1

Téma: Elliot Magelan

Ahoj všichni, přemýšlím o pořízení draka elliot magelan. Vy, kdo jste s ním lítali nebo lítáte, doporučili byste jej?  Případně nějaká altenativa v ceně cca 2 500 Kč? Na trikovém poli jsem nováčkem a bohužel srovnání s jinými nemám...

Díky všem za reakci!

2

Re: Elliot Magelan

Pokud už trochu umíš lítat s akrobatem, doporučil bych ti trošku počkat a došetřit si 500 Kč na Eolo Neox. S Magelanem nemám zkušenost, ale podle tvaru bych to tipoval na už trochu starší typ. Jinak se za 2500 ještě dá vybírat od HQ Invento i od Eolo, Spiderkites nebo Rhombus. Naše české Avajo už asi skončilo, ale měli taky dobrý draky.

Draci:
Benson Gemini
HQ Shadow
Premier Addiction

3

Re: Elliot Magelan

Dovolím si se sacredmoon trochu polemizovat ;-) Drak má vypadá jako postarší model, ale je potřeba si uvědomit, že létá již od 1Bft a to pak už ten tvar odpovídá. Vím, že s ním létal jeden kluk z Brna a byl spokojený.
Myslím si, že pro začátek plně vyhovuje a až zjistíš co a jak, tak pak si pořídíš lepšího.
V současné době je u nás za 2333Kč ;-)

4

Re: Elliot Magelan

To už by bylo lepší, kdyby si ušetřil na toho neoxe.

Draci:
Benson Gemini
HQ Shadow
Premier Addiction

5

Re: Elliot Magelan

Může ušetřit ještě víc a pořídit úplně nějakého jiného ;-)

6

Re: Elliot Magelan

Tak po kratší odmlce jsem se zastavil na této stránce... Díky vám za rady, magelan je už doma, teda v posledních dnech spíš venku smile. A myslím, že vybrat jsem vybral (v rámci možností) dobře... Jedinou chybkou je to, že jedna vodící šňůra je cca o tři centimetry delší, ale to jsem rychle vyřešil zkrácením uchycení šňůry na poutkách.  Co se týče toho tvaru (staršího) - vtipné je, že udávané rozměry se liší dokonce i mezi tabulkou na elliot.de a orig. štítkem, který byl ve futrále:). Podle těch druhých je drak nižší a širší (asi teda "modernější"...) a tak mi i připadá v reálu oproti fotkám.
Lítá opravdu od malého větru, v podmínkách posledních dní by to asi nezvládal, nebo bych to nezvládl já a skákal za ním žabky po poli:). Mějte se!

7

Re: Elliot Magelan

vasek napsal:

...
Jedinou chybkou je to, že jedna vodící šňůra je cca o tři centimetry delší
...

Škoda. Problém s délkou šňůr bývá většinou u EOLA. I když 3cm není až tak velký rozdíl (EOLO mívá rozdíly větší). Dost záleží na tom, jak to měříš, jestli je tah na každé šňůře stejný.

8

Re: Elliot Magelan

Tahem to není, zkoušel jsem je i prohodit levá pravá, co se týče pozice ve větru (resp. tahu na šňůrách), tím to taky není, že by se mi to zdálo třeba jenom v jednom bodě, vyvázání je přesné téměř na milimetr, i při smotávání (jasně, to není moc průkazné...ale je to furt jedna a ta samá...) je ten rozdíl v závěru patrný, prostě je delší:). Tř centimetry jsou možná trošku trošičku přehnané, nicméně je to citelné. Ale jak jsem psal, vyřešilo se to velmi rychle posunutím zarážecího suku na poutkách.