DRACI.NET
 

Jít do obsahu fóra

DRACI.NET - diskuze

Diskuze o všem okolo draků, kitingu a powerkitingu

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

33

No myslím že jednodušší a ve finále vyjde cena dost podobně. Resp. soudím podle kita co mi přišel za stejné peníze za jaké by mi přišel z Němec

32

Tak to necháme v tom Německu. Bude to jednodušší.

31

Obchod se zdá být v pohodě, jen je třeba vědět které trubky by jsme potřebovali a podle toho by jsme spočítali jestli se nám to vyplatí z "Reichu" nebo z US. Teď myslím jen ceny tyčí. V každém případě poštovné počítám kolem tisícovky, další věc je celková hodnota balíku (clo v ČR), potom tu ČR připočítá DPH z celkové ceny balíku a přes stovku poplatek poště. Vyřízení objednávky pro mě problém není. Nějak to s mojí lámanou angličtinou dám:)

Co se týká těch trubek na které jsem posílal odkaz, myslel jsem že to nebude úplně ono ale tak chtěl jsem se aspoň zeptat) Skyshark se mi zlomil dokonce nadvakrát, jak jsem zjistil předevčírem, což při pouhém zaškubnutí ve vysoké trávě moc nechápu. Teď si říkám že se budu bát na ty skysharky i dýchat aby se s nimi něco nestalo, ale prostě asi jsem si vybral špatnou náhodu. Jinak právě jednám o sklepní dílně pod svým bytem tak s ní drž palce a od příštího měsíce mám novou práci tak bude na matroš a hurá :-)

30

Jednou jsem koupil nějakou takovou trubku. Chtěl jsem jí na spojování trubek 6mm. Bylo to ale pro mě zklamání. Zbytek trubky ještě mám a je mi k ničemu. Spojka nevydržela první testovací let a už jsem to dál neřešil.
Náhrada za skyshark určitě ne. Když se podíváš na parametry skysharku http://www.skysharktubes.com/ tak zjistíš že je tam udávaná i tloušťka trubky a váha. Pak je to nesrovnatelné. Druhá věc je že tyhle trubky jsou vyráběné jinou technologií než ty klasické uhlíkové. Tam jsou vlákna podélně a trubka se štípne v délce doslova na třísky. Skyshark praskne asi v jednom místě ale zkušenost nemám ,protože jsem žádný nezlomil.
Pokud chceš nějakou takovou trubku koupit, tak je to trochu loterie. Ty trubky jsou určené na něco jiného a vlastnosti nemusí odpovídat. Lidi běžně kupujou od modelářů trubky 6mm, ale i u těch může být kvalita různá. To už je na každém kde nakoupí a jak je spokojen.
Ještě jsem ale nezmínil jednu možnost. Jednou nějaký slovák stavěl draka a objednával přímo v http://www.kitesandfunthings.com
Jsou to přímo výrobci skysharků a prodávaj kazové trubky se slevou. I na drachenmarkt je seženeš ale jen některé. Nevím jak je to s poštou z ameriky ,ale kdybys chtěl zjistit podrobnosti a vyřídíl objednávku tak bych se možná přidal.

29

Napadlo me kupovat tady: http://www.houska-modelar.cz/shop/produ … cts_id=480 Konkrétně tahle trubka by se dala použít místo origo Skysharku? Případně tyhle trubky na stavbu draků ? A jestli chápu správně tak 8/6 1M značí že vnější průměr je 8, vnitřní 6 a délka 1 metr..?

28

Ano čas nepočítám. Nejdražší jsou tyčky a skysharky na přední hraně to pak prodraží. Draka postavíš zhruba za 30 - 50 hodin. Záleží co všechno do času započítáš.
Můj první drak byl o tom že jsem viděl prvně šicí stroj a někdo mi musel vysvětlit jak navlíknout nit a jak jí správně napnout. Jak přesně postupovat při šití. Takže jediné co se na tom musíš naučit je zvládnout obsluhovat šicí stroj. Koupil jsem metr icarexu,konetory,tyčky a stavěl UL draka Thornback. Vyšel asi na 2,5K a mé překvapení bylo jak je to výborný drak. Jediné co jsem udělal blbě byl výběr tyček. Na spodní vzpěru jsem dal tyčky 5mm a ty praskly v kříži asi po čtrnácti dnech. Zlomil jsem i tyčku na páteři a nahradil 6mm. I ty jsou na spodní vzpěry nedostatečné, ale to jsem pochopil až později.
Napoprvé to teda dopadlo nad moje očekávání, takže následovali další draci. Vždycky je co vylepšovat pokud nemáš kvalitní stroj a zkušenosti, ale začít může opravdu každý. Záleží jak moc se na to cejtíš. Pěkný návod je třeba tady http://www.tweelijners.com/tom/tomskite … /Home.html

27

No není to zas tak hrozné jak jsem si myslel. Tak pak dej vědět a přidal bych se. Ušití vyjde na 3-4K ? Čekal jsem větší náklady, ale ty do toho samozřejmě nepočítáš čas. Za jak dlouho jsi se naučil stavět? Rád bych si jednou postavil svého :-)

