a daj se sundat kombinačkama. Podle toho jak se ti povede je sundat,tak buď je použiješ znova a nebo koupíš nový. Já ty kroužky nahrazuju stahovací páskou. U některých draků jsou tyčky dělené, takže pak je výměna jednoduší.Když koukneš na to jak se staví profi drak, tak ti bude vše jasné.  smile
http://www.justin.tv/jest_of_eve#r=null~

241

(19 odpovědí, posláno do Informace)

No já když vytáhnu Magnum a fouká trochu víc tak mě po třech hodinách bolej záda,nohy i ruce. Ten vetší tah draka je docela znát.
Když sem před rokem začal zkoušet kometu ,tak sem okamžitě zjistil jak z toho bolej svaly na rukou. Kromě celkové únavy z létání mám v létě taky problém se sluníčkem. Párkrát sem si nevzal sebou vodu a to se prostě nedá. O spáleným obličeji se asi nemá cenu zmiňovat.

242

(3 odpovědí, posláno do Foto, video)

243

(29 odpovědí, posláno do Informace)

http://farm2.static.flickr.com/1364/5112070906_9dd81b7186.jpg
VF17poster

244

(2 odpovědí, posláno do Foto, video)

Deepspace Ultralight

245

(10 odpovědí, posláno do Česká stunt kitová liga)

Žádný špatný návyky si neuděláš. Čím víc nalítáš, tím větší kontrolu nad drakem získáš. Jednotlivé triky člověk pochopí až postupem času když je začne zkoušet. Všechno chce čas a naučíš se i když nebudeš mít nikoho kdo by ti to vysvětlil. Stačí k tomu ty videa co najdeš na netu. Když máš někoho pokročilejšího tak je to určitě výhoda,ale u nás zas tolik lidí nelítá. Učil jsem se všechno sám z těch videí a chce to jen trpělivost a věnovat tomu čas.

246

(19 odpovědí, posláno do Informace)

Řek bych že, jestli drak lítá i ve slabším větru je dané v první řadě váhou draka a střihem plachty. Čím víc vykrojená plachta, tím potřebuje drak víc větru aby se udržel ve vzduchu. U malých draků není nutné ,aby rám draka byl zbytečně moc tuhý. Plocha draka je menší a tyčky nejsou tak namáhány.Draci jsou pak zarámovány tyčkami 4 nebo 5 mm a tím i ta váha je nižší. Velikost draka také určuje váhu, takže většina malých draků do velikosti 2m lítá i v slabém větru. U malých draků je ale pro trikové létání nevýhodou hlavně ta rychlost a stabilita. Navíc učit se některé triky v slabém větru je náročnější, protože některé triky jdou snáz při silnějším větru, kdy vítr vytváří do plachty dostatečný tlak. Ono je jednoduší popoběhnout dopředu, než neustále couvat a tím vytvářet tlak do plachty. U větších draků určených na akrobacii pak je nutnost tužšího rámu, protože tah draka je větší. Pak už se řeší větrný rozsah draka daleko víc a rozlišuje se na několik kategorií (SUL,UL,STD,VTD).SUL draci jsou určený do bezvětří a jsou zarámovány drahýma a hodně lehkýma tyčkama. Takový drak může mít klidně rozpětí 2,4m a je postaven z těch nejlehčích materiálů. UL je drak do slabého až mírného větru a krátkodobě zvládne i bezvětří. STD je drak do mírného a zládne i slabý vítr. No a VTD je ventilovaná verze s dírama do čerstvého větru. U levnějších draků určených pro akrobacii se tohle rozdělení nijak moc neřeší, takže některý drak bude spíš UL a jiný zase STD. Nakonec tyhle dvě kategorie se dost překrývají.U drahých draků pak i výrobce udává přímo větrný rozsah a váhu draka. Každý drak je pak testovánám s ohledem na výkon v tom daném větrném rozsahu a i vyvázání draka je tomu přizpůsobeno.

247

(19 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuze)

Nejdřív musíš vědět co od draka čekáš ? Akrobatičtí draci jsou speciální draci zaměření na trikové létání. I když se prodávají levnější draci ,které některé jednoduší triky zvládají, tak plnohodnotný akrobatický drak už má velikost většinou přes dva metry a tím je i cena vyšší. Je to dané i tím že takový drak už potřebuje kvalitnější tyčky a cena tak jde nahoru. Stejně tak šňůry jsou kvalitnější. Tvoje otázka je příliš obecná. Jestli se chceš učit triky s akrobatem, tak koupíš draka co už něco zvládne už od cca 1500Kč. Jestli chceš lítat pouze kolečka, osmičky atd. tak ti stačí levný dvoušňůrový drak, nebo ten komorový. Tam neni co lámat, takže pro začátek je to ideální.

248

(2 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Na zalepení malé díry je možné také použít vteřinové lepidlo. Díra se nejdříve zalepí z jedné strany lepící páskou a z druhé strany se do díry nanese malé množství vteřinového lepidla. Lepidla je potřeba opravdu jen malé množství, takže nejdříve doporučuji vyzkoušet třeba na kusu papíru. Ideální je k nanesení lepidla použít třeba jehlu. Po vytvrdnutí opatrně odlepíme lepící pásku a díra je spravená.

249

(3 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Nejdřív to chce vědět co od toho čekám. Když tomu chci věnovat víc času a učit se triky, tak je nejlepší koupit rovnou akrobata, který ty triky zvládá. Když si pudu zalítat třikrát do roka, tak stačí i levnější drak. Do tří tisíc se už dá koupit celkem dobrej drak . S tím větrem to neni u nás úplně ideální, ale to neznamená ,že se nenajdou pěkný dni ,kdy fouká celkem stabilní mírný vítr.

250

(1 odpovědí, posláno do Informace)

Vejrik napsal:

Cau, hele michale a newis kde bych mohl sehnat MOHAWK XS nebo jestli ještě newis o nějakém velmi dobrém drakovi.
Diky moc.

Nevím sice proč to píšeš sem,ale dobrejch draků je dost.Cena je ale vysoká. Nevím jak si přišel na Mohawka XS. Jestli se ti líběj ty videa, tak věř že je to taky rukama a kdo za tím drakem stojí.  Dobrej drak je i Talon, DeepSpace,TNT a jistě i spousta dalších ...  Pro začátek na naučení stačej  levnější draci. Over,Enigma,Belusa,Neox ....