1

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Tak to dejte na tu 11.5 smile já si to zkusím nějak zařídit že bych přijel alespoň na chvíli.
Na mě se vůbec neohlížejte smile

2

(13 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Ahoj, osobně bych preferoval soboty, buď 4.5 a nebo 18.5.

3

(15 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ahoj, akorát sem jdu napsat zda někdo neplánuje nějaký nákup, potřeboval bych trubku 6/4 exel.
a k tomu jednu 4/2 v délkách 1000mm. Přidám na poštovné, Případně to můžu protáhnout přes německou pobočku. Už jsme takhle jednou s Michalem nakupovali. Osobně ty trubky nepotřebuji ihned, na okamžitou opravu materiál mám. Potřeboval bych doplnit sklad s ND.

4

(20 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Michale četl jsem to tady, ale zatím jsem se do toho nechtěl vkládat nebo to rozebírat. Faktem je že jsem pro a jel bych. Záleží na tom kdy respektive jaký by to byl víkend. Jak všichni víte tak to v tomto směru mám trochu složitější. Osobně preferuji sudý víkend , to je pro mne nejjednodušší a bez starostí jediné co o těchto víkendech musím řešit je abych byl v neděli odpoledne v Benešově kam se mi vrací malej. Předpokládám že by se to dělalo od soboty do neděle. Jak to padlo v Jihlavě.
Pro mne a pro ostatní to je mírně z ruky (hlavně pro Šluknováky) takže bych počítal se stanem a přespáním. Tož abych si mohl s Holešovákama dát to jejich tekuté sluníčko smile

5

(5 odpovědí, posláno do Foto, video)

Jo jako 400€ je dost. Nicméně je nutné podotknout že to je v provedení aerosttuf. Což v tomto provedení se ta cena dost zvedá. Od atelieru XT.Z v aerosttuf je za 520€.

6

(5 odpovědí, posláno do Foto, video)


http://diamondkites.de/nero-std.html

Technische Daten:
Spannweite: 240 cm
Standhöhe: 102 cm
Waage: 3 Punkt
Segelmaterial: Icarex/Mylar

7

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

No tak on Richard Debray samostatný profil na YouTube má ale je dost bídný. Má tam jen dvě videa a pak odkazy na jiné profily.
Dost videí má na profilech jiných lidí či organizací. Např.: cerfvolantberck, WASABI team dá se to dohledat přímo na YouTube do vyhledávání zadat jméno.
https://www.youtube.com/user/RichardDebray

8

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

Jo ty jsou dobrý big_smile ještě jsem hledal draky se kterýma se lítalo.
Richar Debray má draka od  R-Sky Unique
PAW svého draka Pumbaa.

9

(4 odpovědí, posláno do Foto, video)

10

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Mokré šňůry neřeším. Pokud fouká tak mne to nezastaví big_smile Řeším to topením. Po lítání nechám uschnout draka na háčku v garáži. A šňůry včetně oušek dám na topení. A když fouká dost tak ty mokré šňůry ten drak ani nepozná.

11

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ano to je pravda. Taky mám opravenou trubku na draku. Jenže to je DT18 kónická a do ní je vybroušená taky do kónusu trubka 6/4 ale zase je tam dražší a kvalitnější skyshark. Ale mě ta trubka nepraskla jako tobě podél ale čistě se zlomila. Což je dost podstatný rozdíl. Pokud mi praskne trubka 6/4 tak ji neřeším a zahazuji ji. Jedinou trubku jsem si opravoval lepením. A to je ta DT18. Podélné praskliny jako jsi měl na té fotce řeším následovně. Kouknu jestli se dá použít alespoň kousek na nějakou spojku apod. Když jo tak si ten kousek uříznu když ne letí celá big_smile  Není nad to mít doma náhradní trubky 2/4, 4/6 a pak tuším 2mm tyčku na vzpěry na plachtu.

12

(10 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Ahoj. Hele nechci ti do toho kecat. Ale s těmito trubky zkušenosti mám. Měl by to být výrobce čajna models. To nejsou až tak mizerné trubky. Ale určitě bych je vyhodil. Jak jsem koukal tak to máš na spodní vzpěru od kříže do apa na křídle.
To je zrovna místo kde ty trubky dostávají úplně nejvíc zabrat. Takže v tomto místě bych na tom materiálu nešetřil. Pořád je lepší zaplatit 200 za trubku než pak honit opravu plátna které se ti může potrhat pokud ta trubka praskne znova. A tím že jsi ji podél slepil tak další prasknutí té trubky může mít fatální následky pro draka. Toho bych se osobně obával.

