DRACI.NET
 

Jít do obsahu fóra

DRACI.NET - diskuze

Diskuze o všem okolo draků, kitingu a powerkitingu

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

5

Jo, ještě jsem zapomněl, že by jsi měl konce opálit, aby se ti netřepily ;-)

4

Záleží na tom kde to je prasklé. A jen na uvážení co s tím. pokud to je někde ve středu tak asi zavázat a začít řešit šňůry nové třeba i kvalitnější. A nebo pokud to je někde dva, tři metry od konce. Tak bych řešil zkrácení. Sám mám původní Dyneemi třikrát krácený po dvou až třech metrech. Teď jsou někde zhruba na 17 metrech.  Při tom krácení se dá origo Dyneema rozvázat návlek popotáhnout a znovu zavázat. Stejně asi nejlepší mít min dvoje šňůry i za předpokladu že jsou v jiných délkách. Je lepší mít jedny šňůry kratší a záložní než se spoléhat jen na jen jedny. Ono pak když prasknou a fouká tak máš v batohu byť šňůry kratší ale můžeš lítat. Zbalíš prasklé rozbalíš jiné. Otázka max 10 minut.Když prasknou jedny tak můžeš jít domu s tím že fouká ale nelítáš protože praskla šňůra. Tohle mě vždycky dokázalo akorát tak víte co big_smile Takže osobně to řeším následovně. Když praskne někde ve středu tak ji navážu a začnu shánět šňůry nové. Abych měl ať doma nebo v batohu pořád jedny šňůry nepoužité v záloze.

3

A nebo klasický rybářský, třeba ještě doplněný o uzlíky na koncích ;-) I když svazování nedoporučuji, protože se uvázáním šňůra zkrátí a taky se stává, že se za suk chytá druhá šňůra.

2

Těch uzlů je asi víc a stačí prohledat net. Tuším že se to jmenuje soudkovitý uzel.

1

Ahoj,

zamotaly se nám draci. Můj Invento Atomic právě s Dyneema a bratrův "no name". Výsledek: moje šnůry se přetrhly a staré polyesterové v pohodě...navíc ještě bratr s drakem zůstal ve vzduchu.

Udělal jsem na nich klasický suk, ale zvedl jsem draka a hned prásk...

Děláte nějakou spešl smyčku? nebo rovnou dáváte nové?

Díky