DRACI.NET
 

Jít do obsahu fóra

DRACI.NET - diskuze

Diskuze o všem okolo draků, kitingu a powerkitingu

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

8

Máš pravdu. Malým tažným se také někdy říká akrobatický drak. Je to prosto, aby se rozlišili velcí tažní od těch malých na hraní ;-)

7

Omlouvám se za špatné umístění dotazu, ale vzhledem k velikosti draka a tomu co píšou v návodu, jsem ho považoval spíše za akrobat. Nicméně děkuji za všechny podněty!

6

Jak už psal Michal47 patří tvůj dotaz do sekce "Powerkiting". Takže příště piš prosím tě tam.

U komorových draků záleží jakým způsobem je drak vyvázaný => 2/4 šňůry a jak jej ovládáš => poutka, ručky, hrazda, depover.

Předpokládám že máš ELLIOT Sigma Fun 1,2 2šňůrový komorový cvičný drak.

U tohoto typů draků – 2 šňůrový – tě musím zklamat. Po takovém přistání si musíš protáhnout trochu tělo a draka dojít otočit.

Pokud by jsi měl nějakého dražšího se 4 šňůrama, tak tam je možné draka zvednout pomocí spodních tzv. brzdících šňůr.

Ještě jsem si uvědomil, že pokud trochu víc fouká tak se se dá zvednout i ten dvoušňůrový. Taháš jej opatrně přes jednu šňůru tak, aby jsi jej přetočil. Je to hodně o šikovnosti a štěstí ;-)

5

Blembloud napsal:

S drakama teprve začínám. Pořídil jsem si elliot 1.2 - lítá nádherně, ale občas mi tvrdě přistane "na čenich" tj. komorama dolů a neexistuje síla, která by ho otočila do startovací polohy. Často mi nezbývá, než zablokovat šňůry a draka ručně převrátit. Neznáte na to nějakou flignu?

Jestli sem to dobře pochopil, tak máš komorového draka. Otázku jsi dal do fóra o akrobatech ,ale asi by správně měla být v sekci powerkiting. S komorovýma drakama nemám ,žádnou zkušenost, takže i odpověď nechám na ostatních.

Když bych se měl vyjádřit k těm akrobatům, tak na videu je vidět hodně používaný start přes fade a halfbackspin. Běžně se u akrobatů taky používá technika ,které se tuším říká hvězda. Je to jednoduší hlavně při silnějším větru, kdy se přes fade hůř startuje. Drak je v poloze nosem k zemi a do plachty se opírá vítr. Jednou rukou se dá impuls do šňůry a drak se otočí přes přední hranu a špičku křídla do klasické startovací polohy. Neni to nijak těžký a u malých draků to jde snadno.
Další startovací techniky jsou řeba twist,k2000 a nebo i ten zmiňovaný dead launch. Ten taky nezvládám.

4

jasně, že existuje:

http://www.youtube.com/watch?v=LjL-36tM … p;index=45

jediné odkud draka nedokážu obrátit zpět do startovací polohy je, když lehne na břicho, čumákem ke mne, ale viděl jsem videa myslím od Bensona, kdy i z této polohy dokázal odstartovat.

3

S drakama teprve začínám. Pořídil jsem si elliot 1.2 - lítá nádherně, ale občas mi tvrdě přistane "na čenich" tj. komorama dolů a neexistuje síla, která by ho otočila do startovací polohy. Často mi nezbývá, než zablokovat šňůry a draka ručně převrátit. Neznáte na to nějakou flignu?

2

Menší (5-10x, záleží na kvalitě šňůr) překroucení šňůr nemá vliv na letuschopnost a ovladatelnost draka. Větší překroucení má trochu vliv na ovladatelnost, protože se zvyšuje tření mezi šňůrami a tím musí být vynakládána větší síla na ovládání a také se snižuje citlivost. Na letuschopnosti by se to projevilo až pokud by šňůry byly překroucené mnohonásobně (kompletní zamotání od letce až k drakovi).
Pokud používáte kvalitní profi šňůry, tak tření mezi nimi je malé i při několikanásobné překroucení.

1

Kdyz delam s drakem nejakou tu otocku (napr. axla...), jak je to se zamotavanim snur? Musi pak byt logicky prekroucene, coz by melo mit dopad na ovladatelnost a letuschopnost draka, ne?