13

(18 odpovědí, posláno do Informace)

U Neoxe jsou závaží dvě. 5g a dlouhé 12g. Někdy bez závaží lítám, hlavně to záleží na větru.
Neox má závaží vložené pod tím suchým zipem v trubce. Takže se dá vyměnit dost snadno.
ale taky se dá velice snadno ztratit. Takže já to mám trochu upravené. Tak aby se zachovala pružnost výměny a zároveň se to závaží neztratilo. Chce to jen kloboukovou gumičku, kousek šňůry a pak zakončení na trubku průměr 6mm. Nebo použít to Téčko co tam teď asi nejspíš máš.
Na kousku šňůry uděláš smyčky (jako jsou na koncích šňůry), na gumě na obou koncích uděláš uzle. No a pak tohle protáhneš tím Téčkem který má v sobě to závaží a druhá strana je jako doraz tomu sucháči. A natáhneš to podél toho sucháče přes kříž. Uzlíky standardní jako jsou na šňůrách.
To původní Téčko které má Neox jsem nahradil tímto: http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … ts/125-206
Tím zářezem protáhnu ten provázek a u kříže draka mám gumu.
A aby se ten suchý zip na draku nedeformoval tak mám ze starých konektorů a 3mm tyčky udělanou takovou činku kterou jen vmáčknu do té drážky.
Mám to udělané tak že závaží je vražené v tom konektoru a mám dva konektory. Na každé závaží jeden. Jen se pak rozlepí sucháč vyndáš činku a zajištění vytáhneš závaží vložíš jiné zajistíš zalepíš sucháč a letíš. Otázka 30s.  No a když chceš závaží vyndat úplně tak si uděláš třeba 8 cm trubku 6/4 a místo závaží tam dáš tu trubku která váží pár miligramů.

14

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Já tam minulý rok byl. S opravdovým akrobatem jsme tam byli dva. Já a pak jeden kluk z Brna co ale lítá jak sám říká jednou dvakrát do roka. Jinak se jezdí z jara Jihlava tam nás letos bylo celkem dost. A nebo ještě děláme takové seance v Táboře. Tam jezdíme hlavně já a Michal47.

15

(18 odpovědí, posláno do Informace)

Ok já ti to vyfotím a změřím.
http://v2.2.kiteclique.com/eolo-neox-review-by-alex/
Tohle je odkaz na recenzi od Alexe. Je to v Aj ale vyčíst se z toho něco dá. Já jsem to mrsknul do překladače a dost se z toho pochopit dá.

16

(18 odpovědí, posláno do Informace)

Můj názor na UL je ten že ho osobně nepotřebuji. Ale uklidním asi všechny že v raných začátcích jsem to řešil taky. I jsem přemýšlel že bych si z Overa udělal UL. Ale to se musí zarámovat celý drak znovu. Pak je tu taky možnost z Neoxe vyházet ty DT trubky co tam jsou a nandat tam sky sharky klidně v STD. To jsou kvalitnější a lepší trubky než DT a jsou lehčí. Čímž dojdš k dobré tuhosti trubek a toho draka odlehčíš. Otázka je zda se ta investice do těch trubek vyplatí či ne. Osobně jsem to počítal a zjistil že ta investice se mi nevyplatí.
Nejlepší je chodit když fouká alespoň 10km/h Osobně chodím v rozmezí 10km/h až 25km/h maximálně. Pak už ty draci moc tahají a do triků se jim nechce. A taky v silnějším větru může být   i drobná chyba pro draka fatální.

17

(18 odpovědí, posláno do Informace)

U EOLA s tím občas problém je. Jak Over tak Neox to má řešeno stejně. Náběžnou hranou křídla prochází DT12 cca 1,1m (Od oka) Do DT12 je zasunuta klasická trubka 6/4. Na jedné straně má klasickou V koncovku. Po zhruba 23 cm (u overa 32cm) je hliníkoví váleček. Ten je jako doraz. U druhé verze draků je ten váleček svrtaný (průměr díry je 1mm) Do toho je pak vlepen odštěp zase klasické trubky. To pracuje jako doraz. Když to není svrtané tak při přistání na nohu se občas stane že ten váleček popojede čímž dojde že daná noha se zkrátí a dochází k nedopnutí plachty draka. Toto se dá klasifikovat jako klasická dětská nemoc Neoxe i Overa.
V rongu jsou podle mích zkušeností příjemní lidé a domluvit se s nimi dá.
Já jsem toho tyrkysového draka od nich mě v ruce. Nejsem si jistý ale mám za to že tam je drak v první verzi. Ale dá se s malou investicí upravit na verzi druhou to by neměl být až tak velký problém. Jen upozorňuji v žádném případě tě od toho neodrazuji. Ale na 100% tvrdit že tam je verze jedna nebo druhá nebudu. To jsem schopný říct až v momentě kdy ty draky mám před sebou.
Rozdíly mezi první a druhou generací tam jsou ale spíše jen drobné změny např.: použití kříže. u první generace byli na spodní vzpěry použity klasické trubky 6/4 u druhé už jsou osazeny kónické DT18. A pak by tam měli být upravené váhy. Jelikož si lidi u první generace ztěžovali že jim jde hůř mám za to yoyo ale jistý si úplně nejsem. Ale zase se z první generace dá udělat generace druhá a váhy ti když tak změřím a pošlu je to by neměl být problém.
PS.: v bezvětří se dá v podstatě lítat se vším ale chce to rychlé nohy :-) A není to až taková zábava :-D

