1

Téma: "zero wind" draci

Pan Jeroným Bartoloměj Bláha (Příbram) mi poslal dotaz, zda u nís letají nějací zájemci s těmito typy jednošňůrových draků. Protože o žádném nevím, tak se ptám a prosím, pokud o nějakém víte nebo sami s takovými draky létáte, tak mi dejte vědět. Děkuji

A tady nějaká ukázková videa


Skate glider

Drak od Horvatha

Osobně jsem si jednoho takového taky pořídil, protože abych si ho ušil, tak k tomu jsem se nedokopal ;-)

2

Re: "zero wind" draci

Videl som pred par rokmi v Cervii jedneho s Horvathom lietat podvecer ked nebol vietor. Bola to parada, tak som si povedal ze to musim mat. Ked som ale pozrel ceny, tak som si to rozmyslel... sad

3 Naposledy upravil: michal47 (08.05.2019 15:06:51)

Re: "zero wind" draci

Já jsem uvažoval taky jednu dobu že si ho ušiju, ale návod je jen na toho nejmenšího draka https://www.horvath.ch/en/the-urban-ninja-kite-plan/ a mě se líbil ten největší ale cena je opravdu vysoká. Sháněl jsem jak ho zarámovat a jsou tam lehké tyčky a to je taky problém. Nakonec jsem ale koukal že HQ invento asi v licenci nějaké prodávalo za příznivější cenu.
https://kite.builders/test-der-hq-hybrid-200-240

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

4

Re: "zero wind" draci

Také jsem chtěl šít ;-) ale nakonec jsem si minulý rok na vánoce jednoho malého koupil
http://www.emmakites.com/index.php?main … cts_id=372
měli zrovna slevu ;-)

5

Re: "zero wind" draci

Také mě tato záležitost zlákala ( v čemž měl loni Petr pravdu big_smile ) a přikládám první let z prvního prototypu. Vyděsil mě, že byl ochoten létat. Další se již tvoří ze Skytexu27

(:- ten co je v záběhu :-)

6

Re: "zero wind" draci

Šikovný chlapec ;-)

7

Re: "zero wind" draci

Nádhera :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

8

Re: "zero wind" draci

Moc pěkné. Zase mě to trochu láká, ale chtěl bych rozpětí aspoň dva metry.  Kde seženeš ten skytex 27 ?

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

9 Naposledy upravil: Bart (16.07.2019 17:12:52)

Re: "zero wind" draci

Děkuji za uznání kluci. Já sám z toho mám velkou radost.

Je fakt, že fascinance těmito draky mě asi jen tak nepřejde. Včerejší podvečer byl po dešti úžasný, ale to znáte všichni "tu vášeň", když ho nechcete položit na zem a chce se vám lítat a lítat. Každopádně jsem si to okořenil ještě nočním létáním nad svítícími fontánami u Janáčkova divadla v Brně.

Testovací Skytex s rozpětím 190 je v provozu a jsem až na detaily spokojen, takže teď se chystám na ten 230.

Třeba vás to video taky posune. :-)

(:- ten co je v záběhu :-)

10 Naposledy upravil: michal47 (17.07.2019 18:05:05)

Re: "zero wind" draci

Koukal jsem na ty draky od Horvatha a nakonec si říkám že do města asi nemá cenu dělat většího draka než těch 230cm. Chce to pak asi víc prostoru na létání. Docela by mě zajímalo jak si v návrhu postupoval. Vždycky když jsem o tom přemýšlel tak bych asi postavil toho malého abych měl představu jak se má ten drak chovat. Pak už by to byl experiment o větší velikosti.  Trochu mě na tom odrazuje že ten drak musí být nějak vyvážen a chce to zkušenosti. Je super že ti to takhle lítá a zajímá mě jestli si nějak řešil návrh draka. Nějaké rozměry, nastavení vyvážení, délku napínací tyčky a umístění ... Ten větší je to samé v jiném měřítku a nebo nově vymyšlený s trochu jiným nastavením ? Je těžké to nějak vyladit aby to lítalo ?

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

11

Re: "zero wind" draci

Ne vše musí být "mega". Podvečer se dá v lese zpříjemnit i s malým drakem, který má jen pár gramů. Je pravda, že jde o indoor verzi a nastavení, tak na každou desetinu větru reaguje, což je na videu vidět. Na druhou stranu se člověk nenudí smile

(:- ten co je v záběhu :-)

12

Re: "zero wind" draci

Jak říkám. Šikovný chlapec a drak taky lítá perfektně ;-)

13

Re: "zero wind" draci

Lehký vítr na přehradním mole.

(:- ten co je v záběhu :-)