1

Téma: Kometa

Zakládám toto téma pro nás všechny, kteří snad nikdy nepochopíme jak se tenhle trik dělá. Vkládám první tutoriál.

http://www.elchiquitin.com/tricks-grupo-4/comete/

Draci:
Benson Gemini
HQ Shadow
Premier Addiction

2

Re: Kometa

Druhý tutoriál  smile

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

3

Re: Kometa

Úplně jednoduché. Pokud chci dělat kometu, tak na střídačku mávám rychle rukama ;-)

4

Re: Kometa

Jó kdyby to bylo tak jednoduchý.  smile
Kometa je trik pro pokročilejší, ale naučit se dá. Chce to intenzivní trénink a za rok se to dá zvládnout. Zkouším jí už asi rok a dá se říct, že pokroky jsou znát. Můžu teda přidat pár postřehů. Každý začátek je těžký a kdo chce trénovat kometu, tak by měl zvládnout nejdříve triky jako half axel (cascade) a backflip (kombo,rolling suzan). Tyhle triky jsou vlastně základem komety. Začíná se halfaxelem a pak se přechází přes fade do backflipu a zase pokračuje halfaxelem. Nemá cenu to moc popisovat, protože ty tutoriály to ukazujou názorně. Je to teda série nedokončených half axelů a backflipů. Každý drak je trochu jiný, takže i kometa může jít s některým drakem snáz a s jiným trochu hůř. Tohle je ale pouze o správném načasování pro daného draka. Dá se také říct ,že draci kteří jdou hůř do backflipu mají trochu výhodu, protože si nemusí člověk tolik dávat pozor na to aby nedal při backflipu moc průvěsu a draka nenechal spadnout do úplného backflipu. S drakem,který jde snadno do backflipu může mít začátečník větší problémy ,ale všechno je to jen zvyk. Další na co si člověk musí dát pozor je vítr. Kometa je trik, který chce stabilní vítr ,který vytváří dostatečný tlak do plachty. Při slabém větru si můžete na některých videích (saber II intro - 2:55) všimnout ,že pilot couvá aby vytvářel dostatečný tlak do plachty. Ideální je trénink ,kdy vítr vytváří dostatečný tlak a pilot tak může stát na místě. První začátky učení triku jsou omezeny pouze na jednu otočku. Učení první otočky může trvat nějaký ten měsíc tréninku a když člověk zvládá jeden úplný cyklus ,tak je potřeba naučit se navázat otočkou další. S tímhle má každý zezačátku docela problém, protože najednou musíte kompenzovat nedokonalosti ve správném načasování z předchozího cyklu. Přechodné období kdy se to nedaří trvá zase nějakou dobu a pak už je to jen o zdokonalení triku a získání větší jistoty v provedení.
Jak už sem psal tak klíčové je u komety správné načasování impulsu a nepřehánět to s průvěsem. Pilot by měl mít s drakem v průbehu triku stálý kontakt a cítit tlak který vytváří vítr do draka a dle toho upravit intenzitu impulsů a míru průvěsu.
Ještě teda přidám další dva tutoriály a teď už stačí jen začít trénovat   smile
http://en.eolo.com/videos/tutoriales/co … ete_en.wmv
http://www.sportkiteflyer.com/Tutorials … ial_07.avi

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

5

Re: Kometa

Díky Michal47 za podrobnější popis. Na těch videích není moc vidět co a jak ;-)

6

Re: Kometa

Našel jsem ještě něco o kometě, tak třeba to někomu pomůže. Sám po víc jak roce trénování zjišťuju ,že kometa nejni až zas tak těžkej trik a chce to jen čas a trpělivost. smile
http://web.archive.org/web/200712150628 … php?id=114

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%