26

http://www.drachenmarkt.de/epages/DRACH … 0Kosten%22
Z mého pohledu má drachenmarkt.de celkem dobré ceny a velký výběr. Protože ale v minulých letech nebyla možnost poslat do Čech, tak jsem to řešil přes poslito.eu. Nevím jestli ještě fungují ,ale Milan má někoho kdo pravidelně do Německa jezdí takže by to mělo být levnější než minule. Je taky nutné připočíst 220Kč za běžný převod přes banku do zahraničí. Další možnost je i paypal ale nezkoušel jsem jak to vychází. Náklady na poštu pak můžou být asi kolem 500Kč. Zdá se to dost ale pořád je pro mě lepší koupit vše co potřebuju na jednom místě a drak mě vyjde cca na 3 - 4 tisíce. Protože jsem dřív koupil nějaký icarex tak mám ještě nějaké zbytky a jednoho draka určitě postavím. Když jsem zkoušel shánět materiál v Čechách tak jsou náhradní díly předražené a tyčky skyshark nedostupné. U draka nad 220cm už je ale potřebuješ a 6mm na spodní vzpěry nestačí. Je lepší koupit dvakrát dražší skyshark než ty tyčky lámat.

25

Dobrá mrknu na to. Epoxid mě nenapadl, nejsem kutil mňo ale asi budu muset začít být:) Křídlo jsem udělal tak jak jsem napsal tak uvidím co to udělá. Trochu se mi viklá tyčka uvnitř když zaberu za Skyshark ale věřím že to něco vydrží. Když ne, alespoň budu příště chytřejší. Co se týká objednávání, na kolik vyjde poštovné? Pokud budeš objednávat, rád se přidám a o poštovné by jsme se nějak šábli smile

24

Termín není a pravidelně taky ne. Objednával jsem když jsem stavěl dalšího draka. Poslední Quartz byl postaven před dvěma lety a domlouval jsem se s Milanem (bubu323) protože chtěl taky něco a tím mě to vyšlo o něco levnějc.
Na jaře jsem tu psal že se chystám zase něco nakoupit. Nikdo se zatím nepřidal a tak to oddaluju. Pevný termín nemám. Jde jen o to se dohodnout.
Vnitřní průměr skyshark tyček je 6.2mm takže tyčka 6mm je v pohodě. Jednou mi ale přišlo že je na ní zbytečná vůle a tak jsem jí oblepil epoxidem. Co bylo navíc  jsem pak obrousil. Epoxid je o něco měkčí, tak záleží co vybereš. Gelový vteřiňák je taky možnost. Opravu zlomené tyčky tu někde popisoval Milan.

23

Michale jak jsem tu četl, jednou ročně objednáváte hromadně díly z Německa. Je pro to nějaký pravidelný termín, nebo jak se dohodnete? Jinak dneska mastím pro smršťovací bužírku. Rozhodl jsem se opravit následovně: jelikož se jedná o čistou zlomeninu, dám dovnitř cca 6 - 8 cm tyčky z Jazze, která se mi zlomila ještě v USA, ale vzal jsem si ji domů pro případné opravy. Jelikož jí schází cca 2mm, omotám ji elektrikářskou lepenkou pro dosažení průměru. Myslím že elektrikářská bude lepší než normální průhledná lepenka. Zlom zalepím dobrým vteřiňákem, omotám lepenkou a přes to dám smršťovačku. Myslím že by to mělo být dostatečné pro plnou funkčnost.  Co myslíš ty ?

22

U nás jí určitě neseženeš. Nějaké draky jsem stavěl a objednával z Německa na drachenmarkt.de. Chystám se časem na stavbu dalšího draka ,ale ještě jsem neobjednal. Objednával jsem i na kitehouse.de, ale zase musíš připočíst poštu a jedna tyčka se moc nevyplatí. Jak tady bylo napsané tak nejsnažší je to opravit a tyčku koupit časem. Pokud s trikama začínáš tak lámání tyček se asi nevyhneš. Teoreticky se dá nahradit i tyčkou 6mm. Vyměnil bych pak obě a ze zlomené si pak můžeš vyrobit zarážky. Počítej ale že i ty budeš asi lámat. Pokud budeš chtít tyčku skyshark tak se dá uvažovat i o výměně obou za P200. Pro začátečníka to bude vhodnější, protože UL draci jsou spíše pro pokročilé právě díky snížené váze a menší odolnosti tyček.
Trochu mě to překvapuje že si jí zlomil a spíš bych to viděl na přistání na konec křídla, ale dá se říct že i zapíchnutím do nějaké díry a tahem se může taky zlomit.

21

takže: 5km/h pro lehký klouzavý let a tahání na hranu okna. Při deseti tahá tak akorát bez potřeby tahání na hranu. Je přesný a do ruky padne myslím dobře. Jen budu muset dávat velkého bacha na křídla, jak jsem před půl hodinou zjistil. Spodní tyčka na křídle prdla když se při startu zacuchla do trávy. Takže: ví někdo kde tu splaším P100 ? :-D

20

Otestuju rád jen co přestanou deště. Jako na potvoru celou dobu krásně větrno a fajn počasí a jen přijde drak domů tak prší dva dny big_smile

19

Tak až otestuješ tak napiš nějaké postřehy.