1

Téma: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Zveme všechny zájemce o létání s draky, na 8. celorepublikový sraz - společné létání nejen s akrobatickými draky, ale i jinými ;-)

Akce se koná na letišti v Jihlavě začátkem května a to 7.5.2015 (sobota).
Sraz účastníku je v 10 hod., ukončení akce odpoledne dle zájmu. Účastnický poplatek je 70 Kč za osobu.

Všichni zájemci jsou vítáni. Od začátečníků až po profesionály. Jedná se hlavně o výměnu zkušenosti, naučení se novým trikům, vzájemné seznámení apod.

Pro zájemnce možné domluvit si ubytování přímo na letišti. Pokoje jsou čtyřlůžkové a šestilůžkové s vlastním sociálním zařízením, cena 170 Kč/osoba/noc. Občerstvení je v klubovně (TV) s denním provozem přímo v prostorách aeroklubu s možností venkovního posezení pod pergolou s krbem. Další možnost ubytování je v Jihlavě nebo v okolních vesnicích, okolo letiště.

A co je v plánu?

  • létání, létání a zase létání ;-)

  • a mimo to také povídání a vysvětlování a ukazování jak se co dělá, či mělo se dělat

  • a letos opět nějaké soutěže a předvádění

  • můžete si vyzkoušet létání s jinými typy draků i létání nebo, pokud to bude možné, jízdu s trakčním drakem -  kiting (tříkolka, travní lyže, mountainboard apod.)

Více informací ...

Poznámka či prosba
Napište do diskuze níže co by jste chtěli na srazu dělat, vidět, případně nějaké vaše návrhy, vzkazy, připomínky apod.
Děkuji

2

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Prvním přihlášeným je dafoemage, který přijede s draky Prism Jazz a Prism Zephyr
pozn: a ve spolujízdě nabízí dopravu do Jihlavy ;-)

Tak kdo bude další?

3 Naposledy upravil: mio (25.04.2016 16:20:12)

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

No, napisal som cez formular ale neviem ci to preslo, v maili mam notifikaciu o nedoruceni z domeny sebastian.thinline.cz. Ale chystam sa prist, so vsetkymi mojimi jednosnurakmi a dvojsnurakmi.

4

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

mio napsal:

No, napisal som cez formular ale neviem ci to preslo, v maili som mam notifikaciu o nedoruceni z domeny sebastian.thinline.cz. Ale chystam sa prist, so vsetkymi mojimi jednosnurakmi a dvojsnurakmi.


Super, čím víc lidí tím líp a hodně oceňuju že jedeš ze Slovenska:-)))

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

5

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Mio, nic mi od tebe nepřišlo. Nic se něděje, dobře jsi to vyřešil tím, že jsi to napsal zde ;-)

6 Naposledy upravil: michal47 (01.05.2016 19:35:40)

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Tak zatím to vypadá že tento rok se sejdeme ve čtyřech ;-) Asi je brzo na nějaké předpovědi, ale i počasí by mohlo být lepší než minulý rok.
https://www.windyty.com/49.424/15.631?m … ,15.633,16

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

7

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

michal47 napsal:

Tak zatím to vypadá že tento rok se sejdeme ve čtyřech ;-) Asi je brzo na nějaké předpovědi, ale i počasí by mohlo být lepší než minulý rok.
https://www.windyty.com/49.424/15.631?m … ,15.633,16


U mě to vypadá že s sebou přivezu ještě svoji přítelku a půjčím jí Jazze, tak budeme asi v 5ti :-) Kolega kterého jsem zval i s jeho Infinity to bohužel před cca týdnem odřekl kvůli nějakým povinnostem k jeho rodičům, ale i tak si myslím že to bude stát za to. Počasí by mělo vyjít poměrně fajn, alespoň podle Windyty :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

8

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Jinak šlo by mít na někoho telefonní číslo kdybych potřeboval donavigovat nebo pro případ potíží po cestě? Do PM a samozřejmě šířit ho nebudu

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

9

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Bude mat niekto pozicat lineset 70-100dan 30m? Mam objednane ale do soboty to este nepride... sad

10

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

mio napsal:

Bude mat niekto pozicat lineset 70-100dan 30m? Mam objednane ale do soboty to este nepride... sad


no já náhradní bohužel nemám sad

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

11

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Já něco určitě navíc mám.

Draci: Magnum,Thornback,Mohawk,Asmara,B'zar,Le Quartz,Mohawk 110%

12 Naposledy upravil: mio (03.05.2016 10:55:27)

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Super, tak prinesiem a mozno konecne zalietam aj Batkite co mam uz mesiac a pol odlozeny v skrini. 20 km/h co je v predpovedi sice nie je az tak moc, ale na prvy let by to stacit malo... wink

13

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

mio napsal:

Super, tak prinesiem a mozno konecne zalietam aj Batkite co mam uz mesiac a pol odlozeny v skrini. 20 km/h co je v predpovedi sice nie je az tak moc, ale na prvy let by to stacit malo... wink


no koukal jsem na youtube na Batkite. Pěkný rychlík :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

14

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Nějaké šňůry budu mít taky, ale jen 25m, i když teď nevým jestli takovou nosnost.