18

(18 odpovědí, posláno do Informace)

No tak záleží na tom co od nich očekáváš. Jestli chceš stabilního draka na učení se trikům a nebo jestli chceš trikovou mašinu. Pokud chceš stabilního pomalejšího draka tak Over. Jestli chceš trikovějšího draka tak Neoxe. Mne se ověřilo mít oba dva a střídat je. To co jde snadno s overem jde i s neoxem. Proto mám oba dva to co se hůř učí s Overem jde snadněji s Neoxem a naopak.  Každý drak má své vlastnosti své klady a zápory. A někdy když se učíš nějaký trik tak do začátku potřebuješ pomalejšího draka.
Dalo by se říct že. Tam kde Over přimhouří oko tak Neox neodpouští.
Over dost promine ohledně načasování impulsu Neox už vyžaduje přesnost načasování.
Dá se říci že ten párek je sestavený tak ideálně že se ty draci doplňují naprosto perfektně.
Je možné že se může stát to co mne.
Měl jsem Overa a asi po dvou třech letech jsem zjistil že mi ten Over nemá už co nabídnout.
Šel jsem do Neoxe s tím že to je dělané od stejných dvou lidí jako je Over. A že budou hodně podobný.
A to se ověřilo. Teď už lítám hlavně s Neoxem a Overa střídám jen když mi s neoxem nejde nějaký trik. Tak s overem bych řekl že ten daný trik pochopím a dopiluji ho s neoxem.
Takže pokud máš možnost koupit oba dva a chceš se tomu věnovat. Je logická investice do obou draků. Oba mají co nabídnout.
A pak je nutné taky počítat s tím že Oba dva draci i když jsou R2F tak po zakoupení budou chtít věnovat čas. Všechno projít, změřit zda je vše správně a odkontrolovat švy. To je o Eolu známé že menší nepřesnosti ve výrobě se vyskytují. To píšou i na Německých fórech. Levný drak s dobrými vlastnostmi poměr cena výkon výtečný.
Dílenské zpracování odpovídá ceně. Proto chce celý drak zkontrolovat a ověřit zda je postavení konektorů stejné. Otázka cca hodiny.  No a samostatná kapitola u obou jsou šňůry. K oběma drakům dávali Dynemi a bylo běžné že jedna šňůra byla delší třeba o 10 - 15 cm. To se stalo. Na Neoxu jsem musel předělávat jednu celou tyčku proto že byla asi o 4 cm delší než ta druhá. (ale to jsou drobnosti a prkotiny které se dají celkem jednoduše vyřešit).

19

(18 odpovědí, posláno do Informace)

Ahoj, Jelikož mám oba dva draky od EOLA jak Overa tak Neoxe. Tak vím že OVER do slabého větru rozhodně není. Over je sice uváděn od mám za to 8km/h ale to je vítr kdy toho Overa tak maximálně zvedneš do vzduchu. Pořád to je rozměr 237/98 a váží něco přes 260g. Takže s Overem se dá slušně zalítat až o rychlosti někde kolem 10km/h a to je tak ta min hranice kdy se s ním zalítat dá. Neox je v tomto ohledu lepší. Ten je menší a lehčí.  210/85 a váha je někde kolem 200g.
Ale je to o poznání rychlejší a více trikoví drak. Nicméně se ani jeden sehnat nedá. Pokud hledáš draka UL tak to bude tady dost těžké. Infinity se dá sehnat v e shopu Conrad a pak by ho měl mít Karpíšek v Plzni. U něj se dá koupit i cracer jack. Infinity je 247cm a ten craker jack je kolem 215cm což je rozměr Neoxe.  Infinity je na tom dost podobně jako OVER akorát Over lítá asi o 1km/h dřív jinak to jsou v podstatě dost podobní draci. Craker jack neznám a nelítal jsem s ním. Nicméně podle výrobce by měl mít dost podobné parametry jako Neox. To by měla být celkem vhodná náhrada za Neoxe. Jinak Over a neox jsou dva draci které dělali stejní dva lidi pro EOLO.
Ale bohuže firma EOLO již neexistuje a můžu ti garantovat že ani jednoho draka v Evropě nového neseženeš ani kdyby jsi se rozkrájel. Posledního Neoxe prodaného v Evropě mám já. A ani jednoho se zbavovat nehodlám. Je to tak vyvážená dvojka že bych nic jiného nesehnal. Jedině tak u Atelieru xt.z 210cm a ten slash 240cm jenže do těhle dvou draků vrazíš cca 20 000,-
Takže to EOLO by byla řekněme nejschůdnější alternativa. Ještě tak kouknout do nějakého španělského nebo německého fóra jestli tam někdo neprodává staré EOLO. Vím že ve španělsku dost ty Overy tunili a tunili i Neoxe. Možná by se dali na netu najít plány na neoxe a ušít ho. Ale když by jsi se rozhoupal že to ušiješ tak jsou už modernější draci. Le Quartz je výborný drak o velikosti Neoxe i s jeho vlastnostmi naopak v některých bodech Neoxe předčí. Asmara je rozměrově Over. Z nových draků v rozumné cenové relaci moc na výběr není. Infinity Cracker jack, nirvana, kdyby jsi někde potkal Barracudu (asi by byla náhoda kdyby ano) ta je rozměrově blízná Neoxu. A nebo prolést Drachenmarkt.de tam se dají taky koupit slušný draci za celkem slušné a rozumné ceny.

