1 Naposledy upravil: filip (06.09.2012 20:20:32)

Téma: Drak pyramida, jaké zavěšení

Zdravím všechny stavitelé kteří si umí postavit draky sami. Vyrobil jsem si draka pyramidu viz odkaz http://krabicdraci.rajce.idnes.cz/DRACI  Podle návodu z roku  1967 má být trojstranný závěs ODKAZ BUDE V DALŠÍM PŘÍSPĚVKU Při tomto zavěšení ale drak dělá vrtule(točí se dokola), zkoušel jsem normální krabicový zavěs dvoustěný. Výsledek byl pouze to že pyramida nabrala vyšku cca 2  metry a pak držela stopu(ve vzduchu se vůbec netřásla byla velice klidná) a poté spadla. Pak jsem ještě zkoušel závěs za jeden hrot ale pyramida neletla.Jediné čeho sem si všiml že při letu se naklání na plocho jako by chtěla trojstraný zavěs ale na tom se otáčela. Trojstrany závěs jsem  zkoušel tak že jsem běhal po zahradě s asi 1m provázku. Dále jsem pyramidu vynesl asi 70 -80m vysoko a poté jsem čekal že se třebas rozletí ale ono nic. Dnes jsem pouště na silném větru což odpovídá že jsem malem polámal drak ODKAZ BUDE V DALŠÍM PŘÍSPĚVKU velikosti ,,L,,. Síla větru + mírné nárazy musely být cca od 4 do 6 Bft.
Mohl by mi někdo prosím poradit jaký závěs použít aby pyramida létala,nebo napsat nějaké zkušenosti s tímto drakem? Díky všem

2

Re: Drak pyramida, jaké zavěšení

Trojstraný závěs  http://www.stavimedraky.rozhled.cz/inde … =krabicovi obrázek 24.

3

Re: Drak pyramida, jaké zavěšení

Drak který jsem málem polámal http://www.koladraci.cz/index.php/akrob … urovy.html velikosti ,,L,,

4

Re: Drak pyramida, jaké zavěšení

Draci ve tvaru pyramidy se většinou zavěšují za špici i když jsem jich pár viděl vyvázaných na hraně (dvoj/troj závěs). Ale všichni ti draci měli jinak řešený potah. Ty jej máš vně. Oni mají každý samostatný jehlan, potažený zvlášť a to tak, že z návětrné strany.

Pokud máš čas, tak s drakem přijeď na drakiádu do Bořitova nebo k Bolkovi. Podíváme se na něj a uvidíme co s ním.

5 Naposledy upravil: filip (08.09.2012 07:41:44)

Re: Drak pyramida, jaké zavěšení

Zkoušeli jsme i závěs na jednu stranu ale pořád to dělá to samé, napadlo mě že bych mohl udělat díry ve vrcholech aby tam vítr proudil, jinak pyramida vypadá ve vzduchu dobře a klidnějšího draka doma nemám na to jaké byly nárazy, připadá mi že pyramida se vynese nahoru nasátím vzduchu do komor a pak jak sou komory plné stojí na místě.  Jinak by pyramida musela létat ve vichřici.

Ještě k té drakiádě bydlím na Moravě nedaleko města Frýdek-Místek, takže to mám trochu z ruky, ale dík za nabídku.

6

Re: Drak pyramida, jaké zavěšení

Ano, vzhledem k tvé konstrukci draka, by ty otvory ve vrcholech určitě ke stabilizaci přispěli.

Proč nenapíšeš do svého profilu, odkud jsi? Tato prosba je napsána i v info pro registraci, ale málokdo ji dodržuje a pak se není možné s vámi domlouvat.

Občas jezdím k rodičům do ValMezu, tak se když tak můžeme potkat i zde.

Co se týče "trochu z ruky", tak na letošní drakiádě v Bořitově byli opět kluci až z čech (Pelhřimov, Hradec Králové, Praha a pod.) a přijeli i Rakušáci. Takže je to spíše možná o zájmu a chtění ;-)