DRACI.NET
 

Jít do obsahu fóra

DRACI.NET - diskuze

Diskuze o všem okolo draků, kitingu a powerkitingu

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

11

Já je teda dávám na sušák jelikož se bojím aby se na topení nezkur....  :-)

10

Mokré šňůry neřeším. Pokud fouká tak mne to nezastaví big_smile Řeším to topením. Po lítání nechám uschnout draka na háčku v garáži. A šňůry včetně oušek dám na topení. A když fouká dost tak ty mokré šňůry ten drak ani nepozná.

9

Dokoupím zas zásoby :-) Lítání mě bere čím dál víc tak shromažďuju tyčky, uříznuté zbytky užších tyček používám jako čepy v tyčkách silnějších, mám koupené stahovací pásky na stopky když měním prdlou tyčku a tak :-) Teď je bohužel to období kdy je hnusně mokro a nechce se mi courat po zemi lajny tak budu chvíli bez dračení. Sakra :-D

8

Ano to je pravda. Taky mám opravenou trubku na draku. Jenže to je DT18 kónická a do ní je vybroušená taky do kónusu trubka 6/4 ale zase je tam dražší a kvalitnější skyshark. Ale mě ta trubka nepraskla jako tobě podél ale čistě se zlomila. Což je dost podstatný rozdíl. Pokud mi praskne trubka 6/4 tak ji neřeším a zahazuji ji. Jedinou trubku jsem si opravoval lepením. A to je ta DT18. Podélné praskliny jako jsi měl na té fotce řeším následovně. Kouknu jestli se dá použít alespoň kousek na nějakou spojku apod. Když jo tak si ten kousek uříznu když ne letí celá big_smile  Není nad to mít doma náhradní trubky 2/4, 4/6 a pak tuším 2mm tyčku na vzpěry na plachtu.

7

Jako dost lidí to řeší tím slepením a pak omotáním ale zas mi to přijde divný protože tyčce přidáš dost váhy. V každém případě i tak budu kupovat trubky a nehodlám dlouhodobě lítat se spravovanou :-)

6

Ahoj. Hele nechci ti do toho kecat. Ale s těmito trubky zkušenosti mám. Měl by to být výrobce čajna models. To nejsou až tak mizerné trubky. Ale určitě bych je vyhodil. Jak jsem koukal tak to máš na spodní vzpěru od kříže do apa na křídle.
To je zrovna místo kde ty trubky dostávají úplně nejvíc zabrat. Takže v tomto místě bych na tom materiálu nešetřil. Pořád je lepší zaplatit 200 za trubku než pak honit opravu plátna které se ti může potrhat pokud ta trubka praskne znova. A tím že jsi ji podél slepil tak další prasknutí té trubky může mít fatální následky pro draka. Toho bych se osobně obával.

5

Bude to řekl bych 4ka průměr. Každopádně ty tyčky od nich skusím protože je mají i za celkem dobrou cenu

4

Zkušenosti s nimi nemám, tyčky jsme brali jinde. Ale vypadají dobře a v nabídce mají i vynutou tenkostěnnou. Co se týká výdrže, tak předpokládám stejnou jako u původní ;-)

Vnější průměr odhaduji na 2-3, max 4 mm. Tloušťka stěny cca 0.5-1 mm

3

No nemohl jsem se dočkat tak jsem ji pořádně slepil a snad chvilku vydrží. V každém případě budu kupovat nějaké nové hned jak budou nějaké peníze navíc. Máš nějaké zkušenosti s těmihle ? http://www.peckamodel.cz/produkty/stave … ove-trubky
Snad by mohly něco málo vydržet když jde o spodní od T spojky do křídla. Je na toho R sky co mám od tebe. Ještě budu muset splašit někde šupléru abych mohl měřit tyčky u kterých neznám průměr :-)

2

Vteřiňákem tyčku slepit můžeš, ale pak bude tužší a bude mít tendenci se štípat dál.
Podle mne jednodušší je zajít do nějaké modelářské prodejny a pod. a tam tyčku koupit ;-)

1

Včerejší tréning s sebou přinesl únavu materiálu (drak byl ve vzduchu a ozvalo se lupnutí) Můžu tenhle čistý rozštěp karbonky slepit vteřiňákem, popřípadě omotat starou šňůrou namočenou do lepidla ?