1 Naposledy upravil: janyco (30.09.2013 12:54:24)

Téma: nestabilní drak

ahoj všichni chtěl bych se zeptat jestli by ste mi neporadili při stabilitě draka čimto může být letos sem si koupil nového a při silnějším větru nebo  při rychlém obratu se mi sklapávají a narovnávají křidla vypadáto jako mával křidlama a chtěl uletět předem díky za nějaký návrh kde je problém

2

Re: nestabilní drak

Ahoj,
prosím tě, napiš co je to za typ draka, jeho název a výrobce. A případně pošli i foto nebo nějaký obrázek.  A podívej se, v jakém větrném rozsahu výrobce doporučuje létat. Jestli s ním nelétáš v moc silném větru.
Ahoj
Petr

3

Re: nestabilní drak

ahoj díky za odpověd co je to za typ nevím koupil sem ho ok kamaráda co už ho nepotřeboval ale říkal že je od 1-4 té supnice a koukal sem na ni a je to do slabého větru tak to bude asi ten problém a měřil sem tloušku konstrukce a ma 4 mm. přemýšlel sem jestli je nenahradit tlustším průměrem jestli by se to nezlepšilo asi to nebude žádnej super drak tak sem si naběh ale je mi dívný že začne tak sebou hazet až se to nedá ani udržet napadlo mě že si ještě pohraju s těmi váhami akdyž nic budu se muset kouknou po něčem jiném

4

Re: nestabilní drak

Ahoj,
podle toho co píšeš a i sám konstatuješ, to je drak do slabého větru. Nemá náhodou na sobě nějaké modré jakoby čínské/japonské znaky?

S drakem do slabého větru nemůžeš létat v silném větru, protože jak jsi sám zažil, dochází k deformaci draka a drak se nedá moc ovládat a taky jej můžeš zničit.

Co se týče té přestavby, bylo by to možné, ale musel by jsi vyměnit všechny tyče a taky spojky, takže to moc nedoporučuji. Za cenu nových tyčí a spojek s malým příplatkem si pořídíš draka nového ;-)

Raději doporučuji koupit jiného většího (180-220cm) draka s normálním větrným rozsahem (mezi 2-5 Bft) a tohoto prvního si ponechat na létání ve slabém větru, kdy už ten druhý létat nebude.

Pokud jsi z Brna nebo okolí, tak se můžeme potkat a na toho draka se mohu podívat.

5

Re: nestabilní drak

udělám to jak říkáš tohodle nechám na slabší vítr a pak pořídím ještě do silného větru.
neřekl bych že jeden stupen může udělat takový rozdíl sem poučen. a díky moc za odpovědi
jinak sem z chrudimi tak je to trošku z ruky