1

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Nechci šetřit, jednoduše se to asi dá nazvat zdravou zvědavostí:) a hledáním možných alternativ... Stejně koupím ty tyčky karbonové a zohledním to, cos psal o jejich výběru (takže jsem vlastně dosáhl svého, dostal jsem nejednu užitečnou radu:) ). Tyčka, přesně jak říkáš, praskla od konce, tak jsem ji stáhl páskou a zkusil si pohrát i s tím lepidlem a je skoro jak nová, tuhost je nezměněná a není to vůbec žádná tragédie (nicméněně výměna proběhne stejně co nejdřív)... Horší bylo, když jsem jednou na běžkách zlomil hůlku, od té doby mám jedno rameno silnější:), tyčka do draka je oproti tomu opravdu sranda (i finanční).

Ještě jednou díky za postřehy!

2

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

pvalen napsal:

Bude také těžší (bude létat až od silnějšího větru).

Já si pořád nedokážu představit, že tam těch pár gramů (řekl bych dvacet?) rozdílu navíc u třísetgramového draka, může hrát tak výraznou roli...?

3

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

no já jsem strůjcem onoho pádu nebyl smile. A jakákoliv příprava dotyčné osoby ohledně reakce při krizové (či pádové) situaci ve smyslu zmenšení tahu na šňůrách byla v tu chvíli prd platná smile

4

(7 odpovědí, posláno do Informace)

Tahem to není, zkoušel jsem je i prohodit levá pravá, co se týče pozice ve větru (resp. tahu na šňůrách), tím to taky není, že by se mi to zdálo třeba jenom v jednom bodě, vyvázání je přesné téměř na milimetr, i při smotávání (jasně, to není moc průkazné...ale je to furt jedna a ta samá...) je ten rozdíl v závěru patrný, prostě je delší:). Tř centimetry jsou možná trošku trošičku přehnané, nicméně je to citelné. Ale jak jsem psal, vyřešilo se to velmi rychle posunutím zarážecího suku na poutkách.

5

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Díky za vyčerpávající odpověď!
Já ten laminát nehodlám dát do té hrany, ale místo spodní tyčky (lower spreader), kterou, když mi začala praskat, tak jsem stáhl páskou, ale to nevydrží věčně... A nechce se mi pořád ze začátku lámat ty karbonové, když můžu lámat čtyřikrát levnější laminát:). Mám tam tloušťku 6mm (edit: a délka cca 80 čísel...), tak to by snad i tel laminát mohl zvládnout udržet... A myslím, že se dá sehnat laminátová tyčka nejen dutá, ale i plná, a myslím si, že ten rozdíl ve hmotnosti mě nezabije...?


edit: a délka cca 80 čísel...

6

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Zdravím všechny! Možná je ta otázka blbá:), karbon by asi obecně měl být pevnější než laminát, ale pro jistotu, platí to i u náhradních tyček pro draka? A dal by se případně nějak vyjádřit rozdíl?
A ještě jedna otázka asi hlavně na pány z obchodu - dá se u vás sehnat karbonová (nebo teda laminátová...) tyčka o průměru 6mm? na kitecentrum.cz jsem ji totiž nenašel...
A dovolím si ještě jednu otázku. Zatím to teda není můj případ, ale do (snad vzdáleného) budoucna, jak se řeší výměna tyčky v boční hraně draka? Respektive jde mi spíš o to, jak funguje uchycení toho postranního konektoru na hraně draka, do kterého uchycuju napínací tyčky, konkrétně jakým způsobem tam drží ty kroužky , které brání pohybu samotného konektoru, jestli to vůbec jde sundat atp. No snad se to dá pochopit:).

Díky všem.

Hezký den a Dobrý vítr!

7

(7 odpovědí, posláno do Informace)

Tak po kratší odmlce jsem se zastavil na této stránce... Díky vám za rady, magelan je už doma, teda v posledních dnech spíš venku smile. A myslím, že vybrat jsem vybral (v rámci možností) dobře... Jedinou chybkou je to, že jedna vodící šňůra je cca o tři centimetry delší, ale to jsem rychle vyřešil zkrácením uchycení šňůry na poutkách.  Co se týče toho tvaru (staršího) - vtipné je, že udávané rozměry se liší dokonce i mezi tabulkou na elliot.de a orig. štítkem, který byl ve futrále:). Podle těch druhých je drak nižší a širší (asi teda "modernější"...) a tak mi i připadá v reálu oproti fotkám.
Lítá opravdu od malého větru, v podmínkách posledních dní by to asi nezvládal, nebo bych to nezvládl já a skákal za ním žabky po poli:). Mějte se!

8

(7 odpovědí, posláno do Informace)

Ahoj všichni, přemýšlím o pořízení draka elliot magelan. Vy, kdo jste s ním lítali nebo lítáte, doporučili byste jej?  Případně nějaká altenativa v ceně cca 2 500 Kč? Na trikovém poli jsem nováčkem a bohužel srovnání s jinými nemám...

Díky všem za reakci!