1

Téma: Elliot X-Dream

Ahoj všichni! Zajímalo by mě jestli má někdo s tímhle drakem zkušenosti. Líbí se mi u něj rozsah síly větru v jakém dokáže létat. Chtěl bych se s ním naučit lehké i složitější triky. Sám mam komoráka za 400,- zhruba 2m čtvereční, což mi zatim na vyblbnutí a přetahování v silnějšim větru stačí. Kamarád má stunt kite Limbo, pěkně se s nim blbne. Rád bych si pořídil něco většiho, na naučení a co vydrží silnější vítr, proto Elliot X-Dream. Je to tenhle http://www.kitecentrum.cz/katalog-176-E … telny-drak  Moc se v těch značkách a kvalitách zatim nevyznám, tak by se mi hodila nějaká rada, i jestli drak bude dobrej na triky. A další věc jsou šňůry, ty co jsou dodávány (na 50kg) mi přijde docela slabý. Děkuju za jakoukoliv radu smile

2

Re: Elliot X-Dream

Ahoj, nelétal jsem s ním. Jen jej znám fyzicky.
Co vím, tak je to rychlý drak, s tahem okolo 50kg (pro hnidopychy správně 50kN ;-) ) určený hlavně pro létání tzv. 2D triků. Nějaký jednoduchý 3D trik s ním zvládneš určitě také, ale bude to horší. 


Ale pokud jej chceš na "vyblbnutí a přetahování v silnějšim větru", tak na to je ideální. Na nějaké složitější 3D triky jej nedoporučuji.
Firma Elliot je primárně zaměřena na rychlé, silové draky. Pokud chceš nějakého draka od Elliot na trikové létání, tak si raději kup Elliot Slide (Slide Competition) , většího Magelan a nebo rovnou Enigma ;-)
p.s.: doplň si prosím do profilu bydliště. pokud jsi z Brna tak přijď v neděli na společné létání

3

Re: Elliot X-Dream

Díky za info, jsem zas o něco chytřejší smile Nemusim výhradně kupovat značku Elliot. Když to vezmu z široka tak buď je drak lepší v tahu a rychlosti, nebo lepší na triky, chápu to zhruba dobře? Ještě koukám na Invento Batkite http://www.kitecentrum.cz/katalog-660-I … telny-drak  zdá se mi že by mohl být schopnější v obou směrech a zase se mi u něj líbí velkej větrnej rozsah. Ale video, kde dělá lepší triky jsem nenašel. Bydliště mam doplněný. Dík za pozvání, ale bydlim kousek od Kladna, Brno mam bohužel trošku z ruky smile

4

Re: Elliot X-Dream

Ono se to tak dělit nedá. Řekl bych spíše když takto, tak dělení na minimálně tři skupiny: drak pro začátečníky, triky/přesnost,  rychlost/tah.

Nevím proč, ale stále si vybíráš spíše rychlé draky pro 2D triky a i tah (viz.první video)Pokud umíš něměcky, tak tady je recenze.

Možná by bylo dobré, aby jsi napsal co od draka očekáváš, jaký asi tak větrný rozsah a kolik jsi za něj ochotný plus/mínus dát.

Z Kladna je to dál, takže když tak příští rok třeba na květnovém srazu v Jihlavě ;-)

5

Re: Elliot X-Dream

Hodně jsem koukal na draky spíš na sílu, ale dneska se mi podařilo znovu navázat a zprovoznit totálně zamotaný křídlo 2m čtverečení, takže s tim se na tah a sílu vyblbnu dost prozatim. Chtěl bych draka na 3D triky, něco přesnějšího (když moje ruce daj smile) pokud možno nějakej větší větrnej rozsah, páč tady je to hodně různorodý. Co se týče ceny tak kolem 2000,- +-max zhruba těch 2500,-. Nejsem žádnej profík, takže něco na naučení a něco s čim si vyhraju i po delší době smile

Jihlava je o něco blíž, pokud bude pěknej víkend a budu už trochu něco umět, abych nebyl za dřeváka, tak bych rád dorazil smile

6

Re: Elliot X-Dream

Z toho co je na stránkách Kitecentrum by se dalo použít:

Křídlo je ve srovnání s drakem docela pomalé a v některých případech má i menší tah. Takže kdyby jsi si chtěl užít rychlosti a tahu tak třeba něco takového:

Pokud by se ti z toho nic nelíbilo, tak pak ti můžeme něco objednat přímo od

plus další ...

Jinak je v Brně v termínu 7.-10.11.2013 veletrh SportLife, takže pokud budeš mít čas a náladu, tak můžeš přijet a přijít se podívat na náš stánek. A tady to pak můžeme probrat osobně ;-)

7

Re: Elliot X-Dream

Ještě jednou díky za info, koukám že mam z čeho vybírat smile jak se znám, tak určitě nezůstanu u jednoho, ale postupem času to vidim na pěknou sbírku big_smile

Jak řikám, Brno je pro mě daleko, jedině kdyby se mi povedlo někoho zlanařit, tak si možná uděláme train-trip, každopádně dík za pozvánku smile

8

Re: Elliot X-Dream

Kdyby tady fungovala trochu "Spolujízda", tak by jsi tam mohl napsat, že by jsi chtěl jet na veletrh z Kladna do Brna a zpět a třeba by se našel někdo, kdo by jel tím to směrem taky.
Takže pak je lepší když tak na dopravu využít Jízdomat.
Je to rychlé a levné ;-)