1

Téma: 11.11.2012 společné létání s draky na Slatině v Brně

Zveme vás na letošní páté společné létání nyní v neděli 11.11.2012 ve 14 hod.
Sejdeme se u retenční nádrže ve Slatině (Švédské valy) (49°9'53.352"N, 16°40'5.679"E). Kdo pojede MHD tak nejblíže je zastávka Slatina, závod, autobus 75, 77, 78 a pak asi 1 km pěšky.
Přijďte všichni co jste si koupili draka nebo jej dostali a nevíte co s ním nebo by jste chtěli získat další informace, podněty a rady. Přijďte i vy, kteří již něco umíte, ať se můžete podělit se svými zkušenostmi s ostatními a případně se i něco přiučit.
Ukažme, že s draky se může doopravdy létat po celý rok.
Doufám, že vás přijde zase o něco víc jako minule, i když poteče svatomartinské víno proudem a pečené husy budou létat vzduchem ;-)

Více info i o minulých srazech ...

2

Re: 11.11.2012 společné létání s draky na Slatině v Brně

Nedělní létání docela vyšlo. Foukalo o sto šest, i když ke konci už to šlo trochu dolů. Na sraz dorazil mimo mne už jen petrka a shaadow. Ostatní se asi cpali husama a kačenama a nalévali svatomartinským vínem ;-)

Když jsem přicházel překvapilo mne velké množství draků ve vzduchu. Jezdili tam 3-5 kluků s powerkitama na mountainbordech a létalo tam i pár lidí s jednošňůrákama a dva s akrobaty. Po čase dorazilo i několik rodinek s dětmi a vytáhli jednošňůráky a jedni i cvičné křídlo.

S akrobaty tam létal jeden tatínek s dítětem, které bylo již notně zmrzlé, protože podle jeho slov, předtím pouštěli delší dobu jednošňůrového draka a pak jedem z powerkitařů. Oba byli začátečníci, i když tatínkovi to šlo překvapivě o poznání lépe ;-)

Později přišel i jeden pán a akrobatem, který jej, jak říkal, koupil za 300 Kč na AKURO, aby si vyzkoušel jestli mu to půjde a bude ho to bavit. Drak měl rozpětí okolo 180 cm, byl ale docela úzký a plochý. Klasicky šitý, nelepený.Tyčky měl laminátové asi tak 3 mm, což vzhledem k rozměrům bylo docela málo a drak díky tomu dost pružil a tím blbě reagoval na ovládání. A když se k tomu přidalo protahování vlastních šňůr, tak reakce draka byly dost pomalé. Choval se spíše jako padákový drak – křídlo. Na druhou stranu, díky tomu odpouštěl nepřesnosti v ovládání. Podle stavu draka bylo vidět, že létání s akrobatickým řiditelným drakem pána docela chytlo. Při rozhovoru se zmínil, že už uvažuje o koupi nějakého lepšího draka.

Chvíli jsem s pánem létal a snažil se předat nějaké rady a zkušenosti. Hlavně jsme se zaměřili na odstranění nešvaru mnoha začátečníků – křížení a mávání s rukama. No, uvidíme zda ještě někdy přijde a pokud ano, jak se zlepšil ;-)