151

(0 odpovědí, posláno do Informace)

http://bensonkites.com/ - precizní stunt draci za odpovídající ceny

http://www.revkites.com/ - legendární výrobce čtyřšňůrových draků

http://prismkites.com/ - americký výrobce velmi kvalitních a krásných kousků. V sekci Pilot´s lounge doporučuju Sport kites maneveurs - animace základních triků.

http://www.diamondkites.de/index.html

http://www.polokites.com/revopolo/indexrevopolo-en.php - francouzská firma zabývající se prodejem čtyřšňůrových draků Revolution s vlastním designem

https://www.gkites.com/store/

http://www.invento-hq.com/index.php?opt … ;Itemid=29 - od stunt draků pro začátečníky až po velice kvalitní draky pro profíky :-)

http://www.fwkites.com/ - od jednošňůrových až po profi akrobaty. Třeba úžasný Silver fox model.. :-)

http://intothewind.com/index.html - americký shop prodávající svoje draky + modely jiných kvalitních výrobců

http://www.peterlynnkites.com/?page_id=2 - novozélandský výrobce jednošňůrových draků pro děti až po monster draky pro show :-)

http://www.premierkites.com/

http://www.atelierkites.com/shop/

http://www.skyburner.com/

http://shop.levelonekites.com/

http://www.shop.r-sky.com/ - výrobce legendární Nirvany

http://www.skysportdesign.com/#

http://newtechkites.com/

http://www.skydogkites.com/

http://www.elliot.de/home/ - němečtí okřídlení mazlíci

http://sportkitedesign.se/

http://www.airone-kites.com/fr/

http://www.alphakites.de/

http://www.kite-shops.com/ - rozcestník pro nalezení kiteshopů. Velice dobrý pomocník .-)

http://www.lambakites.cz/ - český výrobce komorových (powerkite) draků

http://www.advance-kites.com/ - powerkite kousky

http://switchkites.com/kites.html - další powerkite křídla

http://liquidforcekites.com/product/kites/ - a další aby jich nebylo málo :-)

http://www.airdynamics.co.uk/index.html

152

(14 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Já se dostal domů až teď. Práce pitomá.. sad

153

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Teda přátelé big_smile první zkouška Neoxe, dám Tip stab a konec křídla se mi zasune do druhého dílu. Že povolí lepidlo po prvním triku jsem nečekal :-D To abych s sebou nosil na louku nebo na pláž vteřiňák. Mám být trpělivý nebo má Neox i jiná překvapení? :-D

154

(14 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

koukám na https://www.windyty.com/?50.083,14.417,4 a
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/

skusím i zbytek smile Jinak co u vás? Tady pršelo tři dny a dnes když je konečně hezky se nepohne ani větvička, sakryš big_smile

155

(14 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Za nabídku moc děkuju. Pomohlo by mi, ne že ne. Jsem teď jen malinko skeptický co se týká větru. Když koukám na předpovědi tak nic moc

156

(14 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Díky za odpověď. No myslel jsem spíš ty časové údaje. Přemýšlím že bych dorazil, ale ze severu Čech to nemám úplně nejblíž, o což by zase tolik nešlo protože cestuju celkem rád a za tři a půl hodinky, možná čtyři , to busem a vlakem dám, ale spíš abych věděl jak si rozvrhnout cestu a celý den. Abych se dostal domů ten samý den večer, musel bych vyrazit z Tábora někdy odpoledne a to bych měl zase z létání prdlačku. Proto ten dotaz ohledně odjezdu ten samý den, nebo jestli je to celovíkendová záležitost )

157

(2 odpovědí, posláno do Návrhy a připomínky)

Sákryš tenhle úhel pohledu mě nenapadl smile Ouki něco sem hodím i když myslím že neobjevím nic moc nového smile

158

(14 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Ahoj

dotaz ohledně společného létání. Funguje to tak že se odjíždí domů hned v sobotu večer nebo se jde na pivko a druhý den se pokračuje? smile

159

(2 odpovědí, posláno do Návrhy a připomínky)

Nevím jestli jsem "neobjevil Ameriku" ale byly by fajn postranní banery dračích firem, shopů, stránek s návody apod.

160

(0 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuze)

Jak nadpis napovídá, zajímám se o lidi z tohoto kraje pro společné létání :-) Já z Nového Boru.
Za případné odpovědi děkuji smile

161

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Takže Neox v příjemně zelené verzi z Rongo.cz mi dorazí domů během zítřka nebo pozítří. Pán má cestu kolem tak ho doveze. Tomu říkám luxus koupit poslední exemplář v barvě kterou jsem chtěl a s dovozem pod nos téměř hned. Myslím že máš u mě panáka a samozřejmě moje veliké "DĚKUJU":-) To je radosti na cestě :-)

http://shop1.rongo.cz/?p=productsMore&a … p8311-neox

162

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Napsal jsem před chvílí mail do Rongo.cz a uvidím co odpoví. Drak vypadá dobře. Pořád mě hodně láká ten Zephyr kvůli pomalému letu a lehkosti. Taky kvůli tomu že jsem několikrát u Amíků četl, že se na něm učilo hodně lidí a pak mohli lítat v podstatě na všem. V německém shopu jsem na něj narazil, ale 260 euro. V USA ho koupím za 210 USD (dolar momentálně 21 Kč / Eur 27), ale chápu že se musí přirazit kvůli ceně za dopravu a obchodní marži. Jinak by to mělo fungovat tak jak píšeš: čím větší drak, tím pomalejší a jednodušší na triky.Co se týká cesty do Turnova a létací schůzky, bylo by to jistě fajn, jen by sis kvůli mě zajíždel bez dvou kilometrů 70. Další věc je že jako člověk co neumí ani half-axel pořádně trikový potenciál nezhodnotím ani když budu držet draky v ruce, ale to je jen domněnka, realita může být jiná. Auto zatím nemám, aby jsme se sešli někde na půl cesty a ty jsi to neměl daleko. Zrovna před chvílí jsem se vrátil z prohlídky auta o kterém jsem uvažoval, ale nedopadlo to)

163

(1 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

big_smile dobrá kravinka. Trochu mi ovládáním připomíná můj první týden s drakem big_smile

164

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Díky za reakce. Koukal jsem několikrát na české shopy a se zoufalou nabídkou souhlasím. Když jsem byl na stránkách např. německých shopů, byla to větší radost, ale taky mi je jasné že v německu bude vždycky větší kupní síla a dobré modely draků jdou na odbyt, než tady kde léta cca 1000 lidí:)
Prolézal jsem americká dračí fóra a u každého dobrého modelu se lidi přeli o větrný rozsah. Jeden tvrdí že mu drak nelítá, druhý psal že mu lítá a třetí napsal že se to liší o 1 m/s, čtvrtý že se to liší o 10 m/s. Takže mám jako rookie trochu problém v tom jakému výrobci věrit. Je mi jasné že když výrobce uvádí min. vítr např. 5km/h tak bude začínat lítat trochu použitelně tak na  min.9 u dobrých draků. Jazz mi lítá tak při 8 mp/h, uvedeno je 5. Potřebuju na záčátky něco pomalejšího  viz. https://www.youtube.com/watch?v=86Bsv1Fbieg  a přesného. Btw u Zephyra se taky uvádí od 1.5 a tahle pomalá performance je při 5 km/h:)

Při jakém větru použitelně lítají Neox a Over? Z osobní zkušenosti? Infinity se zdá být super, ale ty barvy chci trochu pestřejší mňo smile Enigma mi přijde podle videí funkční spíš v silnějším větru.

Jinak hromadné objednávání dílů je velice dobrý nápad.

165

(32 odpovědí, posláno do Informace)

Zdravím jako nově zaregistrovaný začátečník

Rád bych si pořídil Prism Zephyr kvůli jeho větrnému rozsahu (1.6 - 27 kmh) a pomalejšímu ladnému letu kvůli naučení se 3D triků. Trochu problém je s dostupností draka a hlavně náhradním dílům. Nejbližší dealer Prism je v Německu. Objednávky ze zahraničí nešetří kapsu).  Má s ním někdo osobní zkušenost? Případně kde kupuje náhradní díly a pokud je alternativa ve stejné cenové relaci (cca 210 - 250USD) mezi evropskými značkami, mohl by mi dát odkaz? Nejlépe ready to fly modely.

Děkuju