1 Naposledy upravil: dafoemage (14.09.2016 14:54:22)

Téma: Revolution

Tak a je to tu. Potřeboval bych poradit s Revolution EXP. Pořád táhne k jedné straně, resp se točí zprava doleva a na druhou stranu má strašně pomalou rotaci, někdy nejde vůbec. Když už ho točím na druhou (zázrakem) tak ho "podfoukne" vítr, vzduch z plachty je pryč (což nechápu) a drak jde k zemi. Samozřejmě to končí zamotanými lajnami. Lajny mám stejně dlouhé (přivázal jsem je a měřil napnuté). Koukal jsem i na nastavení uzdy (vyvázání) na netu a přijde mi že je v pořádku, jenže něco je špatně a nevím co. Vítr byl pokaždé kolem 3 Bft.  Je mi jasné že zabere trochu času než se s ním naučím ale když jsem si ho půjčoval v Jihlavě od Františka, nebyly s ním takové problémy, drak létal celkem hladce a to jsem ho měl cca půl hodiny. S tímhle jsem byl asi potřetí a vždycky katastrofa :-( František má sice Rev 1.5 a já Rev EXP ale tak zásadní rozdíly v ovladatelnosti bych tomu nepřisuzoval. Má někdo zkušenost prosím ? Dnes jsem už vzteky švihnul madly o zem a bylo po náladě... Napadlo mě ještě jestli na to můžou mít vliv lajny, jelikož mám dyneemy 60 kg. Btw drhnou o sebe jak prase.. Fňuk a help pls... :-(

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

2

Re: Revolution

Ahoj,

osobně bych jako první překontroloval váhy, zda jsou stejné na obou stranách, stejně nastavené apod.. Pak bych se podíval na vzpěry a jejich umístění. Pak propnutí plachty na jedné a druhé straně.

Pokud jsou doopravdy šňůry stejně dlouhé a v tahu se jedna nevytahuje víc, tak ty by na to něměli mít vliv.

Ahoj

Petr

3

Re: Revolution

Dneska pro sichr ještě jednou přeměřím lajny a zkouknu váhy. Něco jsem si o tom dnes v noci přečetl (jak poměřit/nastavit váhy apod) a uvidím :-) Jinak co jsem četl na REV fóru, tak dost lidí mělo podobné zkušenosti jako já, takže i učení se bude běh na dlouhou trať :-)

Díky Petře smile

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

4

Re: Revolution

Nějaké úkázky jak na to ;-)

a tady má pán i základy létání, simulátor a pod.
https://www.youtube.com/channel/UCPGoYY … IjpdTNkKgQ