20

(22 odpovědí, posláno do Společné létání a drakiády)

Ahoj, děkuji ale já na 100% letos nepřijedu.
Takže se mnou nepočítat.

21

(13 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Tak icarex se dá koupit mám za to že jsem viděl nějaký v Ostravské shopu. Těch icarefů je víc. Je pc31 a pc35 kterou používají modeláři. To číslo je označení váhy mám za to na m2.  Nejlevnější icarex se dá koupit asi jen http://www.drachenmarkt.de To je ten shop co děláme s Michalem objednávky ND na draky. Duhové přechody jsou dělané v celku jednoduše. Koupíš více barev a tu duhu si složíš a ušiješ sám. Jinak se to udělat nedá. koukni na http://www.tweelijners.com/tom/tomskite … /home.html na téhle stránce se dočteš o stavbě draků poměrně dost. Je tam vysvětlení k jednotlivým materiálům co jak se použije a kam.

Ahoj. Já tam pro tebe dojedu ale potřebuji vědět v kolik tam cca budeš. A nebo bych ti mohl nabídnout cestu z Olbramovic do Jihlavy a pak zpět. Jedu ode mne směr Tábor pak se stavím pro Michala v Pelhřimově a jedeme zadem do Jihlavy. Záleží na tobě zda je pro tebe lepší cesta od tebe Kolín-Havl Brod-Jihlava a nebo jet přes Prahu a pak směr Tábor. Olbramovice jsou pro mne asi 10km zajížďka ale to není takový problém tam pro tebe sjet. Ale mají výhodu že tam staví rychlíky co jezdí Praha Budějovice. Je to v podstatě asi třetí zastávka rychlíku z Prahy. Z Prahy to je cesta cca na hodinu a pár minut. Do zpráv ti napíšu telefon na mne.

23

(14 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuze)

Ahoj. Vítej mezi (cvoky) s draky big_smile Asi každý z nás co tu je moc dobře ví proč říkám cvoky big_smile Na mě doma taky ze začátku koukali jako na naprostého magora big_smile big_smile Ale po nějakém čase si zvykli a zvykli si i sousedi big_smile big_smile Ale to prostě chvíli trvá. Lidi v ČR a SR berou draky jak sám říkáš jako hračku. To za jedno a za druhé draci přece lítají na podzim big_smile big_smile což je totální kravina ale lidi si to prostě myslí. Až když se jich zeptáš: drak lítá na podzim? A zkoušel jsi pouštět draka na podzim když nefoukalo? A nešlo to viď? Až pak si to uvědomí že drak nelítá na podzim ale KDYŽ FOUKÁ big_smile A Petr ti určitě najde tabulku kdy u Nás fouká smile a v podstatě fouká od oka 200 dní z roka? Petře když tak mne prosím tě oprav. Ale myslím si že cca tak nějak to bude vycházet.

24

(2 odpovědí, posláno do Foto, video)


Ještě nové video od PAW.

25

(10 odpovědí, posláno do Informace)

Tak se nějak dohodneme. Já mluvil s Michalem47 a ten by čas 3 měl mít. Jsem sním domluvený na čtvrtek že si ještě zavoláme a upřesníme zda přijede na tu drakiádu nebo ne. Sobota 10.10. by teoreticky jít mohla. Ale ještě se domluvíme podle počasí a větru.
No tak to jsou Pražští policajti no. Ale v zákonu je že nesmíš být blíže jak 50 m od silnice a tuším 500 m od letiště, pak tam je něco i o  výšce. Tam je o tuším o 50 metrech Ale tohle jsem neřešil jak mám 30 metrů šňůry tak se mne to netýká big_smile
To budou vědět lidi co se zabývají jednošňůrovými draky.