1

Téma: Dotazy - šňůry + konstrukce draka

Ahoj pánové,

Mám na Vás 3 dotazy:

1. Šňůry - dneska jsem půjčil kámošovi draka a poslal ho na zem. Bohužel se mi při tom přetrha šňůra, takže musím koupit novou. Drak je to Sigma Spirit 2,5 a původní šňůry tam dle informací z netu mají být 130 daN (cca. 120 - 130 Kg). Kde je mám koupit? Našel jsem na netu nějaké šňůry, které jsou 2, nebo které jsou 4. Vzhledem k tomu, že mám ještě jednoho draka Maestro II a tam jsou šňůry 2x25 m 70 Kg, tak jsem si říkal, že bych koupil 4 šňůry. Jedna je na 95 Kg a druhá je na 130 Kg. Jedná se o P.K.A ovládací šňůry. Našel jsem je na 3w.draciakity.cz Otázka je, jestli nejsou nějak spojené/propojené a daly by se použít na každého draka jedna.

Případně mi poraďte, kde se dají koupit ty správné šňůry na tohole draka. Ideálně na oba dva. Napadlo mě koupit šňůry Dyneema na metráž, ale nějak nemůžu najít ty správné...

2. Šňůry Maestro II - koupil jsem tohohle draka, ale jedna šňůra je o cca. 15 cm kratší, než druhá. Je to normální, když se koupí drak R2F, tak bych nečekal, že se tohle může stát..

3. Maestro II - když jsem skládal draka, tak jsem zjistil, že v místě, kde napojuju spodní tyčku, tak v pravé části na křídle draka jsou 2 zarážky. Jsou tam proto, že se držák, do kterého se vsouvá tyčka, nebude nemůže pohybovat. Bohužel objímka, která ho má držet je uvolněná. Takže se ten držák může pohybovat nahoru a dolů... Stačilo by to přilepit, ale říkám si, že je to nový drak. Tak jestli ho nereklamovat...

Díky moc.

ZUZY

2

Re: Dotazy - šňůry + konstrukce draka

1. Šňůry
Šňůry nabízí různí prodejci draků. V tvém případě se jedná o šňůry k powerkitu – tažnému draku, tak bych se obrátil na tento typ prodejců. Šňůry 130 daN (cca. 120 - 130 kg) jsou to nejčastěji používané a dají se koupit i u nás (http://www.kitecentrum.cz/, pokud je tam nenajdeš, napiš email Milanovi - jahoda@aikon.cz).

Ty šňůry co jsi psal, tz. 2x 95 kg + 2x 130 kg, jsou určeny pro čtyřšňůrového tažného draka a každá dvojce o stejné nosnosti je namotaná zvlášť, takže se dají použít, tak jak jsi psal. Ale osobně bych nedoporučoval používat ty šňůry 95 kg na tvého akrobatického draka, protože budou pro něj zbytečné silné a tím i těžké a budou jej stahovat. A pokud se nepletu, tak ty P.K.A. šňůry jsou bez opletu, takže tím pádem už vůbec ne.

2. Šňůry Maestro II
To že u Maestra od HQ byly různě dlouhé šňůry mne dost zaráží. S nimi nebyl nikdy problém, to bývalo zvykem u EOLA. Ti měli dost často různé délky.

Šňůry na akrobata můžeš taky koupit u nás a nebo u kteréhokoliv jiného prodejce.

3. Maestro II
To že je uvolněná některá zarážka, se také stává. Je to tím, že zrovna v tom místě byla třeba tyčka trochu mastná a lepidlo dobře nechytlo. Takže to trochu drželo a až jsi zarážku zatížil, tak to povolilo. Reklamovat to můžeš, ale prodejce tam kápne lepidlo a vrátí ti draka zpět. Takže je rychlejší si to udělat sám a nečekat měsíc na vyřízení reklamace ;-)