1

Téma: dotaz - zlomené vzpěry křídel

Ahoj, mám dotaz - pořídily jsme si draka - EOLO Genesis a dnes šly vyzkoušet. Po asi 10 - 15 pádech se rozštěpily obě tyčky (krátké vzpěry křídel) a na jedné straně dokonce zlomená tyčka natrhla látku :-( Chci se jen zeptat - myslíte, že je možné, aby tento drak vydržel jen tolik nárazů? Jsme začátečnice proto jsem čekala, že drak určen mj také začátečníkům vydrží trochu víc :-( Myslíte, že má smysl draka reklamovat, nebo je tohle normální a máme nakoupit tyčky do zásoby? :-) Díky za radu.

2

Re: dotaz - zlomené vzpěry křídel

patlam napsal:

Ahoj, mám dotaz - pořídily jsme si draka - EOLO Genesis a dnes šly vyzkoušet. Po asi 10 - 15 pádech se rozštěpily obě tyčky (krátké vzpěry křídel) a na jedné straně dokonce zlomená tyčka natrhla látku :-( Chci se jen zeptat - myslíte, že je možné, aby tento drak vydržel jen tolik nárazů? Jsme začátečnice proto jsem čekala, že drak určen mj také začátečníkům vydrží trochu víc :-( Myslíte, že má smysl draka reklamovat, nebo je tohle normální a máme nakoupit tyčky do zásoby? :-) Díky za radu.

Každý začátečník má problém dvoušňůrového draka udržet poprvé ve vzduchu a nevyhne se tak pádům kdy zapíchne draka nosem do země v plné rychlosti. Tím samozřejmě tyčky trpí a jsou extrémě namáhány. Lámání tyček pak k úplným začátkům patří, takže nezbývá než koupit tyčky nové. Naštíplé tyčky se případně dají slepit vteřinovým lepidlem a můžou sloužit dál.
Pokročilejší pak dokážou reagovat na kritické situace a draka při pádu ztlumit.  Když drak letí proti zemi, tak je potřeba povolit šňůry a tím draka zpomalit.  Tyčky pak běžné pády v malé rychlosti bez problémů vydrží. Všechno je to jen otázka času než si vytvoříte správné návyky a tyčky už pak lámat nebudete.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

3

Re: dotaz - zlomené vzpěry křídel

Jak píše Michal47. Tyčky se lámou a lámat budou. Hlavně z počátku. Pokud začínáš, je dobré létat v přiměřeném větru (ne moc silném). A na trávě nebo písku, aby dopady byly měkčí.
Pokud jsi z Brna nebo okolí, tak přijď na společné létání do Medlánek. Létání i pády tam pak můžeme společně zdokonalit. Další sraz předpokládám koncem tohoto měsíce.
Tyčky pak můžeš koupit u nás v prodejně na Bratislavské.

4

Re: dotaz - zlomené vzpěry křídel

Ahoj, díky za radu. Štve mě hlavně ten protržený ripstop, ale je to jen cca 2mm, takže sháním záplatu na zalepení, ale asi to vyřeším sekundovým lepidlem, jak jsem četla v jiném příspěvku tady.. A samozřejmě jsme vybraly počasí téměř bez větru - až jsme si říkaly, jestli to bude lítat.. Ale ono jo, a jak  big_smile  Pádů bylo pár, fakt jsme lítaly jen asi půl hodiny, ale pravda - bylo to na fotbalovém hřišti a nebyly nijak tlumeny  sad  Jinak díky za nabídku na sraz - jsem z Ostravy, takže veškerý přístup k náhradním dílům i hromadnému létání je stížen.. Koukala jsem včera na net a našla modelářské prodejny v OV, u jedné přímo v e-shopu laminátové tyčky, takže se tam dnes chystám.. BTW - nemáte někdo tip na dobrou prodejnu s náhradními díly, případně i draky (alespoň část obchodu) v Ostravě nebo okolí?

5

Re: dotaz - zlomené vzpěry křídel

Ostrava není až tak daleko. Občas přijede i delux až z Valašského Meziříči a teď se na sraz chystají kluci z Olomouce ;-)

Když tak pak aspoň přijeď na celorepublikový sraz do Jihlavy, který bude 1.5.2011

6

Re: dotaz - zlomené vzpěry křídel

Ze začátku určitě lítejte ve slabším větru. Čerstvý vítr je až moc. Ušetříte tím určitě něco málo peněz za nové tyčky a nepřestane vás to hned bavit, když se drak nebude válet někde v rohu rozlámanej. Na tyhle draky nepotřebuje fučet. Ve slabším větru budete mít čas naučit se reagovat. Mluvím z vlastní zkušenosti. Pár tyček už jsem v poryvech rozlámal.

Draci:
Benson Gemini
HQ Shadow
Premier Addiction