1 Naposledy upravil: 323F (16.03.2010 17:47:13)

Téma: 323F doporučuje - Středočeský kraj

výborné zkušenosti:

Velká Dobrá (Kladno)

V minulosti pro mne nejbližší a nejoblíbenější lokalita. Klídek, startující, nebo přistávající motorová či bezmotorová letadla z místního aeroklubu Kladno (LKKL) a naprosto otevřené prostranství nemůže nikdy zklamat. Tedy pokud fouká vítr a pokud sem nepřijde mnoho lidí, kteří na tuto plochu jezdí provozovat všelijaké činnosti i přes ceduli "Zákaz vstupu - soukromý pozemek", kterou ignorujeme vlastně i my, ale naší omluvou může být droga zvaná draci a nic nás tedy nemůže zastavit v pochodu na samý konec louky, rozbalení, navázání a celodenní létání. Když zrovna nefouká, je zde již zmíněná možnost pozorovat plechové ptáky, nebo se kochat rozhledem na lesy a za nimi se tyčící kladenské věžáky.

http://www.mapy.cz/#x=132288208@y=13606 … _149899137
Praha - Vypich

- pro pražské netřeba dlouho popisovat - skvělý prostor prozatím nezabraný developerskou mafií a hojně využívaný nejen k powerkittingu a jízdě na trojkolkách, ale také k létání s našimi deltami. Drakeři s tažnými draky okupují spíše prostory "za" křižovatkou, tzn. blíže k Ladronce, kde je terén trochu zvlněný, zatímco my si vychutnáváme rovinatou travnatou plochu před vchodem do obory Hvězda. Na tomto místě létáme velice rádi nejen pro užaslé pohledy řidičů a hlavně chodců mířících do obory, ale i kvůli dobrým povětrnostním podmínkám, které zde díky relativně otevřené krajině panují.

http://www.mapy.cz/#x=132893184@y=13592 … _135937104
Praha - BELÁRIE

místo, kde momentálně bydlím a má přítulkyně mne tak může volat z okna na oběd. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že prostor pro létání je sice relativně malý, ale vzhledem k místu, kde se nachází (údolí řeky Vltavy) je zde takřka stále vítr, který vane v údolí. Při mých doposud cca 5ti odpoledních polétáních jsem vždy odcházel vcelku nadšený z parádního polétání za stálého větru, který nijak výrazně neměnil směr ani intenzitu.

http://www.mapy.cz/#mm=F@ax=133019696@a … 91024@z=16


Praha - Letňany (LKLT)

velká plocha před výstavním areálem PVA. Vzhledem k blízkosti budov se občas vítr nepříjemně láme (u země fouká jiný směr, než ve výšce) I tak lze označit toto místo za vhodné. Stejně jako u kladenského letiště je nutné dávat pozor na přistávající letadla. Naprostá výhoda je blízkost Metra.

http://www.mapy.cz/#mm=F@ax=133294496@a … 97520@z=16


SLANÝ - V ráji

- tuto louku objevil můj kamarád ještě v době, kdy se na ní pohybovali (patrně za potravou) ovce místního zahrádkáře. Že jsme měli létání zpestřeno o častý úlovek na botách se zřejmě nemusím příliš rozepisovat. Rok poté už ale po ovcích nebyla ani "památka" a tak jsme museli dbát opatrnosti pouze před vysokým napětím, které louku křižuje. I tak ale zbývá dost prostoru pro "vyřádění se". Že je zde celoroční výskyt větrných proudů dokazují i 2 pár kilometrů vzdálené větrné elektrárny (momentálně největší v čechách). Nevýhodou tohoto místa je letní výskyt broučků/mušek zvaných "sviluška" a teprve večer zjistíte, kde vás Ty potvory všude poštípaly a že si vždy vyberou místa obzvláště choulostivá se hned dozví i Vaše drahá polovička s nechápajícími dotazy ohledně neustálého drbání...

http://www.mapy.cz/#x=132291840@y=13650 … _149899137

Draci: Krystal, Neox, Over, Enigma, Tribal a Tango II.