1

(35 odpovědí, posláno do Informace)

ketiv666 mockrát díky za odkaz, ten se opravdu hodí. Jsem rád že je tu někdo se stejným drakem. Kdybys měl nějaký rady a tipy tak pls napiš SZ, rád bych o něm pokecal...

2

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Nojo, ale mě došel drak s uvolněnou spojkou na jedný straně, jinak bych s tím nehejbal. Takže to mám blbě? Pak mě zmátlo to, že když jsem ji upevnil na stejný místo jako na druhý straně, tak plachta byla mírně posunutá k jedný straně. Ztratil jsem hned první lítání koncovku (split nock), takže jsem s tím hejbal. Podle čeho to mám ladit? Sorry, že se tak blbě ptám, ale fakt jěště vím prdlačku...

3

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Tak jsem to vzal od shora dolu, aby vzdálenosti spojek byly na obou hranách stejně. Spojky spodní tyče jsem dal cca. doprostřed výřezu jako je to na fotkách Eola. Plachta mi přijde ted dobre natažená, ale ta spodní tyč pořád vytváří malinko "U" viz foto. Je to takhle v pohodě?

http://2i.cz/2i/t/f7ed85af7c.jpg

4

(35 odpovědí, posláno do Informace)

sacredmoon napsal:

tady je fotka ze stránky eolo.com, jak má být drak naspod napnutý
http://en.eolo.com/imgs/productos/cometas_sport_pro/profesionales/SP8309/imgs/SP8309_06.jpg.
Oproti spodní tyčce by měly být vzpěry v úhlu 90 stupňů. Aby drak nebyl slyšet, měla by být optimálně napnutá šňůra, která vede na spodní hraně potahu uvnitř a končí vždy na každé špici dole. Overa nemám, takže by mohl odpovědět někdo z majitelů.

Závaží se umisťuje dole uprostřed
http://en.eolo.com/imgs/productos/cometas_sport_pro/profesionales/SP8309/imgs/SP8309_07.jpg

Tak koukám že mám trochu jinýho Overa. Spojovačky spodní tyče jsou zvenku zakrytý plachtou a pod závažím nemám tu "igelitovou" záplatu. Viz fotky:

http://2i.cz/2i/t/2a305872a1.jpg
http://2i.cz/2i/t/3b214963b0.jpg

Možná jiná třeba novější nebo starší verze. Pokusim se to teda optimálně napnout a pak to jěště nafotim, jestli to mám správně.

5

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Takže spojená spodní tyč by měla bejt rovná. Tím pádem si budu muset pohrát s těma šnůrama a správně je napnout. Když to dám podle té fotky a na obou stranách stejně, tak mám celou plachtu mírně posunutou vlevo podle středovýho kříže a tím pádem jednu stranu volnější. Ale tak snad to srovnám...

6

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Ahoj letci. Tak nakonec mám doma druhý týden Eolo Over. Drak se mi moc líbí a fakt pěkně se s ním lítá. To je jiný kafe, než ten čínan. Dokonce se už pokouším o Axel a JoJo, fakt se to s tím učí jedna báseň.
Mám ale pár dotazů. K draku nebyl žádný návod. Sice jsem většinu pochopil, ale nevím si rady jak napnout spodní tyčky. Když je nechám rovně, tak nemám plachtu úplně nataženou a v rychlejším obratu drak "prdí". Abych dosáhl napnutí plachty, musel bych úchyty spodních tyček posunout nahoru a tím by byla cela spojená spodní tyč docela do účka. Je toto normální, nebo musí být rovná?
Pak v kterých místech by mělo být závaží? Jestli je co nejvíc vespod tyčky, nebo má nějaký určený místo.

7

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Kluci mockrát díky za cené rady. Chodím lítat s těma vrtulníkama nejlíp za bezvětří, ale dá se do 7m/s. Tak na tyto dny na letišti bych převážně draka chtěl. Taky bych ho rád vozil v autě a náhodně si zalítal třeba po rozvozu :-) Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Infinity, ale přece jen nakonec vemu toho Overa, abych měl možnost i za slabého větru. Tak letu zdar...

8

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Kluci jěště mi poradte jestli  má smysl přidat si 800,-kč a mít místo Eolo Over draka HQ Infinity(se šňůrama). Mě se teda HQ moc líbí, jen má rozsah větru až od 2-4bft a Over od 1-4bft. Znamená to že si ním jako začátečník v lehkém vánku nezalítám?

9

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Ok půjdu do Over. Snad je to drak, který nebudu mít potřebu dlouho upgradovat. Jěště se teda rozhoduju mezi Neoxem. Nevím jestli rozdíl v rozpětí má takový význam u takto podobných draků. Prosím o poslední radu, ber Over, nebo ber Neox...

10

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Je mi jasný že to není jen o drakovi, ale i o rukách, ostatně stejně jako u RC. No, jěště teda asi něco přitlačim a koupim si pořádnýho draka. Máte třeba někdo zkušenost s EOLO Over? Nebo mám šáhnout po jiný značce. Jak vidim, tak se toho budu muset zase hodně naučit, co jsou to ty jojo stoppery?

11

(35 odpovědí, posláno do Informace)

OK tak mě se líbí třeba ELLIOT Magelan nebo Slide. Ale jestli je možný si třeba na rok vystačit s tím Genesisem, tak bych si ho nechal. Jestli se s ním ten základ dá naučit a je to jen o rychlosti. Jsem spíš na adrenalin, lítám i RC vrtulníky a letadla...

12

(35 odpovědí, posláno do Informace)

pvalen díky za reakci. Byl by přímo tip na takového draka? Něco v cenové relaci 2000-2500,-kč...

13

(35 odpovědí, posláno do Informace)

Ahoj, jsem úplný nováček v tomto sportu a rád bych získal nějaký informace. Sorry že píšu do tohoto vlákna, ale je tu zmínka o mém drakovi.
Koupil jsem u Ťamana dvoušnůrovýho draka za 100,-kč, jen abych si to vyzkoušel. Po pár startech je teda dost dobitej, ale už ho dokážu udržet ve vzduchu a dokonce záměrně přetočit šnůry a dělat tak piruety. Moc mě to nadchlo, tak jsem  se poohlídnul po něčem kvalitnějším a koupil právě Eolo Genesis. Zatím jsem neměl možnost ho vyzkoušet. Chtěl bych vědět, jestli jsem udělal dobře, nebo jsem si měl koupit na začátek něco většího a teda i dražšího. Možnost výměny tu myslím jěště je.
Gendorf, píšeš že toho draka máš rok a půl. Jak si s ním za tu dobu spokojen. Jaký byly začátky? A třeba nějakou radu na co si dát pozor, atd. Laboroval jsi nějak s těma závažíma?
A jak moc musí foukat, abych mohl s Genesisem lítat? Díky za reakce...