DRACI.NET
 

Jít do obsahu fóra

DRACI.NET - diskuze

Diskuze o všem okolo draků, kitingu a powerkitingu

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

14

Wow děkuju moc :-)

13

Když tak zkus zavolat Milanovi 739 085 858 a zeptat se jej. Třeba ještě něco mít bude a cena bude určitě taky přiměřená, protože rozprodává. Možná i těch 50Kč ;-)

12

V podstatě 10 M X 1,5 M v jedné barvě. Bílá, tm. modrá(ideálně Royal blue) nebo černá. Chci stavět jednošňůrovou deltu s ohonem. To bych mohl zvládnout i já :-)

Btw psal jsem kamarádce jejíž manžel staví UL letadla ať mi vyzjistí info od koho berou, tak snad budu mít zdroj do budoucna :-)

11

Co vlastně chceš stavět za draka a kolik potřebuješ té padákoviny?

10

Yy na http://www.mk3k.cz/shop.php?section=7 jsem koukal už dřív, jen mě překvapilo že za metr druhojakostní padákoviny chtějí kolem 150 Kč

9

Gramáže můžou být asi různé a běžně se udává 42g. Zkoušel jsem hledat a našel jsem tyhle stránky http://pegas2000.com/. Je tam i výroba, takže budou mít přehled. Možná že by vyhovovalo i tohle http://www.mk3k.cz/shop.php?section=7
Mám dojem že jsem kupoval metr asi za 50Kč, ale je už to několik let. Nevím jak je to s prodišností těhle materiálů, ale asi u všech se dělá nějaký zátěr aby to neprofouklo.

8

Jaká gramáž té padákoviny Michale? Myslím maximální, jelikož je mi jasné že čím menší gramáž tím líp :-)

7

Padákovinu jsem kupoval v místním obchodu s látkami, ale byla jen v modré barvě a asi to byla i náhoda. Pak jsem kupoval od Milana z Aikonu a měl barvy modrá,žlutá,červená,bílá,černá. Použil jsem asi všechny kromě žluté a modré mám taky asi víc. Asi bych to i prodal i když mě docela inspiruješ tím, že bych z toho něco ušil. Dřív jsem uvažoval o Quartzovi v černo,bílo,žluté barvě. Nakonec jsem ale postavil z icarexu.

6

Ještě mě napadlo, co padákovina ? Jelikož by se nejednalo o šití stunt kite (to přenechám těm co to umějí) ale jednošňůrové delty byl by to vhodný materiál ?

5

Oki moc děkuju Petře :-)

4

Když jsem si to zvětšil a prohlídl, tak si myslím, že je to koupený materiál bez potisku. Co se týče barevnosti, tak si myslím, že vlákno i materiál je bílý a pak se to celé ve výrobě barví. Takže asi nebude problém to nabarvit i do takové duhy.

Ale kde to sehnat nevím sad

3

Dík moc za odkazy. Hned to jdu zkouknout. Co se týká těch "duhových přechodů" myslím tím např. to co jsem dal do přílohy. Moc nechápu jestli je to potisk nebo co :-)

2

Tak icarex se dá koupit mám za to že jsem viděl nějaký v Ostravské shopu. Těch icarefů je víc. Je pc31 a pc35 kterou používají modeláři. To číslo je označení váhy mám za to na m2.  Nejlevnější icarex se dá koupit asi jen http://www.drachenmarkt.de To je ten shop co děláme s Michalem objednávky ND na draky. Duhové přechody jsou dělané v celku jednoduše. Koupíš více barev a tu duhu si složíš a ušiješ sám. Jinak se to udělat nedá. koukni na http://www.tweelijners.com/tom/tomskite … /home.html na téhle stránce se dočteš o stavbě draků poměrně dost. Je tam vysvětlení k jednotlivým materiálům co jak se použije a kam.

1

Říkám si že si ušiju pro radost nějakou deltu. Přemýšlím jaký ripstop a kde koupit co nejlevněji. Icarex mi přijde už možná zbytečný vzhledem k velké ploše křídla. Jaký máte názor na použitý materiál a nebyl by tip kde ho splašit za co nejnižší cenu? Případně jaký je vhodný atd.

Btw nechápu kde někteří výrobci berou např. duhové přechody. Všude jsem našel jen jednobarevné látky...