1

Téma: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na již 22. DRAKIÁDU
"DRAKIÁDNÍHO KLUBU ČERNÁ HORA",
která se koná 18.9.2015 (neděle)
na letišti v Bořitově (GPS 49°26'00"N 16°32'00"E).

PŘIJĎTE VŠICHNI V HOJNÉM POČTU

Vice na http://draci.net/18.9.2016-drakiada-boritov.a143.html

2

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Ahoj, děkuji ale já na 100% letos nepřijedu.
Takže se mnou nepočítat.

Draci EOLO: Over , Neox

3

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Kolik lidí tam tak běžně dorazí s akrobatem? Premýšlím, že bych se letos taky zůčastnil. smile

4

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Já tam minulý rok byl. S opravdovým akrobatem jsme tam byli dva. Já a pak jeden kluk z Brna co ale lítá jak sám říká jednou dvakrát do roka. Jinak se jezdí z jara Jihlava tam nás letos bylo celkem dost. A nebo ještě děláme takové seance v Táboře. Tam jezdíme hlavně já a Michal47.

Draci EOLO: Over , Neox

5

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Tak já doufám, že tam s akrobatem dorazí lidí víc a taky se účasní všichni soutěže ;-)

6

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

No já se obávám že to nedám z časových důvodů, ale nebudu ještě házet pušku do obilí. Rád bych, to dá rozum :-) Co se týká soutěže tak tam si stejně neškrtnu když jsem rád že umím přistát a jediná freestyle figura kterou dám je ta moje parodie na Axel a to ještě když se zadaří :-D

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

7

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Co se týče soutěže s akrobaty, tak jsou dvě.

  • "Velká soutěž v ovládání dvoulaných akrobatických draků" - při soutěži účastníci létají tyto minimální soutěžní letové figury - soutěž je určena hlavně pro začátečníky


    Jsou to jen jednoduché 2D tvary
    http://draci.net/cl_obr/akce/figury_m.jpg
    Z tohoto si vyberete 4 figury, které chcete létat, figura 6 (s přistáním) je povinná (takže celkem pět). Start je ze země. A předtím nahlásíte, které figury budete létat a než ji poletíte, tak nahlásite, že ji chcete letět.


  • "Freestyle létání akrobatických draků" - účastníci létají volné freestyle figury. Musí dodržet omezení - let musí trvat 60-90 sec., start draka ze země. Soutěž je určena již spíše pro pokročilejší letce.

Takže kdo si netroufne na trikování (3D figury), tak určitě zvládne 2D a tím pádem se může přihlásit do první soutěže ;-)

8

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

A to je taky pravda :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

9 Naposledy upravil: michal47 (09.09.2016 14:07:05)

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

bubu323 napsal:

Ahoj, děkuji ale já na 100% letos nepřijedu.
Takže se mnou nepočítat.

Nevím jestli se mi chce jet takovou dálku sám, takže zřejmě asi také nedorazím.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

10

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Ahoj,

tak to bude velká škoda pokud by jsi nedorazil.

Možná tam dorazí redaktor z tyden.cz a kdo mu ukáže jak se správně létá, když já jsem na tom po desítkách let létání, díky "šikovnosti" mých rukou, obdobně jako dafoemage ;-)

Ahoj

Petr

11

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Ahojte, no ja sa chystam prist aj s mojim najnovsim prirastkom - SpaceKites Topas 2.2. Skoda ze ostatni nepridete, som sa tesil ze sa zase stretne zostava z tohtorocnej Jihlavy... sad

12

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

No.. podle předpovědi to vypadá na vítr akorát ale déšť celý den :-(

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

13

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

pvalen napsal:

Ahoj,

tak to bude velká škoda pokud by jsi nedorazil.

Možná tam dorazí redaktor z tyden.cz a kdo mu ukáže jak se správně létá, když já jsem na tom po desítkách let létání, díky "šikovnosti" mých rukou, obdobně jako dafoemage ;-)

Ahoj

Petr

Neboj Petře. Do neděle nacvičím sestavu že z toho bude Paw paf :-D To dám :-D

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

14

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Hmm predpoved teda nic moc, vietor pod 10 kmh. Az o 18:00 zacne fukat... Som zvedavy ako to bude vyzerat zajtra.

15

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

mio napsal:

Hmm predpoved teda nic moc, vietor pod 10 kmh. Az o 18:00 zacne fukat... Som zvedavy ako to bude vyzerat zajtra.

Po dnešním dnu kdy prší od poledne a ještě nepřestalo nejedu. Evidentně nepřeje počasí :-(

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

16

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Predpoved sa zlepsila. Ja pridem.

17

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Ahojte,

nevím na jakou předpověď se díváte, ale pršet nebude, maximálně trochu chvíli mžít. Ale s tím větrem to bude trochu slabší. Ale aspoň něco foukat bude ;-)

Tak přijeďte ...

Ahoj

Petr

18

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Ja pozeram windyty, tam je aj vietor ok, do 16:00 nad 10kmh...

19

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Nakonec teda také nepojedu. V Bořitově jsem už byl několikrát a samotnému se mi jet nechce. Asi je to i tím že to nadšení po těch letech už není takové. Počasí bude asi v pohodě a vzpomínám že jsme tam byli a předpověď byla i horší.
Něco málo foukat bude a na předpověď se nedá vždy spoléhat. Kdo tam ještě nebyl tak určitě doporučuju.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

20

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Dobra akcia, pocasie idealne. Len to nejak veeelmi rychlo prebehlo... Ale inak super!

21

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Jsem rád že vám to počasí nakonec vyšlo. Já se celkem bál toho že projedu nádrž kvůli tomu abych byl zalezlý v autě a koukal zpruzeně na déšť. Petře když jsme u tý předpovědi, doporučil bys nějakou  na kterou se dá spolehnout ? Já jsem např minulý týden koukal na windyty, pak na meteocentrum a pak ještě na nějakou na kterou už si nevzpomenu a všude byly jiné hodnoty větru i srážek. Např windyty mi ukazovalo že je u mě 3m/s vítr, meteo že je u mě 1 m/s. Jak si má člověk vybrat ? Windyty fungovalo líp než to updatovali, nebo mi aspoň přijde

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

22

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

O počasí jsme diskutovali tady
http://diskuze.draci.net/topic211-pocasi.html
nebo jsem psal tady
http://draci.net/informace-o-pocasi.a31.html

V současné době nejčastěji používám kombinaci
- Aladin - meteogram
- Windguru
- Yr.no
- MeteoBlue
doplňuji
- Medard
- FreeMeteo

odkazy na mé stránce
http://mujweb.cz/pvalen/#vseobecne_informace
v levém sloupci, část "Všeobecné informace" - "Informace o počasí" - "předpovědi"

Vítr v podstatě žádná předpověď neukáže přesně, protože to je dáno místními geografickými podmínkami.

A předpověď většinou ukazuje vítr ve výškách 3, 5 nebo 10 m (záleží na tom, jak která).

23

Re: 18.9.2016 drakiáda Bořitov 2016

Děkuju a dávám do záložek :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -