1

Téma: Poutka.

Nevím, jestli se to tak nazývá, ale já tomu tak říkám. Prostě poutka. Zajímalo by mě, co používáte vy? Je mi celkem jasné, že u akrobatů s tyčkama nejspíš poutka. Máte nějakou vlastní výrobu, nebo koupené? A co u zmenšeniny powerkite? Koupil jsem si ho pro základní lítání, abych hned nepolámal tyčky a byla k němu přibalená ovládací tyč. Nezdála se mi zrovna jako moc dobrá, s potkama z druhého draka to bylo lepší. Abychom mohli lítat s obouma zároveň, jedny jsem si udělal. Chtěl bych taky vědět, jestli na nich vidíte nějaké nevýhody. Stály mě cca. 50kč a půl hoďky práce smile

Rhombus Cracker a Stuntkite

2

Re: Poutka.

Asi je jedno jestli si je vyrobíš nebo koupíš. Mám taky dvoje vyrobené. Někdo používá u akrobatů poutka i na prsty, ale je to jen o zvyku. Stejně tak držení je na každém co mu vyhovuje. Je to jen kus popruhu na konci sešitého.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

3

Re: Poutka.

Já používám koupené i dělané. Pokud jsou poutka udělána pořádně a hlavně stejně dlouhá, tak to na ovládání nemá žádný vliv.

Co se "ovládací tyče" týče, tak ta se správně jmenuje "bar" a používá se k ovládání powerkitových draků, hlavně těch větších. U menších draků se někdy používá také, aby si začátečník na tento způsob ovládání zvykl a pak mu to nedělalo při ovládání většího draka problémy. Nejspíš máš nějakého menšího cvičného tažného draka, u kterého je ovládání barem vhodné při silnějším větru, kdy už rozdíl mezi poutky a barem není tak velký.

Ovládání poutky umožňuje větší pohyb rukama a tím vytvoření většího rozdílu než bar a proto je ovládání poutky vhodné do slabšího větru. Také tím, že jsou poutka přímo v ruce, tak jsou o něco citlivější. Poutka jsou obdoba při ovládání "ručkama", které se používají při létání se čtyřšňůrovými draky.

4

Re: Poutka.

Tak zkusím bar až bude silnější vítr. Btw: Používáte měřič rychlosti větru?

Rhombus Cracker a Stuntkite

5

Re: Poutka.

Posílám fotku poutek, koukal jsem, že se sem ten obrázek nedal smile

Přílohy příspěvku

IMAG1093.jpg 906.62 kB, soubor ještě nebyl stažen. 

Nemáte práva ke stažení příloh z tohoto tématu.
Rhombus Cracker a Stuntkite

6

Re: Poutka.

Měřák používáme občas, většinou na nějaké drakiádě, hlavně při soutěžích, aby byly stejné podmínky ;-)

Poutka jsou pěkná. To máš stažené jen tou bužírkou a nebo jsou i prošité?

7

Re: Poutka.

Ona to není ani bužírka. Je to elektrikářská páska. V tom bílém véčku je na tý červený šňůře uzel,  aby nemohla vyjet. Prošité to neni smile

Rhombus Cracker a Stuntkite

8

Re: Poutka.

Pokud to drží jen ta páska, tak to bych měl strach, že to při silnějším větru vyjede. Pro jistotu bych to prošil. Jinak jsou ty poutka pěkné.