26

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

1) Jojo stoper je součást akrobatů, protože ti umožní při triku jojo dál ovládat draka. Pokud drak jojostoper nemá tak není problém si ho tam dodělat.
Co se týká náročnosti triku ,tak jsou draci s kterýma jde jojo hůř a pak zase ty s kterýma jde celkem snadno. Jojo také usnadňuje i závaží, které zase u levnějších draků většinou nenajdeš, ale zase dá se přidělat dodatečně.
2) Šňůry u akrobatů jsou od 25m do 40m. Rozdíl je jak říkáš v citlivosti draka a v prostoru který drak na obloze má. Používám 30m ale je to asi hlavně o zvyku. Mám i 35m a  zase u menšího draka by stačilo i 25m.
Je to dané asi i tím co ti víc vyhovuje a co chceš lítat. Někomu na freestyle (triky) vyhovuje víc 25m a naopak na to přesné létání a kombinace triků s nějakýma kolečkama a růžkama je lepší těch 35 - 40m.
Draci pro létání na přesnost jsou většinou s rozpětím 2,4m a vynikají ve stabilitě a je u nich možné dosáhnout větší přesnosti v řízení.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

27

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

Létání na přesnost

Je to létání s drakem, kdy se létají přesně definované geometrické tvary. Toto létání se létá buď jako jednotlivec a nebo v týmech, s více draky najednou.

V Bořitově se v soutěži pro začátečníky létá např. tato sestava
http://www.draci.net/cl_obr/akce/figury_m.jpg
Můžeš si ji zkusit zalétat a natrénovat. Většinou se nelétají všechny figury, ale jen některé (většinou nějaké tři + přistání). Jediná povinná je 6 - přistání.

Při letu se hodnotí přesnost provedení a umístění v prostoru.
Hodnotí se např.:
1 - velikost a pravidelnost kruhu a osa vletu a výletu musí navazovat
2 - šířka a hloubka jednotlivých úček musí být stejná a let po svislicích musí musí být paralelní
3 - velikost a pravidelnost osmičky a osa vletu a výletu musí navazovat
4 - velikost a pravidelnost, svislice musí být paralelní, spodní rovnoběžná se zemí, vlet a výlet musí navazovat (musí být v pomyslné rovině)
5 - velikost a pravidelnost kruhů a také musí být stejně velké
6 - let jakoby otazníku, zde se hlavně hodnotí přistání na oba konce

28 Naposledy upravil: MiPo80 (01.12.2013 10:40:47)

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

Zdravím,jelikož mě ta akrobacie s draky nadchla,tak jsem nějakého toho draka musel pořídit.Vybíral jsem dlouho a čekal na něj ještě déle.Kluci z Číny ho ne a ne do toho kontejneru dát.Elliot Slide byla dobrá volba i když  při prvních pokusech,jen toho draka udržet ve vzduchu byl obrovský problém.Zjištení,že za šňůry se nemusí tak zběsile tahat, bylo odmněněním, teměř kontrolovaného letu.To video je z pátého výletu.Na tom videu už není zachyceno už celkém povedené přistání a nasledný opětný vzlet.Musím se přiznat,že při prvních dvou létání/padání/ jsem naštěstí odešel s čistým štítem,nic neprasklo ačkoli to jednou vypadalo,po přistaní na boční tyčku,dost nehezky.Prohnula se pěkně,ale drží.Jinak to většinou bylo na čumák.Teď jen postupně přidávat další triky.

Pitwest,můžu ti Slide s klidem doporučit,šňůry jsou 30ti metrové,prutah žadný/proto stačí jen malé potažení/jen poutka jsou na mou ruku dost široká.Složený ve futrále má 140cm.Doufám,že budu alespoň z 50% umět to co s ním provádí PAW na videu http://www.youtube.com/watch?v=KG1-0nCct14

29

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

Zmiňuješ se o svém videu, ale zapomněl jsi dát na ně odkaz ;-)
Když tak jej dej do sekce "Foto, video"

30

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

pvalen napsal:

Zmiňuješ se o svém videu, ale zapomněl jsi dát na ně odkaz ;-)
Když tak jej dej do sekce "Foto, video"


On už tam je,,Elliot videa".

31

Re: Jaký akrobaticky drak - 2012

Dobře, tak tady dám na ně odkaz ;-)