1

Téma: Tyčka pro Eolo Over - Lower Cross: Dynamic DT18 conical rod

Ahoj, litam uz od roku 2006 nicmene, zorvna dne jsem pujcil draka svemu novemu objevu (cti pritelkyni) a bohuzel poryv vetru a pad draka zpusobil zlomeninu tycky oznacene u vyrobce viz. nadpis.

Puvodne se mi zdalo ze poridim tycku v nejakem modelarskem obchode, ale pri blizsim zkoumani jsem zjistil ze tycka neni z Carbonu ale z nejakemho materialu Dynamic DT18 a ke vsemu neni valcova ale konicka, z toho usuzuji ze je specialne navrzena pro tohoto draka.

Jedna se o spodni (pri pohledu od pilota) tycku napinajici draka do sirky.

Nevite kde bych ji poridil? Predem dik za kazdy tip. (Jsem z Koprivnice, severni moravy, bude li treba prijedu nebo byl bych rad za dobirku)

2

Re: Tyčka pro Eolo Over - Lower Cross: Dynamic DT18 conical rod

Ahoj,
vítám tě v naší diskuzi.

Ptal jsem se Milana, ale v obchodě ten typ tyčky nemá. takže ti zbývá jen nákup v zahraničí.
Např. tady jak nakupuje Michal
http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … ts/200-496

p.s.: ta tvá přítelkyně tě vyjde dost draho ;-)

3 Naposledy upravil: bubu323 (20.05.2015 18:26:41)

Re: Tyčka pro Eolo Over - Lower Cross: Dynamic DT18 conical rod

Ahoj, DT 18 na 1000% v ČR neseženeš. Měl jsem stejný problém. Pokud je ta DT18 čistě zlomená (na půl) Tak vem trubku třeba Exel cruis (nebo koupit v modelářství tu china models) a podle vnitřního konusu si smirkem vybrousíš ten vnitřní konus DT18. Trubku lepším vteřiňákem zalep. Ten zlom z venku ošetři třeba elektrikářskou izolačkou. Aby se za ten spoj nezadrhávala šňůra. A nebo koupíš smršťovací bužírku a horkovzdušnou pistolí případně zapalovačem zahřeješ tu bužírku. Ta se smrští podle té trubky a jsi v pohodě. Mám to tak asi třetím rokem a funguje to naprosto ideálně. Cena cca 100-300,- kč podle použité trubky. Práce zhruba na hodinu až dvě dle zručnosti. Ta vnitřní trubka stačí cca 20-30cm dlouhá.
DT18 a DT12 (jsou obě na Overu i Neoxu od Eola) se běžně používá a nebo se to dá nahradit za SKISHARK ten dělá taky konické trubky. Ale má to háček nic z toho v ČR nejde sehnat big_smile
Pokud chceš lítat co nejdřív, tak že hned tak tomu dej trochu práce a času.
PS.: draka přítelkyni nepůjčovat smile lepší je koupit draka v lidlu za 150,- (mám tři verze) na naučení vzletu přistání plně dostačuje a hlavně to má výhodu že ho nezničí big_smile po menších úpravách se s ním dají dělat základní triky axel a podobné.

Draci EOLO: Over , Neox

4

Re: Tyčka pro Eolo Over - Lower Cross: Dynamic DT18 conical rod

Ahoj, diky za info chlapi. Z nemecka tycka nejake dalsi ptakoviny dorazily tri dny po objednani. V cechac jsem nikde nenasel.

Nasel jsem jeste obchody s tyckama v Polsku a Madarsku, ale z toho nemecka to vyslo levneji. No a kdyz uz jsem tam byl tak jsem si udelal radost a prikoupil i HQ Shadowa :-D sice vim ze s nim nebudu litat, ale to je zaruka toho ze neprestane foukat, kdyz jdu poustet draka coz se mi stava porad :-DDD

5

Re: Tyčka pro Eolo Over - Lower Cross: Dynamic DT18 conical rod

No v Čechách to je s ND hodně hodně špatné. Taky to je způsobeno i tím že tu moc lidí s drakama nelítá. Takže ten obrat zboží je minimální tím se těm obchodníkům nevyplatí držet nějaké ND.
Tak ať ti dobře lítá, musíš počítat i s tím že ten Shadow je menší drak a tím bude rychlejší a taky triky co umíš s Overem nebudou úplně přesně fungovat jak jsi zvyklí u Overa. Proto jsem kupoval Neoxe což je v podstatě menší bratříček Overa. A i tak ty triky při přechodu nefungují stejně.

Draci EOLO: Over , Neox