1

Téma: Létání ve slabém větru

Lze akrobatického draka dostat do vzduchu i při menší síle větru, mě se to podařilo jen při silném větru. Prosím o zaslání nějakých chytáků pokud nějáké jsou. děkuji.

2

Re: Létání ve slabém větru

Nevím co máte za typ draka, ale všeobecně platí, že draci lacinější a pro začátečníky jsou určeni pro létání v silnějším větru (většinou okolo 3 bft). Draci dražší pak jsou schopni létat i za slabšího větru, záleží na typu.
Existuje i kategorie draků typu indoor, se kterými se létá v místnosti (haly). Tito draci létají za větru 0-1bft.
U draka je možné změnou vyvážení trochu posunout použitelnost směrem ke slabšímu nebo silnějšímu větru. Ale rozdíl není až tak velký. V průměru asi o 1bft.

3

Re: Létání ve slabém větru

Dobrý den, chci začít s létat, ale newím jakého draka si mám pořídit šel bych klidně i do 3000KČ už to na netu sleduji asi 2 roky a ještě jsem si ho nepořídil (ale u nás moc výtr není a když je stojí to zato takže vůbec newím co si pořídit za model)
Děkuji za odpověď...

4

Re: Létání ve slabém větru

Nejdřív to chce vědět co od toho čekám. Když tomu chci věnovat víc času a učit se triky, tak je nejlepší koupit rovnou akrobata, který ty triky zvládá. Když si pudu zalítat třikrát do roka, tak stačí i levnější drak. Do tří tisíc se už dá koupit celkem dobrej drak . S tím větrem to neni u nás úplně ideální, ale to neznamená ,že se nenajdou pěkný dni ,kdy fouká celkem stabilní mírný vítr.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%