Ten Batkite je spíše rychlostní drak než akrobatický ;-)

15

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

No vezmem ho a uvidime. Ano je rychlostny, ale ja som v trikoch uplny zaciatocnik a ako takemu sa mi pri viac ako 15km/h dost tazko trenuje. Vtedy si radsej zaspeedujem. smile

16

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

mio napsal:

No vezmem ho a uvidime. Ano je rychlostny, ale ja som v trikoch uplny zaciatocnik a ako takemu sa mi pri viac ako 15km/h dost tazko trenuje. Vtedy si radsej zaspeedujem. smile

Mi povídej. jsem rád že umím jakž takž přistát a pokouším se o Axel :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

17

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

pro mio a dafoemage

Z toho si nic nedělejte. Létám s akrobatem už skoro 10 let a pořádně přistát neumím a horkotěžko zvládnu Axla ;-)

Důležité je, mít z létání radost a potěšení yikes)

18

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Milan mi dal sebou nějaké draky = akrobaty + malé tažné (na hraní) a nabízí je za 3/4 ceny!

Tak si třeba rozšíříte letecký park ;-)

19 Naposledy upravil: mio (04.05.2016 18:30:05)

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

No to si teda budem musiet rozmysliet kolko penazi zamenim... neutral

Pocasie zatial vyzera super, dufam ze to tak vydrzi.

Ja prinesiem aj liftera, tak keby mal niekto napr. nejaky banner alebo prapor, mozeme ho dvihnut do vysky, aby ho bolo vidiet poriadne z dialky smile

Ozaj, je nejaky vyskovy limit? Lebo u nas v zakone su sarkany z limitov pre rc modely explicitne vynate, takze technicky na ne nie je ziadny limit... wink
Ako je to u vas?

20

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Já tvrdím, že je limit 100 m, ale nikde explicitně jsme to nenašli ;-)

21 Naposledy upravil: dafoemage (05.05.2016 07:49:28)

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Tak a jak mám smůlu jako pokaždé když se na něco dlouho těším, tak mi včera na mém milovaném stařičkém Renaultu praskl kinetický kloub a šlo do háje i ložisko, čili jsem nepojízdný. Respektive lajsnout si to můžu za předpokladu že budu riskovat že se mi někde po cestě vychýlí levé kolo, což nedám. Mechanik musí díly objednat a oprava proběhne až příští víkend. Nehledě k tomu že bude měnit komplet přední nápravu což mě vyjde na 10 litrů. Fakt zákon schválnosti :-((

Nicméně zvažuju cestu tam i z5 vlakem, tak bych se chtěl zeptat jestli by v tomhle případě byl někdo z vás ochotný sjet pro mě dopoledne  z letiště na jihlavské nádraží a potom mě tam zase mohl odvézt v průběhu odpoledne...?

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

22

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

No, ja by som rad, ale my tam ideme cela rodina, ja ostanem na letisku, a ostatni si vezmu auto a pojdu po svojom programe, takze vlastne budem bez auta.
Inak to fakt nastve taketo veci... sad Dufam ze sa ti napriek tomu podari prist.

23

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

mio napsal:

No, ja by som rad, ale my tam ideme cela rodina, ja ostanem na letisku, a ostatni si vezmu auto a pojdu po svojom programe, takze vlastne budem bez auta.
Inak to fakt nastve taketo veci... sad Dufam ze sa ti napriek tomu podari prist.

Nevadí ale i tak děkuju za ochotu. No studuju tu jízdní řády. Neměl by to být problém i když cesta trvá přibližně 4,5 hodiny :-)

- = Prism Jazz ice = -
- = Prism Zephyr = -
- = R-sky Initial = -
- = Revolution EXP = -

24

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Zajel bych pro tebe, ale vzhledem k tomu, že budu fungovat jako organizátor, tak bych rád byl na místě.

Nádraží od letiště je cca 5 km. Tak se třeba někdo najde, kdo tě vezme, ať nemusíš pěšky ;-)
https://mapy.cz/s/Eps9

Ale díval jsem se a jede v 9:57 od nádraží trolejbus a pak autobus
tam a zpět. Jen musíš dojít buď z Henčova a nebo ze Švábka. Ikdyž na křižovatce u letiště je zastávka a třeba by ti tam zastavil.

Nebo pak autobus, ale jede z autobusového nádraží (od vlakového cca 2,5km) v 11:20

25

Re: 8.celorepublikový sraz - Jihlava 2016

Ahoj. Já tam pro tebe dojedu ale potřebuji vědět v kolik tam cca budeš. A nebo bych ti mohl nabídnout cestu z Olbramovic do Jihlavy a pak zpět. Jedu ode mne směr Tábor pak se stavím pro Michala v Pelhřimově a jedeme zadem do Jihlavy. Záleží na tobě zda je pro tebe lepší cesta od tebe Kolín-Havl Brod-Jihlava a nebo jet přes Prahu a pak směr Tábor. Olbramovice jsou pro mne asi 10km zajížďka ale to není takový problém tam pro tebe sjet. Ale mají výhodu že tam staví rychlíky co jezdí Praha Budějovice. Je to v podstatě asi třetí zastávka rychlíku z Prahy. Z Prahy to je cesta cca na hodinu a pár minut. Do zpráv ti napíšu telefon na mne.

Draci EOLO: Over , Neox