1

(7 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Kdyz delam s drakem nejakou tu otocku (napr. axla...), jak je to se zamotavanim snur? Musi pak byt logicky prekroucene, coz by melo mit dopad na ovladatelnost a letuschopnost draka, ne?

2

(2 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Povedlo se mi u akrobatického draka typ delta malinko natrhnout plášť draka, materiál icarex. jak je nejlepší trhlinu zalepit a čím? Dají se koupit nějaké záplaty?

3

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Chtěla bych se zeptat jak velikého draka si mám pořídít na snowkiting když vážím 58 Kg, aby se s ním dalo skákat i při malém větru a dělat nějaké triky. Mohli by jste mi doporučit nějakého konkrétního za dobrou cenu?

4

(5 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

gde mam na ynternetu najýt návody na stavbu draků akrobatických poket sleyda jsem sy už postavyl

5

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Jakej je nejvhodnější na snowkiting?

6

(2 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Jaký úhel má drak svírat s vodorovnou podložkou, když držím draka za pouštěcí šňůru?

7

(1 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

Jakým způsobem se skracují laminátové a karbonové tyčky?

8

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Existuje nějaká odborná příručka doplněná o fotografie a rady ohledně kiteboardingu? Jak se starat a ošetřovat kita, bar, šňůry, nějaké rady ohledně jízd a techniky jízd.

9

(3 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Lze akrobatického draka dostat do vzduchu i při menší síle větru, mě se to podařilo jen při silném větru. Prosím o zaslání nějakých chytáků pokud nějáké jsou. děkuji.

10

(1 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

chtěl bych se zeptat na nějaké triky. Sem začátečník a nic nevim k tomuto tématu tak vás prosím o nějakou radu

11

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Mám malého tréningového draka X Trac 2,5. Vie mi niekto povedať či je realne, aby ma kite s takou malou plochou potiahol na snowboarde, prípadne aj na vode? Zrejme asi ale nie. Za tie 2 týždne čo ho mám, som mala len jednu príležitosť dostať ho do vzduchu, pretože stále nie je dostatočný vietor.

12

(2 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Snažím se už asi 9 dní se svým novým drakem Bebop fire udělat trik Axel nedaří se mi to a tak bych vás chtěl požádat jestli bi ste mi mohl říct jak nato po případě jestli je tento drak alespoň trochu vhodný pro takové triki.

13

(1 odpovědí, posláno do Stavba, tuning a opravy)

mam od vás draka EDEN od EOLO a nějak jsem si nešikovně hnul s vyvázáním šnůr na drakovi. smile no stane se, není někde návod jak šňůry vyvázat, možná nějaký návod s vysvětlivkama? jaká má být délka?

14

(2 odpovědí, posláno do Jednošňůroví draci)

Mám draka na jedné šňůře a nevím, jak ho dostat co možno nejvýše. Ať se sebevíce snažím, drak vystoupí asi do 100m a výše už neletí - při odmotávání šňůry se pouze vzdaluje do dálky, ale ne do výšky.

15

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Pokud chceš někomu radit pevale nauč se terminologii na padáku se padá!! Do kurzu bych nešel.

16

(1 odpovědí, posláno do Základy létání a triky)

Dnes jsem měl první letovou zkušenost s řiditelným drakem - čínská provenience. Podařilo se mi ho pouze odstartovat. Jakmile byl ve vzduchu, začal se nekontrolovatelně otáčet. Poradí mi někdo, kde je zakopaný pes.

17

(1 odpovědí, posláno do Powerkiting)

Chtěl bych se zeptat co bych měl mít jako absolutní začátečník abych mohl jezdit na vodě i souši, v zimě i v létě - takový začátečnický univerzál. Jelikož ani nevím zda bych u toho vydržel tak také za co nejméně peněz. Po čem případně i kde bych měl něco shánět.

18

(1 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuze)

Jak velkého draka můžu pouštět aniž bych se dopustil nějakého přestupku, je toto řešeno zákonem či vyhláškou, je povoleno pouštět draky na místním letišti které slouží pro potřeby aeroklubu?